Bir Mucize Olsun Oyuncuları Kadrosu Karakterleri ve Fragmanı

Fox Tv’nin Pastel Film imzalı yeni dizisi Çukurdere isim değişikliğine gitti. Hamfi Alkan’ın yönetmenliğini üstlendiği Çıukurdere dizisinin yeni ismi  Bir Mucize Olsun  olarak açıklandı. 6 mart cuma akşamı izleyici karşısına çıkmaya hazırlanan Bir Mucize Olsun dizisinin başrollerinde Furkan Palalı ve Su Kutlu yer alacak. Pastel Film’in yapımcılığını üstlendiği Bir Mucize Olsun  dizisinin senaristi ise Can Sinan oldu.

Bir Mucize Olsun Dizisi Konusu

Damla Çukurdere de doğum büyüdüğünü düşünen güzel bir kızdır. Maksude zamanında Damla’yı evlatlık olarak alsa da ona evladı gibi değil hizmetçisi gibi davranmıştır. Maksude yoksul bir mahallede yaşadığı için Damla’nın hayatı da yoksulluk içinde geçer. Maksude’nin kapısını bir gün Yiğit isimli bir avukat çalar. Yiğit yakışıklı ve kariyerli bir avukattır. İlk görüşte Damla’nın güzelliğine tutulur. Damla önce Yiğit’ten evlatlık olduğunu sonrada da dedesinden kendisine çok büyük bir miras kazandığını öğrenir. Damla önce şok yaşasa da sonra dedesinin Azim Sancaktar olduğunu ve kendisine yeni bir hayat vermek istediğini öğrenir. Bir Mucize Olsun dizisinde Damla ve Yiğit’in aşkını izleyeceğiz.

Bir Mucize Olsun Oyuncuları

Furkan Palalı(Avukat Yiğit Tümer)

1986 yılında Konya dünyaya gelen Furkan Palalı 32 yaşındadır. Yakışıklı oyuncu Furkan Palalı Marmara Üniversitesi Radyo ve Televizyon Bölümünde lisans eğitimini almıştır. İlk olarak kariyerine Küçük Sırlar dizisi ile başlayan Furkan Palalı yakışıklılığı ve becerileri ile bir anda gözde olan Furkan Palalı, son olarak Kızıl Elma, Son Çıkış ve  No:309 dizilerinde başrol olarak yer almıştır; ancak Son Çıkış isimli dizide hüsran yaşamıştır.

Yiğit 30 yaşındadır. Yetim ve öksüz büyümüştür.  Ülkenin sayılı avukatları arasında yer alan Yiğit başarılı ve kariyerli bir isimdir. Azim Sancaktar’ında özel hukuk danışmanıdır. Asla pes etmeyen, inatçı, hırslı ve korumacı bir yapısı vardır. Kalbi boş olan Yiğit’in peşinde bir çok kız varken o Damla’nın iyiliğine, masumiyetine ve cesaretine  aşık olur. 

Su Kutlu(Damla SANCAKTAR)

Su Kutlu 1991 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Doğduğu günden itibaren komik ve güzel bir kız olan Su Kutlu bu becerileri ile ilk olarak Hayatımın Rolü isimli dizide yer alarak göstermiştir. Asıl yükselişi ise Güzel Köylü isimli dizi ile gerçekleşmiştir. Son olarak Arkadaşlar İyidir, Seviyor Sevmiyor dizilerinde yer almıştır. Su Kutlu Söz dizisinde sadece 1 bölümde yer almış ve sonra ölerek diziden ayrılmıştır.

Damla 20 yaşında Azim Sancaktar’ın yıllar önce kaybolan torunudur. Maksude tarafından evlatlık olarak büyütülmüştür. Annesini ve babasını tanımamaktadır. Damla iyi kalpli, sevgi dolu, şefkatli, Yardımsever, fedakar ve dürüst bir kızdır. Bir gün bir mucize olacağına, gerçek aşkı ve sevgiyi bulacağına inanıyor. Azim Sancaktar torunu olduğunu öğrenince hemen ona yeni ve güzel bir hayat sürmek ister. Zira Damla çok fakir bir hayat sürmektedir. Damla fakir ama gururlu bir kızdır. Güzelliğini hiç bir  zaman fark edememiştir işten güçten fakirlikten.blank

Cihan Ünal (Aziz Sancaktar)

1946 yılında Kastamonu’da dünyaya gelen Cihan Ünal son yılların zengin iş adamı rolünde banko sanatçılardandır. Ankara Devlet Konservatuarı mezunudur. İlk olarak Kadın İsterse ile ekranlarımızda ye alan tiyatro oyuncusu Cihan Ünal son olarak Söz, Muhteşem Yüzyıl: Kösem ve Aşk Yeniden dizilerinde yer almıştır.

Aziz Sancaktar 70 yaşıda başarılı ama geçmişi karanlık bir iş adamıdır. Aslen İnşaat sektöründedir. Zeki, hırslı, son derece otoriter ve acımasız bir yapısı vardır; ancak ölümcül  bir hastalığa yakalandığını öğrendiğinde bir anda değişir ve işlediği günahların vebalini ödemek için harekete geçer. Avukatına torunun izini sürdüren sayılı iş adamlarından Aziz Sancaktar sonunda torununu bulur ama işler beklendiği kadar kolay gitmeyecektir. blank

Ahu Sungur (Maksude ŞAHİN ) – Sude Sahnede Sude ismini kullanır

Maksude 40 yaşında kötü kalpli bir kadındır. Pavyon sanatçısıdır. Çocuğu olmayan Maksude Damla’yı evlatlık olarak almıştır. Maksude çalışkan ve mücadeleci bir yapıya sahiptir. Gece kondu da yaşamasına rağmen gösteriş budalasıdır. Eğlenceye, güzel ve pahalı olan her şeye aşırı düşkünlüğü olan Maksude Damla’ya eziyet etmekten başka bir şey yapmaz. Tek amacı vardır zengin olamabilmek. Şarkı söylemek en büyük tutkusu. Maksude; kızına gerçek dedesinden kalan zenginliği sonucunda bir anda değişmiştir; ama Damla Maksude’ye yardım etmeyi istemez.  

1981 yılında dünyaya gelen Ahu Sungur 37 yaşındadır. Akademi İstanbul’da oyunculuk eğitimi alan Ahu Sungur Adını Feriha Koydum ve Umutsuz Ev Kadınları dizisi ile kariyerinin en güzel yıllarını yaşamıştır. Son olarak ise O Hayat Benim dizisinde yer almıştır.

blank

Dilhan Aras (Nazlı)

Dilhan Aras 1990 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Ankara’da gençliği geçen Dilhan Aras Hacettepe Üniversitesi Sosyoloji Bölümünü kazanmıştır. Sosyolog yerine sanatçı olmayı isteyen Dilhan Aras oyuncu olabilmek içinn Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde Tiyatro eğitimi almıştır. Dilhan Aras  Deniz Yıldıızı isimli Günlük dizide ismini duyurmuştur. Son olarak  Adı Efsane dizisinde yer almıştır.

Nazlı Maksude’nin kızıdır.
blank

Anıl İlter(Yağız)

Anıl İlter 1981 yılında İzmit’te dünyaya gelmiştir. başarılı oyunculuğu ile son yılların en önemi sunucuları ve oyuncuları arasında yer almaktadır. Kocaeli Üniversitesi Spor Akademisi mezunudur. Bir dönemin profesyonel futbolcusudur.Öyle Bir Geçer Zaman Ki dizisi ile aldığı oyunculuk eğitiminin hakkını veren Anıl İlter özelikle Kızıl Elma dizisi ile kendini tanıtmış sonrasında İlişki Durumu: Evli Kara Ekmek dizilerinde yıldız olmuştur.

Aziz Sancaktar’ın oğludur. Karı kız peşinde koşan bir zengin çocuğudur. Elinden bir iş gelmez. Nişanlıdır.   

blank

Ayşegül Günay(Esma Sancaktar)

Esma Elli yaşında bakımlı kibirli, havalı bir kadındır. Yükselme hırsı yüzünden Azim Sancaktar gibi çok zengin ve kudretli bir adamla evlenmeyi çok istemiş ve sonunda başarmıştır. Sosyetenin en tanınmış simalarındandır. Aşırı kontrolcü ve bencil bir yapısı vardır. Esma için hayatta kendi çıkarlarından başka hiçbir şey önemli değildir. Esma Gücü ve iktidarı elinde tutmak için yapmayacağı şey yok.

Ayşegül Günay 1969 yılında Eskişehir’de dünyaya gelmiştir. 49 yaşında olan Ayşegül Günay Eskişehir’i çok sevmektedir. Eskişehir Anadolu Üniversitesinde Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünde eğitim almıştır. Kaybolan Yıllar dizisi ile dizi sektöründe ismini duyuran Ayşegül Günay Lale Devri ve Asla Vazgeçmem dizileri ile popüler bir olmuştur.blank

Murat Daltaban(Ercüment)

Ercüment Esma’nın kardeşidir. Şirketin başına geçmek Ercment’in en büyük amacıdır. blank

Rıdvan Aybars Düzey(Fırat YALÇIN)

Fırat yirmi yaşındadır. Çöpçülük yaparak hayatını kazanan Fırat Çukurdere mahallesinin bıçkın delikanlısıdır. Fırat Damla’ya aşıktır; ama bu aşk karşılıksızdır.  Fırat çok hırsı, öfkeli ve isyankar bir adamdır. Gözü kara. Sağı solu belli olmayan Fırat Nehri gibi deli bir oğlandır.blank

Elif Gizem Aykul(Azra)

Azra Yiğit’i seven ona aşık olan bir kızdır. Aynı zamanda Azra Esma Sancaktar’ın kızıdır

blank

Oral Özer

Azim’i tutuklamaya gelen bir polis. Baş komiser. 

blank

Rozet Hubeşblank

Ebru Emre Akpınar

blank

 

Meral Çetinkaya

Meral Çetinkaya 1945 yılında Bursa’da dünyaya gelmiştir. Meral Çetinkaya yıllarını tiyatroya adamış kaliteli bir sanatçıdır. Bizimkiler dizisi ile dizi tiyatrodan dizi sektörüne geçen Meral Çetinkaya son olarak  Vizontele, Binbir Gece, Öyle Bir Geçer Zaman ki Mucize, Anne gibi son yılların en önemli projelerinde yer almıştır. blank

Bala Atabekblank

Funda Eskioğlu(Keriman)

Maksude’nin mahalleden komşusu. Doğrucu bir kadın

blank

Tahsin Laleblank

Bulut Akkaleblank

Cansu Kurgunblank

Sekvan Serinkayablank

Fahri Öztezcan

Azmi’nin kızı Ekim’i öldürmek için tuttuğu seri katilblank

Binnaz Ekrenblank

Elif Akdemirblank

Halil Demirblank

Poyraz Saygılıblank

Anıl Yıldız(Behçet)

Maksude’nin çalıştığı pavyonun sahibi

blank

 

Tuğçe Çelikblank

Bir Mucize Olsun Tanıtım Fragmanı

blank

Bir Mucize Olsun dizisinden ayrılan oyuncular

Sarpcan Köroğlu(Kadrodan çıktı)

Sarpcan Köroğlu 1990 yılında güzel ve yeşil beldemiz Bolu’da dünyaya gelmiştir. Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Üniversitesinde eğitim alan Sarpcan Köroğlu oyunculuk eğitimi değil ama başka bir sanat dalı olan Arkeoloji Bölümünden mezun olmuştur. Elde Var Hayat dizisi ile dizi sektörüne giren Sarpcan Köroğlu son olarak Adını Feriha Koydum, Kurt Seyit ve Şura, Paramparça, Güneşin Kızları ve Hayatımın Aşkı gibi önemli projeler de yan rollerde yer almıştır. Sarpçan Köroğlu hiç bir dizide başrol olarak yer alamamıştır.

blank