Bir Sevdadır Oyuncuları (Tam Liste Oyuncu Kadrosu)

TRT 1 ekranlarında 31 Ocak Çarşamba 20.00’de yayın hayatına başlayacak Bir Sevdadır Oyuncuları belli oldu.  Bir Sevdadır oyuncu kadrosunda Ekin Mert Daymaz, Feyyaz Şerifoğlu, Sude Zülal Güler, Sinem Uslu, Sinan Tuzcu gibi isimler yer alıyor. Bir Sevdadır dizisinin senarist koltuğunda Ayşe Ferda Eryılmaz ve Nehir Erdem oturuyor.

Bir Sevdadır Oyuncuları

Feyyaz Şerifoğlu (Yasin Bıçakçı)

Bir Sevdadır Oyuncuları arasında erkek başrol olarak yer alan Feyyaz Şerifoğlu 7 Ağustos 1991 tarihinde Rize’de doğmuştur. Tekstil Mühendisliği Bölümünden mezun olduktan sonra oyunculuk eğitimleri almış ve 2020 yılında yayımlanan Kırmızı Oda dizisi ile beraber ilk profesyonel oyunculuk deneyimini yaşamıştır. Son olarak rol aldığı Camdaki Kız dizisinde canlandırdığı Sedat Koroğlu karakteri ile tanınmaktadır.

Yasin Bıçakçı başarılı bir futbolcudur. Karadenizli bir ailenin oğlu olan Yasin 7 yıl önce ikizi Ersin’i kaybetmiş ve bir türlü kardeş acısını unutamamıştır. Zengin bir ailenin oğlu olan Yasin yeşil sahalarda da hırçındır; çünkü hala bir diğer yarısı olan kardeşi Yasin’in hayal ile yaşamaktadır. Yasin çok daha iyi bir kulüpte oynayabilecek bir futbolcudur; ancak sırf kardeşi Ersin’in hayali Boğaziçi Spor Kulübünde oynamak olduğu için Yasin de başka takımda oynamak istemez. 

Sude Zülal Güler (Yeşil Dağlıca)

Bir Sevdadır Oyuncuları arasında kadın başrol olarak yer alan Sude Zülal Güler 25 Ağustos 2001 İstanbul doğumludur. 2024 yılı itibari ile 23 yaşının içinde olan Sude Zülal, lisans eğitiminin ardından bir dönem oyunculuk dersleri almıştır. 165cm boyunda ve 51kg olan güzel oyuncu Çınar dizisi ile başladığı oyunculuk kariyerine Tozluyaka, Kazara Aşk, Şeref Sözü gibi dizilerle devam etmiştir.

Yeşil aşiretten kaçarak imkansızı başarmış güçlü bir kızdır. Babası Yeşim’i zorla Ünal ile evlendirmek istemiştir. Yeşim daha evlenmeden Ünal’ın tecavüzüne uğramıştır. Daha sonra Yeşim askere gelen Ersin ile tanışmış ve Ersin’in yardımı ile kendisini zorla evlendirmek isteyen aşiretinden kaçmıştır; ancak kısa zamanda Yeşim’in abisi kardeşini kaçıran Ersin’i silahla vurur. Ersin Yeşim’i aşiretten kurtarırken şehit olur. Yeşil ise Ersin vurulduktan sonra peşinde olan Ünal ve kardeşini vurur. Ünal sakat kalır. Kardeşi ise ölür. Yeşil hapse hapse girer Cenap’ın ortanca oğlu ve Ersin Mezara Yeşim de hapse girer ancak tecavüz sonrası Yeşim hamile kaldığını hapishanede fark eder ve Yeşim’in ikiz bebekleri hapishanede dünyaya gelir. 

Selim Güler (İshak)

Çocuk oyuncu Selim Güler Bir Sevdadır dizisinde yer alacak.

İshak Yeşil’in oğludur. İshak’ın babası Ersin sanılsa da gerçekte babası Cenap’ın oğlu Ünal’dır. Ünal bir gece  Yeşil’e tecavüz etmiş bu tecavüz’den İshak dünyaya gelmiştir. 

Selim Güler oyuncu olarak Bir Sevdadır dizisinde çocuk oyuncu koltuğunda yer alacak

Hazal Tektaş (Boncuk)

Hazal Tektaş Bir Sevdadır dizisinin çocuk oyuncuları arasında kendine yer bulacak.

Boncuk Yeşil’in kızıdır; İshak’ın da ikiz kardeşidir. 

blank

Ekin Mert Daymaz (Tufan Dağlıca)

Daha önce  Seni Kalbime Sakladım, Savaşçı, Gençliğim Eyvah gibi yapımlarda başrol olarak yer alan Ekin Mert Daymaz 2 Aralık 1990 Hollanda doğumludur. 2024 yılı itibari ile 34 yaşında olan Daymaz 192 cm boyundadır. Oyunculuk kariyeri öncesi Modellik ile ilgilenen Ekin Mert, Best Of Model Turkey yarışmasında 3. olmuştur.

Tufan Dağlıca ailesinin oğludur. Yıllar önce aşiretten kaçan Yeşil’in peşinde olan abisinin biri tekerlekli sandalyeye mahkum kalmış biri de Yeşil tarafından öldürmüştür. Tufan Yeşil’in hapisten çıktığını öğrenince dedesi tarafından intikam almak için İstanbul’a gönderilir. Tufan vicdansız biri gibi görünse de aslında oldukça iyi kalpli bir adamdır. 

Tufan bir sevdadır dizisinde Azem'in en küçük oğludur

Sinan Tuzcu (İshak Ali Bıçakçı)

İshak Ali Bıçakçı ailesinin babasıdır. Eşi Gülender ile ikiz evlatları olduğu için çok mutlu bir hayat sürerken oğulları Ersin askerde bir kıza aşık olur ve o kız yüzünden şehit olur. Bu olay ailenin hayatını tamamen değiştirir. İshak da eski futbolcudur. Sakatlandığı için futbolu bırakmıştır. Oğlunun yurt dışında oynayan başarılı bir futbolcu olmasını ister. 

blank

Sinem Uslu (Gülender Bıçakçı)

Bir Sevdadır dizisinde Gülender Bıçakçı karakteri ile izleyici ile buluşacak Sinem Uslu 9 Ocak 1985 İstanbul doğumludur. 2024 yılı itibari ile 39 yaşının içinde olan güzel oyuncu Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema ve Televizyon Bölümünde lisans eğitimini tamamlamıştır. Mustafa Uslu ile 2016 yılında evlenen Sinem Uslu daha önce Evlilik Hakkında Her Şey, Menajerimi Ara, Diriliş Ertuğrul gibi dizilerde rol almıştır.

Yasin’in Ersin’in annesidir. Karadenizli bıçkın bir annedir. Evladı Ersin’i kaybetmenin acısını 7 yıldır çok derinden çekmektedir. 

blank

Atlas Önel (Ersin Bıçakçı)

Yasin’in ikizi. Askere gittiğinde Yeşil’e aşık olur onu aşiret düğününden kurtarmaya çalışırken Yeşil’in abisi tarafından öldürülür. 

blank

Ekin Aksoy (Menevşe Bıçakçı)

Emrah Tatlım ajansın oyuncusu olan Ekin Aksoy Bir Sevdadır oyuncu kadrosunda yer alacak.

Menevşe Yasin ve Ersin’in kız kardeşidir. Büyük bir Moda Sanat ve Tasarım atölyesi sahibidir. İşleri çok iyidir. 

Ekin Aksoy bir sevdadır oyuncusu olarak dizi de yer alacak.

Seray Gözler (Boncuk Bıçakçı)

Uta oyuncu Seray Gözler Bir Sevdadır dizisinde Boncuk karakteri ile yer alacak.

Boncuk Bıçakçı ailesinin büyük annesidir. İshak’ın annesidir. Zaman zaman akıl bulanıklığı yaşamaktadır. 

blank

Yağmur Başkurt (Rukiye)

Rukiye Bıçakçı ailesinin gelinidir. Ersin ile evlenmiştir ama muradına eremeden Ersin askere gitmiştir. Rukiye anne olamayacak bir kadındır. 

yağur başkurt bir sevdadır oyuncu kadrosunda rukiye karakteri ile yer alacak

Merve Şeyma Zengin (Ayça)

İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı mezunu olan Merve Şeyma Zengin Bir Sevdadır dizisinde yer alacak.

Ayça Menevşe’nin yakın arkadaşı. Yasin’e aşık bir kız; ancak Yasin çok da Ayça ile ilgilenmez.

Merve Şeyma Zengin oyuncu olarak bir sevdadır dizisinde yer alacak

Hakan Karsak (Engin Albayrak)

Bir Sevdadır Oyuncuları arasında yer alan Hakan Karsak 1 Nisan 1975 Diyarbakır doğumludur. 2024 yılı itibariyle 49 yaşında olan karizmatik oyuncunun Boyu 1.70cm’dir. Lisans eğitimini Afyon Kocatepe Üniversitesi İnşaat Bölümü’nden almıştır. Başarılı oyuncu daha önce Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Sultan, Saygı ve Firar gibi yapımlarda da rol almıştır.

Engin Yasin’in hem yakın arkadaşı hem de yıllardır çalıştığı hocasıdır. Boğaziçi spor takımının antrenörüdür. 

Bir Sevdadır Oyuncuları Engin

Muhammed Cangören (Cenap Dağlıca)

Cenap Dağlıca aşiretinin reisidir. Korkusuz, acımasız bir adamdır. Yeşil yüzünden bir oğlu sakat kalmış bir oğlu da kara toprağa düşmüştür. Yeşil’den intikamını almadan ölmemeye yemin etmiştir. 

blank

Nilüfer Kılıçaslan

Cenap Ağanın eşi. Aşiretin anasıdır. Tufan’ın annesidir. 

blank

Doğukan Polat (Ünal Dağlıca)

Bir Sevdadır dizisinde Ünal karakterine hayat verecek 5 Haziran 1990 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen aktör 2024 yılı itibariyle 34 yaşındadır. Beykent Üniversitesi Oyunculuk bölümü ile Anadolu Üniversitesi Sosyoloji bölümünden mezun olmuştur. Doğukan Polat daha önce Ezra, Kadim Dostum, Hükümet Kadın ve Nefes: Vatan Sağolsun gibi yapımlarda da rol almıştır.

Ünal Dağlıca ailesinin büyük oğludur. Yeşil tarafından vurulmuş ve ömür boyu tekerlekli sandalyeye mahkum bırakılmıştır. Ünal Yeşil’e tecavüz etmiştir. Yeşil’in Ersin’in dedikleri çocukları aslında Ünal’ın çocuklarıdır. 

Bir Sevdadır Oyuncuları Ünal

Bala Atabek (Cemile Kolcu)

27 Aralık 1985 İstanbul doğumlu Bala Atabek 2024 yılı itibariyle 39 yaşındadır. Oyunculuğun yanı sıra senaristlikle de ilgilenen oyuncu Müjdat Gezen Sanat Merkezi Tiyatro Bölümünden mezun olmuştur. Başarılı oyuncu daha önce Benim Annem Bir Melek, Bir Mucize Olsun, Menajerimi Ara gibi yapımlarda da rol almıştır.

Cemile Yeşil’in hapishane arkadaşıdır. Yeşil’in dert ve kader ortağıdır. Çok parası yoktur; ama Yeşil’in hapishanede akıl hocası olmuştur. 

blank

Yeliz Akkaya (Gardiyan Nebahat)

6 Aralık 1981 doğumlu Yeliz Akkaya 2024 yılı itibariyle 43 yaşının içindedir. Eğitimini Müjdat Gezen Kültür ve Sanat Merkezi Tiyatro bölümünden almıştır. Oyunculuğun dışında mankenlik ile de uğraşmıştır. Başarılı oyuncu daha önce Aşk Üçgeni, O Kadın, Binbir Gece, Azize, Savaşçı ve Karadağlar gibi yapımlarda da rol almıştır.

Yeşil’in aldığı Gebze cezaevinin baş gardiyanıdır. Hapishane hayatı boyunca Yeşil’e yardım etmiştir.

Bir Sevdadır Oyuncuları Gardiyan Nebehat

Ahmet Yenilmez (Rıza Dayı)

Daha önce Al Sancak, Kız Kaçıran ve Girdap gibi dizilerde rol ala Ahmet Yenilmez  20 Aralık 1966 Ordu doğumludur. Tecrübeli oyuncu 2024 yılı itibariyle 58 yaşının içindedir. Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme bölümünden mezun olmuştur. Ankara’da bulunan Ahmet Yenilmez, Sanat Merkezi’ni kurmuştur.

Rıza Dayı Bıçakçı ailesinin hizmetlisidir. Bıçakçı ailesi onu çok sever ve saygı duyar. 

Bir Sevdadır Oyuncuları Rıza Dayı

Fırat Kaya (Sedat)

26 Ağustos 1997 doğumlu yakışıklı oyuncu 2024 yılı itibariyle 27 yaşındadır. Aslen Mardinli olan aktör eğitimini Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümünden almıştır. 15’li yaşlarından itibaren sanat akademilerinde eğitim görmektedir. Boyu 185cm olan Fırat Kaya daha önce Aşk Seni Bulur ve Lanetli Anlaşma gibi yapımlarda da rol almıştır.Bir Sevdadır Oyuncuları Sedat

Kadir Çiçek

Kuruluş Osman, Destan ve Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizilerinde yer alan genç oyuncu Kadir Çiçek Bir Sevdadır oyuncu kadrosunda yer alacak.

blank

Burak Can Aras (Dilaver)

İcon Talent’in oyuncusu olan Burak Can Aras Bir Sevdadır dizisinde kendine yer buldu. Burak Can Aras bir sevdadır dizisinde oyuncu olarak yer alacak.

Rozarin Aydın

Rozerin Aydın son olarak Ateş Kuşları dizisinde yer almıştır.

Rozerin Aydın bir sevdadır oyuncusu olarak dizi de yer alacak

Ali Berk Resitoglu

blank

Muhammet Mert Güzeloğlu

Muhammet Mert Güzeloğlu daha önce Kuruluş Osman dizisinde yer almıştır.

blank

Sidar Tublek (Aliço)

Aliço Yasin’in oynadığı spor kulübünde çalışan genç bir oyuncu. 

blank

Ali Berk Reşitoğlu (Orhan)

ali berk reşitoğlu oyuncu olarak bir Sevdadır diizsinde yer alacak ve dizi de Orhan olarak yer alacak

Sevser İskifoglu

blank

Yeşim Dalgıçer

Yeşim Dalgıçer bir başkadır dizisinde oyuncu olarak yer alacak

Şebnem Dokurel Topcuoğlu

blank

Noyan Uzer (Ufuk)

blank

Tülin Ayhan (Sultan)

blank