Bizim Hikaye Neden Final Yapıyor? İşte Madde Madde Bilinmeyen Gerçekler

Güncelleme 2 Mayıs 2019 Bizim Hikaye dizisinin 72. bölümü ile 30 mayıs akşamı final yapması kararlaştırılmıştı; ancak Hazal Kaya’nın özel bir durumu nedeniyle Bizim Hikaye dizisi finale iki hafta erken girecek ve 23 mayısta final ekranlara gelecek; bu hafta Bizim Hikaye dizisinin final bölümü çekimleri yapılacak.

Peki Bizim Hikaye dizi için yapımcısı Med Yapım  ve Fox Tv neden final kararı aldı. Bizim Hikaye dizisi 70. bölümü ile 23 mayıs 21019 perşembe akşamı 21:00 da final yaparak izleyicisine veda edecek. İşte Bizim Hikaye dizisinin final yapmasının altında ki üç neden.Bizim Hikaye final pozu 23 mayıs

Bizim Hikaye Neden Final Yapıyor? İşte Nedeni

  1. Bizim Hikaye dizisinin kadın başrol oyuncusu Hazal Kaya diziye devam edemeyecek. Her ne kadar medyaya hamileliğini duyurmak istemese de Hazal Kaya yakın çevresi ile hamile olduğunu paylaşmış. Zaten Bizim Hikaye dizisinde de Hazal Kaya’nın hayat verdiği Filiz karakteri de dizide hamile senaryo gereği. Bu da aslında Bizim Hikaye dizisinin senaristlerinin çok önceden duruma hakim olduğunu gösterir. Daha önce de Hazal Kaya ve Ali Atay düğünü sezon finali beklenmeden sezon ortasında gerçekleşmiş ve bir yandan Hazla Kaya çekimlere gelirken bir yandan da gelinlik provasına gitmişti.
  2. Bizim Hikaye dizisi reytingleri çok kritik seviyede. Her ne kadar 5 reyting Bizim Hikaye dizisini 3. sezona taşımaya yetse de dizinin reytingleri bir kaç puan düşerse diziye her an final kararı gelebilirdi yeni sezonda.
  3. Bizim Hikaye dizisi bir uyarlama dizi. Amerikan Shamles’tan uyarlanan Bizim Hikaye dizisi artık iyice karakteristik bir  Amerikan dizisi olmaya başladı ve Türk dizi özelliğinden oldukça uzaklaştı. Ne yazık ki Bizim Hikaye dizisi devam etse orijinal senaryodan çok uzaklaşmak zorunda kalacaktı. Çocuklar büyüyecek diziye bir çok yeni oyuncu girecekti.Bizim Hikaye Hazal Kaya Hamile

Fatih Aksoy Bizim Hikaye dizisini iyi yerde bırakmak istedi. Bizim Hikaye dizisi için eğer Hazla Kaya’sız yeni sezonda devam kararı alınsaydı hiç kaçış yok ki dizi Feriha’sız devam eden ve rezil olan Adını Feriha Koydum Emir’in Yolu dizisine dönecekti.

Bizim Hikaye Devam Edecek mi?

Bizim Hikaye dizisi için kesin final kararı alında hiç bir şekilde Bizim Hikaye dizisinin devam etmesi gibi bir durum söz konusu değildir ancak daha önce Çocuklar Duymasın gibi efsane diziler yıllar sonra da olsa  geriye dönmeyi başarmıştır. Çok küçük bir ihtimalde olsa Bizim Hikaye dizisi Hazal Kaya’nın bebeğinin dünyaya gelmesi sonrası yeniden ekranlara dönebilir; ancak şuanda böyle bir plan yok zira Hazal Kaya çok ünlü bir oyunudur ve çok daha geleceği parlak olan bir proje ile ekranlara düşecektir.

Hiç kuşku yok ki Bizim Hikaye dizisi geleceği parlak olan bir dizi değildir. Sizce Hazal Kaya olmadan veya Filiz karakterine dizide başka bir oyuncu hayat vererek Bizim Hikaye dizisi devam etmeli miydi? Bizim Hikaye 72. bölüm final

Bizim Hikaye 70. Bölüm Final Fragmanı 23 Mayıs

Bizim Hikaye Neden Final Yapıyor? İşte Madde Madde Bilinmeyen Gerçekler (9 Yorum)

 1. Bence doğru karar olmuş hazalsız o dizi tutmazdı ama renkli bir diziydi şimdki bazı diziler afili aşk dışında düzgün bir dizi yok

 2. Bizim Hikaye dizisi çok güzel bir dizi.Günümüzde komedi dizisi de yok zaten.Bu dizide hepsi var.Macera,komedi,aksiyon v.s.hepsi mevcut.
  Peki diğer kanallardaki dizilere ne demeli? başka kanallardaki diziler asıl bize uygun değil.Çoğunda silah,şiddet,kötülük yapanlar,lüks içinde yaşayan zengin hayatlar.Sanki ülkemizde herkes böyle mi yaşıyor?
  Bizim Hikaye dizisinde ise,oyuncular bizlerden birileri gibi.Karakterler güzel.Senaryo güzel.Gelecek bölümü merakla beklenen bir dizi.Bitmemesi gereken bir dizi.Bitmese çok iyi olur.
  Hazal Kaya oynamazsa başka oyuncu olur.Mesela yeni bir oyuncu olur.Hiç ekranlarda görünmeyen yepyeni bir yüz,yepyeni bir oyuncu olur.Böylelikle kimse kıyaslama yapamaz.
  Ayrıca,tv kanallarında hep aynı oyuncuları izliyoruz senelerce.Hep aynı oyuncular bir diziyi bitiriyorlar,ve başka kanalda başka dizide yine aynı kişiler oynuyor.Ezberledik artık.Diziler ve sinemalardaki senaryolarda cabası hep aynı tarz,yaklaşık aynı konular var.Önceden izlemeden tahmin edebildiğimiz için izlemiyoruz.Bu konularda da farklı birşeyler yapmalı dizi,sinema yapanlar.
  Bizim Hikaye dizisinin devamını bekleriz.Saygılar.