Buket Aydın Neden İstifa Etti? İşte Bilinmeyenler

Ahmet Hakan’ın Kanal D Ana Haber sunuculuğundan ayrılması sonrası mayıs 2018 de Kanal D ana haberi sunmaya başlayan 35 yaşında  ki  Buket Aydın 9 mayısta sosyal medya hesabından yayınladığı bir paylaşım ile Kanal D Ana Haber Sunuculuğu ve Kanal D Haber Daire Başkanlığı görevinden istifa ettiğini duyurdu. Peki Buket Aydın neden Kanal D Ana Haberden Ayrıldı?

Buket Aydın Neden İstifa Etti?

Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki Bukey Aydın sadece Kanal D’den istifa etmedi aynı zamanda evliliğinden de istifa etti. Buket Aydın 7 yıllık eşi Erce Baykal’dan da boşandı hemde istifasından bir kaç gün sonra. Buket Aydın’ın şimdi de Belçika merkezli bir medya grubuna başkan olarak atanacağı iddia edildi.

Buket Aydın sosyal medyadan yaptığı açıklamada özellikle pandemi sürecinde ailesini ve kendini çok fazla ihmal ettiğini anladığı biraz dinlendikten sonra ise 2020 2021 yeni sezonunda yepyeni bir proje ile ekranlara döneceğini yeni sezona kadar dinlenmek istediğini yazdı. İşte Buket Aydın’ın açıklamasının tam metni.

Buket Aydın Neden İstifa Ettiğini açıkladı

Aslında bu tür yapılan açıklamalar çoğu zaman gerçeği gizlemek için yapılır; tabi ki Buket Aydın ve Demirören Medya arasında neler yaşandı da durum istifaya kadar geldi bilinmez ama biline bazı sorunlar var.

29 nisan 2019 da Buket Aydın’ın Demirören Medya grubu yetkililerince görevinden uzaklaştırıldığı hatta haber stüdyosuna girmesinin bile engellendiği ancak Buket Aydın’ın kavga çıkararak stüdyoya girdiği belirtilmişti. Tabi o dönem ortaya atılan iddialar hiç bir zaman doğrulanmadı; ancak o dönem bir kaç bölüm Kanal D Ana Haberi Buket Aydın tekrar göreve başlayana kadar bir kaç bölüm Semiha Şahin sunmuştu.

Buket Aydın’ın kovulduğu iddia edilen dönemlerde kovulma sebebi olarak CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile yaptığı programda attığı kahkahanın ipleri kopardığı söylenmişti. Tabi gerçek durumu bilmesek de o dönem Buket Aydın bir yolunu bulup devam ettiği Kanal D Haber’i şimdi kendi isteği ile bırakıyor.Buket Aydın Kanal D habere geri dönecek mi

Kesin bilgim olmamakla birlikte Buket Aydın’ın Kanal D Haber’ten uzaklaştırılacağını düşündüğü için zamanı geldiğinde kendi bırakmak istemiş olabilir; zira şuanda kanalların dizileri yok ve en yüksek reklam ücretini haber programlarından alıyorlar; zira Korona Virüs nedeniyle en çok izlenen program haberler oluyor. Kanal D Ana Haber de en son 8 mayıs 2020 cuma günü izlenme rekoru kırarak 8. olmuştu.

Buket Aydın’ın Yeri Hemen Doldu

Daha önce de dediğimiz gibi tahminimizce Kanal D yönetiminin bu yönde bir hazırlığı vardı Buket Aydın da işten atılmadan istifa etti. Tabi bu bir tahmin; çünkü bu kadar kısa zamanda Kanal D Buket Aydın’ın yerini dolduramaz. Buket Aydın istifa ettikten 2 saat sonra Kanal D haberin yeni sunucusu belli oldu. Kanal D hazırlıksız olsaydı 2 haftada yerine kimi getireceğine karar vermezdi.

Kanal D haberi artık CNN Türk’te görev yapan ve Show Ana Haber Bülteni sunucusu Ece Üner’in eşi Deniz Bayramoğlu sunacak. Kanal D Anahaber yeni sunucusu Deniz Bayramoğlu

 

Yorum yaz