Cem Uçan Payitaht Abdülhamit’den Neden Ayrıldı Ahmet Celaleddin Paşa

Payitaht Abdülhamit dizisinde şok ayrılık. TRT 1’in reyting rekortmeni dizisinden flaş ayrılık haberi geldi. ES Yapım’ın yapımcılığını üstlendiğiŞevki Es’in yönetmen koltuğunda oturduğu diziye Cem Uçan veda etti. Bilindiği üzre Cem Uçan Abdülhamit’in serhafiyesi Ahmet Celaleddin Paşa’yı oynuyordu.

Payitaht Ahmet Celaleddin Paşa Kimdir?

Ahmet Celaleddin Paşa çerkez kökenli bir istihbarat şefidir. 2. Abdülhamit’in çocukluk arkadaşı olmakla beraber Abdülhamit’in güvenini kazanarak başhafiye(İstihbarat başkanı) olmuştur. Özellikle Mısır ve Avrupa’ya kaçan Jöntürklerin faaliyetlerini takip etmiştir.

Ancak bazı iddialara göre de Sultan’a suikast düzenlemiş ve İstanbul’a kabadayılar sokmuştur. Ayrıca muhalefete destek olmuş, jöntürkleri maddi bakımdan desteklemiştir. Onu Sultan’ın gözünde küçük düşüren kişi ise katibi Kadri Bey olmuştur. Kadri Bey çok önemli bir bilgiyi Sultan’a haber verince Ahmet Celaleddin Paşa Jön Türkler gibi Avrupa’ya kaçmak zorunda kalmıştır.abdul

Payitaht Abdülhamit dizisinden ayrılan Cem Uçan sosyal Medyadan sevenlerine seslendi. Cem Uçan emeği geçenlere teşekkür ederken kusurumuz olduysa affola helal edin diyerek sözlerini tamamladı.

Cem Uçan Kimdir?

Payitaht Abdülhamit dizisinde Ahmet Celaleddin Paşa karakteriyle büyük bir oyunculuk örneği sergileyen Cem Uçan 12 Ağustos 1976 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. İlk oyunculuk deneyimini 2012 yılında Acayip Hikayeler dizisi ile gerçekleştirdi. 2014 yılında yayınlanan Filinta dizisi ile büyük kitleler tarafından tanındı. Bir Zamanlar Osmanlı Kıyam, Küçük Kıyamet, Nizama Adanmış Ruhlar, Kurt Kanunu, Sungurlar gibi dizilerde rol aldı. Diriliş Ertuğrul dizisindeki Aliyar karakteri ile çok beğenildi. Cem Uçan Gülşah Şahin ile evlidir. cem ucan