Çıngıraklı Mahallesi Nerede? Üç Kuruş Nerede Çekiliyor?

Ay Yapım’ın yeni dizisi Üç Kuruş’un çekimleri tüm hızıyla devam ediyor. Bir çok izleyicinin yeni Çukur olarak gördüğü Üç Kuruş dizisi de bir mahalle dizisi olacak. Bir çok yönden Çukur dizisine benzeyecek Üç Kuruş dizisi bir roman mahallesi dizisi olacak. Üç Kuruş dizisi senaryosunda Üç Kuruş hikayesinin Çıngıraklı Mahallesinde geçtiği anlatılacak. Peki Üç Kuruş Çıngıraklı Mahallesi nerede?

Üç Kuruş Nerede Çekiliyor?

Üç Kuruş dizisinin çekimleri İstanbul Nişantaşı’nda gerçekleşecek. Üç Kuruş dizisinde Kartal ile Organize Şube komiseri Efe’nin çarşı da karşılaştığı sahne Abdi İpekçi Cad. No: 23 Kat: 2 Nişantaşı – İstanbul adresinde gerçekleşti. Peki Üç Kuurş dizisinde mahalle çekimleri nerede yapılıyor derseniz; dizi de mahalle çekimleri İstanbul Balat’da gerçekleşmekte.

Üç Kuruş dizisinde Çıngıraklı Mahallesi İstanbul Nişantaşı'nda

İstanbul’da meşhur roman mahalleleri var; bunlardan ilki Sulukule yani Sultan mahalle ikincisi ise Balat (lonca) mahallesidir. Sulukule yani Sultan mahallesi kentsel dönüşüm nedeni ile yıkıldığı için artık romanların yaşamlarını anlatan bir bölge değil; bu nedenle de Üç Kuruş dizisi İstanbul Balat’ta yani Lonca mahellesi olarak bilinen bölgede gerçekleşecek.

Üç Kuruş Çıngıraklı Mahallesi Nerede?

Üç Kuruş dizisinde Çıngıraklı Mahallesi İstanbul Balat Lonca mahallesidir. Bu mahallede kapı önünde çocuklarını yıkayan aileler yok ancak bu tür sahneler sadece Üç Kuruş dizisi için özel olarak planlanarak gerçekleştirildi. Üç Kuruş mahallesi İstanbul balatta

Üç Kuruş dizi seti çoğunlukla İstanbul Balat’ta kuruluyor; Üç Kuruş dizisinin setini izlemek isteyenler Balat mahallesine gidebilir. Üç Kuruş Çıngıraklı Mahallesi gerçek bir mahalle değil, Üç Kuruş’un senaristleri Çıngıraklı mahallesini hayali olarak senaryoya yazmışlar gerçekte İstanbul da Çıngıraklı mahallesi yoktur. Üç Kuruş dizisinin çekimleri sadece Nişantaşı ve Balat bölgesinde değil aynı zaman da zaman zaman İstanbul Fatih ve Beykoz da gerçekleşiyor.