Çocukluk Dizisi Nerde Çekiliyor? Ali Kağan Çocuk Evi Nerede?

Çocukluk dizisinin çekimlerine son hız devam ediliyor. 9 ekim cuma akşamı yayına girecek ve Hercai, Payitaht Abdulhamid, Arka Sokaklar ve Kırmızı Oda gibi dizilerin rakibi olacak Çocukluk dizisinin ikinci kez ismi değişti. Daha önce ise Kimsesizler olarak açıklanan dizi sonrasında Kimsesiz Değiller olarak olarak tanıtılsa da bir kez daha isim değişikliğine giden yapım sonunda Çocukluk ismine karar verdi.

Çocukluk dizisinde aileleri tarafından yetiştirme yurduna verilmiş çocukların hayata tutunma mücadeleleri anlatılırken dizi de çekimlerin yapıldığı mahalle merak konusu oldu; çünkü bir çok izleyici artık bu tür çocukların kaldığı yuvaların artık olmadığını iyi biliyor.

Çocukluk dizisinde izleyiciye gösterilen Çocuk Evi tarzı oluşumlar ne yazık ki Türkiye’de yok. Türkiye’de artık eskisi gibi kimsesiz çocukların yaşadığı yurtlar da yok. Bunun yerine devlet çocukları 4 – 5 kişi başlarında bakıcıları ile sevgi evlerinde misafir ediyor. Belki de sizin apartmanda da bir sevgi evi vardır da sizin haberiniz yoktur?

Çocukluk Dizisinde en çok dikkat çeken durumlardan biri de bu evlerde kalan çocukların bakıcı veya koruyucu ailelere verilmesi olacak. Bu yurtlardan çocuk almak isteyen bir çok veli bu durumu araştıracaktır.

Koyucu aile ile evlat edinme farklı şeylerdir. Evlat edinme de hiç bir ücret beklemeden aldığınız çocuğu nüfusunuza geçiriyorsunuz ancak bakıcı aile evlat edinmekten farklı. Devlet bir çocuğa koruyucu ailelik yaptığınız zaman size aylık ücret ödüyor ve çocuğun günlük hayatında ki ek masraflarını karşılıyor ama o çocuğu devlet istediği zaman geri alırken bu çocuk ailenin soy ismini alamıyor. Koruyucu ailede bakıcı aileler 1426 lira aylık ücret alıyor ancak bu çocuğa kendi evinde bakıyor.

Çocukluk Dizisi Nerde Çekiliyor?

Çocukluk dizisi İstanbul’da çekiliyor. Çocukluk dizisinde İstanbul dışına set kurulamayacak. cocukluk dizisi set resimleri

Çocukluk Dizisi Ali Kağan Çocuk Evi Nerede?

Ali Kağan Çocuk Evi gerçek bir yetimhane değidir; tamamen hayal ürünüdür;  Çocukluk dizisinde Ali Kağan Çocuk Evi’nin tabelasının asılı olduğu yer ise İstanbul’dadır.

Yorum yaz