Çocukluk Dizisi Oyuncu Kadrosu ve Karakterleri – Tüm Oyuncular

Fox TV ekranlarında 9 ekim cuma akşamı yayın hayatına başlayacak Çocukluk dizisinin oyuncu kadrosu açıklandı. Yapımcılığını Med Yapım’ın üstlendiği Çocukluk dizisi hatırlanacağı üzere daha önce Kimsesizler olarak açıklamış ancak daha sonra RTÜK’ün müdahalesi ile dizinin isminde değişikliğe gidildi. Çocukluk dizisinin yönetmenliğini genç yönetmen Nadim Güç üstlenirken senaristliğini ise Ebru Hacıoğlu ile Verda Pars üstlenecek.

Kendi kaderini ve isimlerini belirleyen çocukların hikayesi olarak ekranlara gelecek Çocukluk dizisinde yetiştirme yurdunda bir birine destek olan çocukların hikayesi anlatılacak.

Çocukluk Dizisi Konusu: Çocukluk dizisinde Mahir Boztepe’nin kurduğu Ali Kağan Çocuk evinde yaşayan Mozi, Mavi, Bambi ve Zeynep’in hikayesi anlatılacak. Mozi ve Mavi aileleri tarafından yıllar önce yetiştirme yurduna bırakılmış iki çocuktur. Yıllardır yetiştirme yurtlarında kaldıkları için bu hayata alışmışlardır; ancak anne ve babası hapse giren Zeynep yetiştirme yurdunda ilk gecesini yaşayacaktır.

Çocukluk Dizisi Oyuncuları

 • Beren Gökyıldız – Mavi 
 • Kübra Süzgün – Mozi
 • Nilay Yeral – Bambi
 • Derin Su Akkuş – Zeynep
 • Erdal Beşikçioğlu – Mahir Boztepe
 • Burcu ÖZBERK – Ayşegül

Çocukluk Oyuncu Kadrosu

Beren Gökyıldız  (Mavi)

Beren Gökyıldız 11 yaşında başarılı bir çocuk oyuncudur. 29 Eylül 2009 doğumlu olan Beren Gökyıldız ailesi ile birlikte İstanbul da yaşamakta ve eğitimine devam etmektedir. İlkokul 5. sınıf öğrencisi olan Beren Gökyıldız ilk olarak Kocaman Ailem dizisi ile ekranlarda yer alsa da asıl çıkışını Annem dizisinde ki üstün performansı ile ünlenmiştir. Beren Gökyıldız son olarak Kızım dizisinde yer alsa da çocukların yer aldığı Güldüy Güldüy Show da ve Bizim Hikaye dizisinde de yer almıştır.

Mavi Ali Kağan Çocuk evinin en eski müdavimlerindedir 6 aylıktan beri çocuk evindedir. Annesini hiç görmemiştir; ailesinin kim olduğu da bilinmemektedir. Mavi 9 yıldır kaldığı bu yurdu bırakıp bir aileye sahip olmayı asla istememektedir. Haksızlığa gelemeyen Mavi Bambi ve Zeynep’in de koruyucu meleğidir. Öz anne babasını bir gün bulacağında emin olan Mavi gerçek ailesini bulana kadar arkadaşlarını aile bilmiştir. Mavi kimsesiz oldukları için her zaman suçlu olarak onların görülmesinden artık bıkmıştır. Mavi akıllı, lider, sevecen ve arkadaş canlısıdır. Mavi Mahir’in başının belasıdır. Yaşı ilerlediği için kimse Mavi’yi evlatlık olarak kabul etmemektedir zaten Mavi’de kimseye evlatlık gitmek istemez. 

cocukluk dizisi mavi

Kübra Süzgün (Mozi)

26 Haziran 2009 İstanbul doğumlu olan Kübra Süzgün şuanda 11 yaşının içindedir. Daha önce Beren Gökyıldız ile beraber Anne dizsinde yer alarak oyunculuğa başlayan Kübra Süzgün asıl çıkışını Kadın dizisinde hayat verdiği Nisan karakteri ile yaşamıştır. 1.44 m boyunda olan Kübra Süzgün 37 kg ağırlığındadır. İlkokul 5. sınıf öğrencisi olan Kübra Süzgün eğitimine diğer tüm oyuncular gibi uzaktan devam etmekte yeri geldiğinde sette canlı derslere katılmaktadır.

Mavi ile yıllardır yetiştirme yurdunda kalan Mozi Mavi ile adeta kardeş gibi büyümüştür. Mavi’nin hırçınlığını dizginleyecek kadar sakin bir kız olan Mozi Mavi’ye göre derslerinde de daha başarılıdır. İçi sevgi ile dolu olan Mozi’nin istediği tek şey sevgi ile büyüyebilmektir. Mozi yetenekli, şefkatli, sanatkar ve umut dolu bir kızdır. Mozi’nin hayattan en büyük isteği piyano çalabilmektir. Piyanosu olan bir eve evlatlık gitmek ister. 

cocukluk dizisi mozi

Nilay Yeral (Bambi)

Çocukluk dizisi ile ilk kez bir dizi de oyuncu olarak yer alacak olan Nilay Yeral daha önce Türkcell reklam filminde yer almış ve tatlılığı ile çok sevilmiştir. 2013 İstanbul doğumlu olan Nilay Yeral şuanda 7 yaşının içindedir ve ilk okul 2. sınıf öğrencisidir. Yusuf Güney Gün ajansa kayıtlı olan Nilay Yeral başarısı ile dikkat çekmektedir.

Bambi yetiştirme yurdunun en sevimli ve en tatlı kızıdır. 6 yaşında olan Bambi 1 yıldır yetiştirme yurdunda Mozi ve Mavi ile kalmaktadır. Mozi ve Mavi’yi ablaları olarak kabul eden Bambi de bir aile istememektedir. Bambi hayalperest, neşeli ve heyecanlı bir kızdır. 

cocukluk dizisi bambi

Derin Su Akkuş (Serçe)

2014 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Derin Su Akkuş 6 yaşının içinde ve ilk okul 1. sınıf öğrencisidir. Kidsnact akademide oyunculuk dersleri alan Derin Su Akkuş Çocukluk dizisi ile ilk kez kamera karşısına geçecektir.

Mozi ve Mavi’nin odasına yeni gelen Zeynep annesi hapse girince ona bakacak kimse kalmadığı için devlet tarafından yurda yerleştirilmiştir. Yurtta herkesin bir lakabı vardır ona da Serçe lakabını takmışlardır. Zeynep annesinden ayrıldığına çok üzülse de yeni arkadaşları ile çok mutludur. Serçe içine kapanık sessiz ve sevgi dolu bir kızdır. 

cocukluk dizisi serce

Erdal Beşikçioğlu (Mahir Boztepe)

Türkiye’nin en önemli tiyatro ve dizi oyuncularından biri olan Erdal Beşikçioğlu 5 ocak 1970 Ankara doğumludur. Artık 50 yaşına giren Erdal Beşikçioğlu Behzet Ç Bir Ankara Polisesi dizisinde hayat verdiği Behzat Ç karakteri ile tanınmış ve sevilmiştir. Lisansını Hacettepe Üniversitesi Tiyatro bölümünde tamamlayan Erdal Beşikçioğlu daha önce de Es Es ve Kod Adı Reaksiyon gibi dizilerde yer almıştır. Özellikle Köprü disi ve Vali filmi ile büyük başarı yakalayan Erdal Beşikçioğlu Çocukluk dizisinde çok farklı bir rolde izleyicisi karşısında olacaktır. Elvin  hanım ile evli olan Erdal Beşikçioğlu 1.82 m boyunda ve 68 kilo ağırlığındadır.

Mahir Boztepe zor bir adamdır. Son söyleyeceğini ilk söyler; ancak hiç bir zaman kalbinde bir kötülük yoktur. Ailesini kaybettikten sonra kendini çocuklara adayan Mahir’in tek amacı çocuklara huzurlu bir aile bulup onların mutlu olduklarını görmektir. Mahir karizmatik bir adamdır ama kalbi aşka kapalıdır. Gizemli bir adam olan Mahir sert mizaçlı olsa da babacan da bir yanı vardır. 

cocukluk dizisi mahir

Burcu ÖZBERK (Ayşegül)

Çocukluk dizisinde Ayşegül karakteri ile yer alacak olan Burcu Özberk daha önce de Afili Aşk dizisinde Ayşe karakteri ile yer almıştı. Güzelliği ve yeteneği ile son yılların en başarılı isimleri arasında yer alan Burcu Özberk 12 Aralık 1989 tarihinde Eskişehir de dünyaya gelmiştir. Çocukluk dizisinde Erdal Beşikçioğlu ile partner olacak olan Burcu Özberk 31 yaşında Erdal Beşikçioğlu ise 50 yaşındadır. Oyunculuk eğitimini Ankara Üniversitesinde olan  Burcu Özberk 162 cm boyu ve 54 kg ağırlığındadır. Burcu Özberk daha önce Muhteşem Yüzyıl, Güneşin Kızları dizisinde başarıyı yakalasa da ne yazık ki Şahane Damat dizisi Burcu Özberk’in başarısız olduğu tek projedir. Burcu Özberk’in iş adamı Murat Kazancıoğlu’nun sevgilisidircocukluk dizisi aysegul

Ayşegül Ali Kağan bakım evinden sorumlu sosyal hizmet uzmanıdır. Kendisi de bir yetiştirme yurdunda annesiz babasız büyümüştür. Ayşegül bu görevi yeni devraldığı için çocukları çok tanımaz. Ayşegül her zaman çocuklara karşı çok düşünceli, iyi kalpli ve sevecen olmayı bilmiştir.  Ayşegül çocukların hem arkadaşı hem de ablaları olmayı bilecektir. Mahir’in sert mizacını her zaman eleştirmiş ve onun çocukları bir an önce bir aileye kavuşturma merakını eleştirmiştir. 

cocukluk dizisi aysegul 1

Selen Öztürk (Gülay)

Selen Öztürk son olarak Azize dizisinde yer almıştı; şimdi de Çocukluk dizisi kadrosuna dahil oldu. 1980 İzmir doğumlu olan güzel oyuncu şuanda 50 yaşının içindedir. Hacettepe Üniversitesinde Tiyatro bölümü mezunu olan Selen Öztürk uzun ilk olarak kendini Muhteşem Yüzyıl dizisinde ispat etmişti. Büyük bir tiyatro deneyimi olan Selen Öztürk son olarak Payitaht Abdulhamid dizisi kadrosunda Seniha Sultan karakterine hayat vermiştir. selen ozturk 2021 resimleri

Gülay babasından kalan börekçi dükkanını işleten gizemli, sessiz ve sakin bir kadındır. Mahir Gülay’a aşıktır. 

cocukluk dizisi gulay

İsa Musa Kadan

Çocukluk dizisinde yer alacak ikiz kardeş karakterleri için açılan seçmeleri ikiz kardeşler olan İsa Kadan ve Musa Kadan kardeşler kazandı. 6 yaşında olan ikiz kardeşler daha önce herhangi bir projede yer almamıştır.

isa kadan musa kadan cocukluk dizisi

Yiğit Aras Aksoy (Dodu)

Mavrik ajansın oyuncusu olan Yiğit Aras Aksoy 4 yaşının içindedir ve ilk dizisi Çocukluk dizisi olacaktır. Yiğit Aras Aksoy oyuncu Cocukluk dizisi

Dodu Mavi’nin kardeşi olarak gördüğü Ali Kağan Sevgi evinde büyüyen çocuktur. 1 yıldır çocuk evinde kalan Dodu’nun babası yok annesi de madde bağımlısı olduğu için ihmal etmiş bu yüzden de Dodu içine kapanık bir çocuk olmuş. Annesi onu bir odaya sesi duyulmasın diye kilitlemiş ve Dodu susuzluktan ölmek üzereyken son anda kurtarılmış.

cocukluk dizisi dodu

Batuhan Gelenler (Hayalet)

Batuhan Gelenler Çocukluk dizinde çocuk oyuncu Yiğit Aras Aksoy’ın abisi olarak yer alacak.  1999 yılında İstanbul’da dünyaya gelen şuanda 21 yaşındadır İstanbul Üniversitesinde Ses Sanatları bölümü öğrencisidir. Yakışıklı oyuncu Batuhan Gelenler daha önce Vatanım Sensin ve Hakan Muhafız dizilerinde oyunculuk deneyimi yaşamıştır. Batuhan Gelenler cocukluk dizisi

Hayalet Ali Kağan bakım evinin aşçısıdır. Yıllar önce bakım evine gelmiş ve bu bakım evinden bir daha ayrılmamıştır. 18 yaşından sonra müdür onu işe almıştır; kimse Hayalat’i evlatlık almak istememiştir; Hayalat hiç konuşmadığını için onunla ilgili çok şey bilinmemekte. 

cocukluk dizisi hayalet

İpek Çiçek (Çocukluk Dizisi Nene)

Son olarak Gençliğim Eyvah dizisinde Ayşe karakteri ile izlediğimiz İpek Çiçek Çocukluk dizisi kadrosuna dahil oldu. Daha önce Mucize Doktor dizisinde Beren Gökyıldız ile 2 bölüm konuk oyuncu olarak abla kardeşi canlandıran İpek Çiçek Çocukluk dizisinde de bu sevilen oyunculuğuna devam edecek.  26 Mart 1999 İstanbul doğumlu olan İpek Çiçek dizi ve sinema oyuncusudur. 21 yaşında olan güzel oyuncu Asiye Kocaman Ajans ile çalışmaktadır. Şuanda Bilgi Üniversitesinde eğitimine devam eden genç oyuncu Beyti Engin’den kamera önü oyunculuk eğitimleri almıştır.ipek cicek cocukluk dizisi

Görkem Mete DEMİR (Demir)

Görkem Mete DEMİR 1998 İstanbul doğumludur ve 12 yaşının içindedir. Daha önce Vuslat ve Bir Damla Gözyaşı dizilerinde yer almıştır.

Demir Mahir ve Gülay’ın yıllar önce kaçırılmış oğludur. Gorkem Mete DEMIR cocukluk dizisi

Derya Artemel (Demet)

Krıgın Çiçekler dizisinde hayat verdiği Mesude karakteri ile dikkatleri üzerine çeken Derya Artemel son olarak Aşk ve Mavi dizisinde Servet karakterine hayat vermişti.

Derya Artemel Çocukluk dizisinde de ise Ali Kağan’ı bulan büyüten kadın olan Demet’e hayat verecek. 1980 İzmir doğumlu olan Derya Artemel, 41 yaşının içindedir. cocukluk dizisi demet

Nihan Aypolat (Lale)

1987 İstanbul doğumlu olan Nihan Aypolat deneyimli bir tiyatrocudur. Dabbe filmi ile tanınan Nihan Aypolat 33 yaşının içindedir. İstanbul Drama Topluluğun ile aktif olarak sahneye çıkmaktadır. İlk dizisi Çocukluk dizisi olacaktır.

Lale kocası tarafından kızı Zeyno ile terk edilmiştir; şimdilerde Hakan isminde bir adam ile aşk yaşamaktadır. Hakan kızı ile Leyla’yı  kabul etmemekte ve çocuğundan kurtulması halinde onunla evleneceğini söylemektedir.  Leyla kızı Zeyno’yu hiç düşünmez Hakan ile evlenmek ve mutlu olmak ister. 

cocukluk dizisi zeynepin annesi serce

Ali Emrah Sürtal (Hakan)

Ali Emrah Sürtal 1 ocak 1984 doğumludur ve 36 yaşının içindedir. 1.84 cm boyunda ve 79 kg ağırlığında olan Ali Emrah Sürtal İstanbul Kültür Üniversitesinde oyunculuk dersleri almıştır. oyuncu Fatoş Kabasakal’ın sevgilisi olarak tanınan Ali Emrah Sürtal Küçük Ağa ve Benim İçin Üzülme gibi dizilerde yer almıştır.

Hakan Zeynep’in annesinin yeni eşidir. Zampara bir adamdır ve yanında başkasının çocuğu olan Zeynep’i istemez. ali emrah surtal cocukluk dizisi murat

Damla Cercisoğlu (Betül Öğretmen)

Damla Cercisoğlu 1981 İstanbul doğumludur ve 39 yaşının içindedir. 1.68 cm boyunda ve 54 kg olan Damla Cercisoğlu Türk Malı dizisinde hayat verdiği Ezgi’i karakteri ile sevilmiştir. İstanbul Üniversitesi Sosyoloji bölümü mezunudur.

Betül öğretmen Mavi ve Mozi’nin öğretmenidir. Betül Öğretmen Ziynet hocanın aksine oldukça sevimli ve sıcak kanlı bir öğretmendir. cocukluk dizisi betul

Elif Verit (Ziynet Hoca)

Elif Verit 1977 İstanbul doğumludur; şuanda  43 yaşının içinde olan Elif Verit aktif bir tiyatro oyuncusudur. Elif Verit daha önce Fi ve Acil Aşk Aranıyor dizilerinde yer almıştır. Elif Verit’in en çok bilinen rolü Küçük Gelin dizisinde Mercan karakteridir.

Ziynet Hoca Mavi ve Bambi’nin okulunda öğretmendir; kimsesiz çocukları hiç sevmez ve onların okuldan gitmesini ister. 

Cocukluk dizisi ziynet hoca

Nihal Menzil (Hanife Teyze)

Daha önce Kadın dizisine Gülten karakteri ile dahil olan Nihal Menzil şimdi de Çocukluk dizisine Hanife Teyze olarak dahil olacak. 1962 Konya doğumlu olan Nihal Menzil 58 yaşındadır. Nihal Menzil O Hayat Benim ve Ver Elini Aşk gibi diziler ile ismini duyurmuştur. Profesyonel bir oyunculuk eğitimi yoktur. Temizlik işçisi olarak girdiği ajanstan oyuncu olarak çıkmıştır.

Çocukluk dizisinde Hanife Teyze Mavi’yi ve diğer çocukları çok seven iyi kalpli bir teyzedir ve çocuklara hep yardım eder. 

nihal menzil cocukluk dizisi oyuncusu

Demir Bayram (Canberk)

Demir Bayram 12 15 yaşları arasında ki çocuk oyuncudur. İstanbul doğumlu olan Canberk ilk ekran deneyimini Babil dizisinde yaşamış ve Halit Ergenç’in çocukluğunu canlandırmıştır.

Canberk Mavi ve Mozi’nin sınıf arkadaşıdır. Canberk Mavi’yi Mozi de Canberk’e aşıktır. demir bayram

Volkan ÜNAL

Daha önce Arka Sokaklarda izlediğimiz Volkan Ünal Çocukluk dizisi kadrosuna dahil oldu. Hacettepe Üniversitesinde tiyatro eğitim alan Volkan Ünal Trabzon ve Ankara Devlet Tiyatrolarında çalıştığı sırada bir çok dizi de de yer aldı. Volkan Ünal son dönemde Sen Çal Kapımı ve İsimsizler gibi dizilerde rol almıştır. Volkan UNAL cocukluk dizisi

Ali Kayra Kul

Zerin Kültüral Cast Ajansın oyuncusu olan Ali Kayra Kul 4 yaşındadır. Daha önce hiç bir projede yer almamıştır. ali kayra kul oyuncu cocukluk dizisi

Eren Recep Bilen

Sevinç Meltem ajansın oyuncusu olan Recep Bilen daha önce de Kimse Bilmez ve Hekimoğlu dizisinde boy göstermiş.eren recep bilen cocuk oyuncu

Elifnaz Sabuncu

Leyla Şirin Ajansın oyuncusu olan Elifnaz Sabuncu daha önce de Opet reklamında yer almıştı. elif naz sabuncu oyuncu

Cansu İpek Albayrak

Daha önce Zengin ve Yoksul dizisinde izlediğimiz çocuk oyuncu Cansu İpek Albayrak şimdi de Çocukluk dizisinde yer alacak. cansu ipek cocuk oyuncu

Çiçek Acar

16 Kasım 1981 İzmir doğumlu olan Çiçek Acar 39 yaşındadır. Müjdat Gezen Sanat Merkezinde oyunculuk eğitimi alan Çiçek Acar son olarak Sevgili Geçmiş dizisinde Gülistan karakterine hayat vererek dikkat çekmiştir.cicek acar cocukluk dizisi

Yorum yaz

Çocukluk Dizisi Oyuncu Kadrosu ve Karakterleri – Tüm Oyuncular (3 Yorum)

 1. Güzel bir diziydi.
  İzlediğim tek dizi.
  O kadar çok saçma dizi varken,bu dizinin yayından kaldırılmasını yanlış buluyorum.

 2. beren gökyıdız başarılar dizi de oyunuyor dizi devam ettisin çocukluk başarılar topladı bütün dizileri inşallah tutuldu.