Corona Virüs Sonrası Yayına Ara Verecek ve Devam Edecek Diziler

Covid 19 ismi ile tüm dünyayı kavuran Korona Virüs Türkiye’de etkili olmaya devam ediyor. Ölü sayısının arttığı ve vaka sayısının 100’ü geçtiği bu günlerde dizi sektöründe de önemli gelişmeler oluyor.

Bilindiği üzere 15 mart 2020 pazar günü Sinema ve Televizyon Sendikası yapım şirketleri, oyuncu ve teknik ekip temsilcileri ile önemli bir toplantı yapıldı. Yapılan toplantıda dizi setlerinde oyuncu ve set çalışanlar ile birlikte 50’den fazla insanın bir arada olduğu bu nedenle de salgın ihtimalini arttırdığı gerekçesi ile bu karar alındı.

Zaten bir çok oyuncu sosyal medyadan yaptığı açıklamalarda insanların evlerine kapandığı bu dönemde dizi çekmek için sokağa çıkmak istemediklerini belirtmişlerdi; aslında yapımcılar insanların evlerine kapandığı bu dönemde reytinglerin artacağını bildiği için zor da olsa dizi çekmek istediler; ancak oyuncular paradan daha önemli olan sağlık deyip sete çıkmayınca yapımcılarda bir bir iki hafta ara verme kararı aldı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı yetkilileri ise dizilerin çekimlerinin mayıs ayına kalabileceği ile ilgili bilgi verdi. Özellikle Corono Virüs’ün etkisini nisan ayı ile kaybedeceği; nisan ayına kadar ülkeyi kasıp kavuracağı tahminleri de var.

Bize gelen bilgilere göre yapımcılar sendikanın aldığı bu karara uyup iki hafta arayı verecek ancak 6 nisandan itibaren de tekrar sete çıkmak istiyorlar; ancak oyuncular tehlike tamamen geçmeden sete çıkmayacaklarını da açıkça belirtiyorlar; özellikle bazı başrol oyuncuları bu konuya çok takılmış durumdalar ve virüsü kapmaktan çok korkuyorlar. Bu nedenle de tazminat ödeyeceğini bile bile sete çıkmak istemiyorlar. İşte yapım şirketlerine göre dizilerin yeniden yayına başlayacakları tarih. corona virüs arası verecek diziler

Corona Virüs Nedeniyle Çekimlere Ara Verilen Diziler

Zümrüdü Anka Dizisi Seti Tamamen Durdu

Pastel Film Zümrüdü Anka dizisi setini tamamen durdu ve Zümrüdü Anka dizisi sezon finali yapmış oldu. Pastel filmin aldığı sezon finali kararı yapımcının bu aranın uzayacağını düşünmesinden dolayı masraf etmemek için aldığı konuşuluyor. Böylelikle Zümrüdü Anka dizisi eylül 2020’ye kadar yayında olamayacak. zümrüdü anka sezon finali yaptı

Savaşçı 99. bölüm Ne Zaman Başlayacak?

Limon filmin sevilen dizisi Savaşçı 17 Mart salı gününden başlamak üzere iki hafta çekimlere ara verdi. Savaşçı böylelikle karar değişmez ise  29 martta 98. bölümü ile yayınlanacak ve Savaşçı 99. bölüm aksilik çıkmazsa 19 nisanda yayın hayatına devam edecek.

Limon film sadece Savaşçı dizisine değil yeni dizisi Bir Annenin Günahı dizisi çekimlerine de  17 mart itibari ile ara verdi.

Çukur Yeni Bölüm Ne Zaman Yayınlanacak?

Ay Yapım’ın sevilen dizisi Çukur da çekimlere 18 mart itibari ile 2 hafta ara verdi. Ay Yapım’ın elinde 2 bölüm çekilmiş Çukur dizisi var bu nedenle de 23 mart pazartesi günü Çukur 93. bölüm yayınlanacak ve dizi yayına da ara verecek. Çukur 94. bölüm 13 nisan 2020 de yayında olacak.

Yeni Hayat Ne Zaman Yayınlanacak?

Yeni Hayat dizisinin 26 mart perşembe günü yayına çıkması bekleniyordu; ancak dizinin çekimleri de 18 mart itibari ile durdu bu nedenle de Yeni Hayat dizisinin yayın tarihi ertelendi. Dizi 9 nisan da yayın hayatına başlayabilir.

Hizmetçiler Yeni Bölüm Ne Zaman Yayınlanacak?

Fabrika Yapım Hizmetçiler dizisi setine 17 mart salı günü itibari ile ara verdi; şimdilik iki hafta arar verildi dense de Fabrika yapım çekimlerin yeniden başlaması nisan sonu gibi görüyor. Zira bu virüs meselesinin nisan ayında da artarak devam edeceğini düşünüyor.

Zalim İstanbul 37. Bölümü Çekip Sete Ara Verecek.

Zalim İstanbul dizisi 23 mart ve 30 mart tarihlerinde yayın hayatına devam edecek. Avşar Filmin elinde ki bölüm stokunu bittirdikten sonra yayına ara verecek. Zalim İstanbul dizisinin 38. bölümü ise 20 nisan 2020 de yayında olacak.

Mucize Doktor’da 2 Hafta Ara Verecek

MF Yapım’ın sevilen dizisi Mucize Doktor’un 27 ve 28. bölümü çekilmiş şekilde Mf Yapım elinde var. Bu durumda Mucize Doktor ekibi cumaya kadar 2 nisan 2020 de 28. bölümü ile yayında olacak sonrasında ise iki hafta yayına ara verilecek.

Sefirin Kızı

Sefirin Kızı dizisi 25 mart çarşamba günü sete ara verecek.

Çekimlere Ara Vermeyen Diziler? Devam Edecek Diziler

Arka Sokaklar Dizisi

Arka Sokaklar dizisi 15 nisan haftasında tekrar sete çıktı; hafta sonu sokağa çıkma yasağı nedeniyle Arka Sokaklar’da çekim olmayacak ancak Arka Sokaklar dizisi ara vermeden devam edecek sezona stok bölümleri ile.arka sokaklar çekimleri 2020 tekrar virüsten sonra 17 nisan da başladı

Baraj Dizisi Çekimlere Devam Ediyor

Med Yapım’ın yeni başlayan dizisi Baraj’da çekimlere devam ediliyor. Baraj dizisi dış çekimleri az olan bir dizi. Sakarya’da bir barajda yapılan çekimler virüs açısından kontrol altında devam ettiği için çok fazla risk yok. Bu nedenle de Baraj dizisi çekimleri eğer devlet tarafından bir yasak gelmezse devam edecek.

Yemin Dizisi Erken Sezon Finali Yapıyor

Kanal 7’nin sevilen dizisi Yemin’de şuana kadar çekimlere devam etmişti; bundan sonra çekim yapamayacak olan dizi erken sezon finali kararı aldı.  Yemin dizisi oyuncuları ve set çalışanları çekimin yapıldığı konakta çekimlere devam ediyorlardı ve son olarak 10 nisan haftasında sezon finali bölümü çekildi.

Survivor 2020’de Çekimler Devam Ediyor

Survivor 2020’nin çekildiği Domi nik Cumhuriyetinde 4 adet Corono Virüs vakasına rastlandı ancak ülke de hayat kaldığı yerden devam ediyor. Acun Ilıcalı da çekimlerin yapıldığı adaya girişleri çıkışları yasakladı ve Survivor 2020 çekimleri son hız devam ediyor.

Kuruluş Osman Dizisi Devam Edecek

Kuruluş Osman dizisi platoda çekildiği için her türlü önlem alınarak dizinin çekimlerine devam edilecek. Kuruluş Osman dizisinde de 27 mart 2020 itibari ile çekimlerde devam ediyor.kuruluş osman devam edecek mi

Şampiyon  Tutunamayanlar Benim Adım Melek Seksenler Payitaht “Abdülhamid” ve Kalk Gidelim Sete İki Hafta Ara Verdi

Trt 1 genel yayın yönetmeni İbrahim Eren sosyal medyadan yaptığı açıklama da tüm Trt 1 dizilerinin setine 19 mart itiabari ile iki hafta ara verildiğini ancak dizilerin zaten stoklu çalıştığı için yayınlanmaya devam edeceklerini duyurdu; eğer Corono Virüs etkisini yitirirse Trt 1 dizileri ara vermeden devam edecek; yok virüs tedbirleri devam ederse Trt 1 dizileri nisan ayı başından itibaren yayınlanmaya ara verecek. Trt 1 dizileri sete ara verdi

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisi sete 4 gün ara verdi ve 19 mart perşembe itibari ile yeniden dizi sete çıktı. Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisi şimdiki bilgilere göre ara vermeden devam edecek. 27 mart itibari ile Eşkıya dizisi çekimlere devam ediyor.

eşkıya Corono virüs set

Hercai’de Stok Bölümler bitti Ekip Sete Çıkmaya Hazırlanıyor

Hercai dizisi 38. bölüm çekimleri tamamlanmış ve set korona virüs arasına girmişti. Hercai dizisinin stok bölümü bitince Atv Hercai’den sete çıkmasını istemiş. Bu durumda hercai 3 nisan 2020 de 29. bölümü ile yayında olamayacak; bunun yerine 10 nisanda 29. bölüm yayınlanabilir. hercai sete devam edecek

Bir Zamanlar Çukurova, Gel Dese Aşk  ve Kuruluş Osman Çekimlere Devam Ediyor

Hercai,  Bir Zamanlar Çukurova, Gel Dese Aşk  ve Kuruluş Osman dizileri Corona Viris’ten kormadan çekimlere devam ediyor. Bu şartlar altında Hercai  Bir Zamanlar Çukurova, Gel Dese Aşk  ve Kuruluş Osman dizileri ara vermeden devam edecek.