Derin Mor Oyuncuları Ve Karakterleri

TRT Dijital ekranlarında yayımlanacak Derin Mor oyuncuları belli oldu. Derin Mor Oyuncu kadrosunda  Deniz Celiloğlu, Nilperi Şahinkaya, Murat Kılıç, Arın Kuşaksızoğlu ve Zümre Ertürk rol alacak.

TRT’nin dijital platformunda yayımlanmaya hazırlanan Derin Mor dizisi ilk sezonu 8 bölüm olarak tasarlandı. Deep Purple adlı dizinin uyarlaması olacak Derin Mor dizisi Dünyanın başına gelen felaketten sonra hayatta kalmaya çalışan bir takım insanın verdiği mücadeleyi anlatıyor.

Derin Mor Dizisi Oyuncuları

Deniz Celiloğlu

Derin Mor oyuncuları arasında yer alan Deniz Celiloğlu 19 Temmuz 1986 Bulgaristan doğumludur. Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünden mezun olan oyuncu  187cm boyundadır. Birçok tiyatro oyununda rol aldıktan sonra 2010 yılında yayımlanan Kalıp dizisi ile ilk profesyonel oyunculuk deneyimini yaşamıştır. Son olarak Derin Mor dizisi ile izleyiciyle buluşacak Deniz Celiloğlu Poyraz Karayel, Emanet, Ya İstiklal Ya Ölüm, Çalıkuşu gibi yapımlarda rol almıştır.

Deniz Celiloğlu Derin Mor dizisi oyuncusu oldu. dizi de erkek başrol olarak yer alacak

Nilperi Şahinkaya

Nilperi Şahinkaya 23 Şubat 1988 tarihinde Senegal’de doğmuştur. İlkokul eğitimini Paris’te tamamlayan güzel oyuncu 2003 yılında Ankara’ya gelmiştir. Üniversite eğitimini Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları fakültesinde tamamlayan oyuncu Öyle Bir Zaman Geçer Ki dizisinde canlandırdığı Mesude karakteri ile tanınmaktadır. TRT dijital için çekilecek Derin Mor dizisinde rol olacak Nilperi Şahinkaya daha önce Yasak Elma, Kuzgun, Kiraz Mevsimi, Kayıp dizilerinde rol almıştır.  Derin Mor Oyuncularından olan Nilperi Şahinkaya dizi de kadın başrol oyuncusu olacak.

nilperi şahinkaya 34 yaşının içinde en güzel zamanıjnda Derin Mor dizisinde yer alacak

Murat Kılıç

Murat Kılıç 7 Eylül 1971 doğumludur. İstanbul Üniversitesi iktisat fakültesinden mezun olduktan sonra oyunculuk yapmak için Akademi İstanbul Oyunculuk Bölümünden eğitim almıştır. Baba dizisinde canlandırdığı mühendis Cem karakteri ile tanınan Murat kılıç daha önce Yalancı, Çıplak, Nöbet, Merhamet gibi dizilerde rol almıştır. Murat Kılıç Derin Mor Oyuncu kadrosunda da yer alacak.

Murat Kılıç Derin Mor oyuncu kadrosunda kendisine yer buldu 1978 doğumlu deneyimli oyuncu

Arın Kuşaksızoğlu

Derin Mor dizisi Oyuncuları arasında yer alan Arın Kuşaksızoğlu 1984 yılında Sakarya’da doğmuştur. Orta Doğu Teknik Üniversitesi felsefe bölümünden mezun olmuştur. Köşe yazarlığı ve editörlük de yapan yaratıcı oyuncu daha önce Kaygı, Nuh Tepesi, Bilmemek gibi yapımlarda rol almıştır.

Genç oyuncu Arın Kuşaksızoğlu oyuncu olarak derin mor dizisinde yer alacak ve kendini geliştirmek için fırsat yakalayacak.

Zümre Ertürk

Zümra Ertürk 24 Şubat 1991 Adana doğumludur. Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünden mezun olan oyuncu 175 cm boyunda ve 56 kg dur 2012 yılında aktif olarak oyunculuk yapmaya başlayan Zümre Ertürk daha önce Kurtlar Vadisi Vatan, ilk Öpücük, Hekimoğlu, Yaşamayanlar gibi yapımlarda rol almıştır

Zümre Ertürk oyuncu olarak Derin mor dizisinin oyuncu kadrosunda güzelliği ile büyüleyecek

Bala Atabek (Münevver)

Derin Mor dizisinde konuk oyuncu olarak katılacak Bala Atabek 27 Aralık 19 85 İstanbul doğumludur. Müjdat Gezen Sanat Merkezi Tiyatro bölümünden mezun olan oyuncu 2013 yılında yayımlanan Beni Böyle Sev dizisinde canlandırdığı Fahriye karakteri ile tanınmaktadır.

Bala Atabek derin mor dizisinde münevver karakteri ile yer alacak ve diziye oyunculuğu ile renk katacak