Dünya Hali Dizisi Oyuncuları – Tam Liste Oyuncu Kadrosu

Dünya Hali Dizisi Oyuncuları belli oldu. Dünya Hali Dizisi Oyuncu kadrosunda Caner Şahin ve Pelin Abay birlikte yer alacak. 

Senarist ve yönetmen Osman Nail Doğan Trt 1 için yeni bir dizi hazırlıyor. Son olarak Tutunamayanlar ve Dengi Dengine gibi dizilerde yönetmen ve senarist olarak yer alan Osman Nail Doğan Dünya Hali dizisinin de hem yönetmenliğini hem de senaristliğini üstlenecek. Neden Film’in yapımcılığını üstleneceği Dünya Hali dizisinin senaryosuna Murat Kaman ve İdris Meydi de destek olacak.

2021 yazında ekranlarda olması beklenen komedi türünde ki Dünya Hali Dizisinin 50 dakikalık bölümlerden oluşup yaz boyunca Trt 1 izleyicisini güldürmesi bekleniyor. Dünya Hali dizisinin oyuncu kadrosunda Caner Şahin’nin dışında komedi alanında yetenekli bir çok genç oyuncu da yer alacak.

Dünya Hali Oyuncuları

Caner Şahin (Sinan)

Son olarak Seni Çok Bekledim dizisinde yer alan Caner Şahin dizinin erken final yapması ile Mavera dizisine geçti. 26 Mayıs 1996 Eskişehir doğumlu olan Caner Şahin İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü mezunudur. Babam ve Ailesi dizisiyle  oyunculuğa başlayan yakışıklı oyuncu daha sonra Tutsak, Nefes Nefese ve Kuzgun dizisinde yer almıştır. Caner Şahin 184 cm boyunda 75 kg ağırlığındadır. Caner Şahin ilk kez bir komedi dizisinde başrolde yer alacak. Her ne kadar uzun dönemdir dizi tutturamasa da Caner Şahin’in oyunculuk yetenekleri herkes tarafından kabul edilmektedir. Dünya Hali Dizisi Oyuncuları arasında yer alacak Caner Şahin dizi de başrolde yer alacak.

Dünya Hali dizisinde Sinan doğru bildiğinden şaşmayan yakışıklı ve mert bir gençtir. Sinan hayatını anket yaparak kazanmaya başlar. Yeni işinde bir kızla tanışan Sinan anket yaptığı kıza aşık olur. 

Pelin Abay (Kıvılcım)

1993 İstanbul doğumlu olan Pelin Abay  yaşındadır ve İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü mezunudur. Gülizar dizisinde hayat verdiği Fatoş karakteri ile dikkat çeken Pelin Abay .son olarak Suhadan karakteri ile Zümrüdüanka dizisinde yer almış ve harikalar yaratmıştır. Pelin Abay 1.63 cm boyunda ve 50 kg ağırlığındadır. Pelin Abay ilk başrol deneyimini Dünya Hali dizisinde yaşayacaktır.

Dünya Hali dizisinde Kıvılcım aklı başında güzel bir kızdır. Sinan’a aşık olacaktır. 

Şehsuvar Aktaş

Son olarak Salim karakteri ile Ferhat İle Şirin dizisinde yer alan Şehsuvar Aktaş 1964 Ankara doğumludur ve 57 yaşındadır. Ankara Üniversitesinde Tiyatro bölümü mezunu olan Şehsuvar Aktaş tiyatro oyuncusu Ayşe Selen evlidir. Şehsuvar Aktaş ilk olarak Benim Annem Bir Melek, Eyvah Eyvah ve Kocamın Ailesi dizilerinde yer almıştır.  Şehsuvar Aktaş  son dönemde Halka ve Seni Çok Bekledim dizilerinde yer almıştır. blank

Tolga Tekin (Güven)

Tolga Tekin 19 Mart 1973 Ankara doğumludur ve 48 yaşının içindedir. 2018 de Bir Litre Gözyaşı dizisinde Muza karakteri ile yer alan deneyimli oyuncu Paramparça dizisinin Özkan’ı olarak tanındı ve sevildi. Aslen tiyatro oyuncusu olan ve tiyatroya aşık olan Tolga Tekin Muhteşem Yüzyıl’da da Barbaros Hayrettin Paşa karakterine başarılı bir şekilde hayat verince yapımcıların gözüne girmişti. Tolga Tekin son olarak Akıncı dizisinde yer almıştır.

Sinan ve Azim’in patronudur Güven. İsmi Güven olsa da güvenilmez bir tiptir. Anket şirketi vardır. 

blank

Ozan Çelik (Azim)

1987 Ankara doğumlu olan Ozan Çelik 34 yaşının içindedir. Dengi Dengine dizisinde hayat verdiği İmam karakteri ile ismini duyuran Ozan Çelik İstanbul Bilgi Üniversitesi mezunudur. Tiyatro ile yakından ilgilenen Ozan Çelik daha önce de Nefes Nefese dizisinde Cevdet karakteri ile yer almıştı. Ozan Çelik’in en çok tanındığı dizi ise Baraj dizisinde hayat verdiği Tansel karakteri oldu.

Dünya Hali dizisinde Azim Sinan’ın iş arkadaşıdır. Paraya tapan bir tip olan Azim çok güvenilmezdir. 

blank

Mert Denizmen

Son olarak Cinayet Süsü filmi ile ekranlara gelen Mert Denizmen 1986 İstanbul doğumludur Haliç Üniversitesinde oyunculuk eğitimi alan Mert Denizmen Vatanım Sensin dizisinde hayat verdiği Yinon karakteri ile tanınmıştır.  Mert Denizmen 34 yaşındadır. Daha önce de Ertan karakteri ile Tövbeler Olsun dizisinde yer almıştı. blank

Ayfer Tokatlı

Kadir Has Üniversitesi-Oyunculuk mezunudur Wetalent Management’ın oyuncusudur. 1.58 m boyunda ve 49 kg ağırlığında olan oyuncu İstanbul doğumludur ve şuanda 31 yaşındadır. Marmara Üniversitesinde Tarih Öğretmenliği mezunu olan Ayfer Tokatlı Baba Candır dizisi ile ünlenmiştir. Son olarak Azmiye karakteri ile Her Yerde Sen dizisinde yer almıştır. blank

Mekin Sezer (Kutlucan)

Mekin Sezer Mimar Sinan Üniversitesi Tiyatro mezunudur. Mekin Sezer Not Defteri dizisi ile tanınmıştır. Tiyatro oyuncusudur.  Son olarak Aykut Enişte filminde oynamıştır.

Kutlucan Vural’ın adamıdır. 

blank

Hakan Emre Ünal (Vural)

Hakan Emre Ünal İstanbul Bilgi Üniversitesinden mezun olmuştur. Nezaket Erdenle evli olna Hakan Emre Ünal Ex Aşkım ve Çukur gibi TV dizi ve filmlerinde rol almıştır.

Vural sevilen bir mafya babasıdır. Sinan’ı tehdit ederek Sinan’ı yalancı şahitlik yapmaya zorlar. 

blank

Hüseyin Elmalıpınar (Halis)

23 Mart 1971 yılında Ankarada Dünyaya gözlerini açan Hüseyin Elmalıpınar 2009 yılnda Kolpaçino filminde rol alan usta oyuncumuz İstanbul da yaşamını sürdürmektedir.blank

Zeki Ocak (Tarık)

8 Aralık 1947 yılında dünyaya gelen usta oyuncu Zeki Ocak Deliha 2 ve Eltilerin Savaşı gibi TV dizilerinde rol almıştır.blank

Adnan Başar (Burhan)

Başarılı oyuncu Adnan Başar Akıncı, Çukur ve Çarpışma gibi TV dizilerinde ve filmlerinde rol almıştırblank