Eren Vurdem Kuruluş Osman’dan Neden Ayrıldı? İşte Cevabı Konuralp Öldü

Kuruluş Osman dizisinin 17 haziran akşamı ekranlara gelen 26. bölümünde izleyiciyi çok üzen sahneler olacak. Kuruluş Osman dizisine sonradan Konuralp karakteri ile dahil olan ve çok sevilen Eren Vurdem’in ayrılacağı yönünde ki haberler izleyici üzdü. Peki gerçekten de Eren Vurdem Kuruluş Osman dizisinden ayrılacak mı?

Kuruluş Osman Konuralp Ölecek mi?

Aldığımız bilgilere göre Kuruluş Osman dizisinde Konuralp Ölerek diziye veda edecek Osman beyin en yakınında ki Alplerden biri olan Konuralp gerçek tarihten farklı olarak Kuruluş Osman dizisinde daha erken diziye veda edecek.

Kuruluş Osman dizisinde Konuralp ağır şekilde yaralandı ve daha da kötüsü Konuralp’in yaraları mikrop kaptı. Şifacılar Konuralp için yaşamaz dedi; Konuralp kardeşi Göktuğ’u Osman beye emanet etti ve şehadete erişti.

Eren Vurdem Kuruluş Osman’dan Neden Ayrıldı?

Kuruluş Osman dizisinde 2. sezon sözleşmesi imzalayan oyuncular arasında ne yazık ki Eren Vurdem yok; Eren Vurdem 2020 2021 yeni sezonunda başka bir dizi de başrol oyuncusu olacak. Kuruluş Osman dizisinde Konuralp’in hikayesi bitmemişti; muhtemelen Eren Vurdem kendi isteği ile Kurşluş Osman’dan ayrıldı. Kuruluş Osman yapımcısı da kabul etmek zorunda kaldı.

Gerçek Tarihte Konuralp Ne Zaman Ölecek?

Kuruluş Osman dizisinde Konuralp karakteri  ölse de gerçek tarihte var olan Konuralp Osman beyin yanında uzun süre savaş vermiş sonrasında da Osman beyin önemli komutanlarından olmuştur. Tarihi bilgilere göre Konuralp Konuralp en çok fetih yapan komutanlardan biridir. Osman beyden sonra da Osmanlı devletinin önemli komutanlarından olan Konuralp Orhan bey döneminde  Adapazarı, Akyazı, Mudurnu Aydos’u, Düzce, Mengen ve Gerede civarlarını fethederek bu bölgeleri kendisine bağlamıştır.

Konuralp Orhan bey döneminde Bursa’nın fethinden sonra vefat etmiştir. Orhan bey Konuralp beye bağlı tüm yerleri Şehzade Murad’ın emrine verilmiştir.

Etiketler

Yorum yaz

Eren Vurdem Kuruluş Osman’dan Neden Ayrıldı? İşte Cevabı Konuralp Öldü (2 Yorum)

  1. Ozaman bugün yarın Burak Özcivit ben devam etmek istemiyorum dese onuda mı diziden çıkaracaklar çok komik :)))) öldürmeye gerek yok başkası oynasın

  2. Bir oyuncunun sevilen diziden ayrilmasi kadar ahmakca bir durum daha yok sanirim bu piyasada. Bu oyuncularla sozlesme yapilmiyormu.? Ayrilmalari bukadar kolay olmamali. Samsa cavusada üzülmüştük, simdide bu. Iyice berbat ettiniz diziyi be.