Fatma Dizisi Oyuncuları Kadrosu ve Karakterleri (Netflix)

Netflix’in 2021 yılında kullanıcılarının karşısına çıkaracağı yapımlar bir belli olmaya devam ediyor. Daha önce Şimdi aklım Olsaydı dizisini tanıtan Netflix şimdi de Fatma dizisi ile ilgili basına bilgi verdi. Daha önce Hakan muhafız, Atiye ve Love 101 gibi dizileri yayına alan Netflix bu dizilerden özellikle de Türkiye dışı kitlede de beklediğinin fazlasını bulunca yeni yapımlar için kol sıvamıştı. Fatma dizisinin kadrosunda Burcu Biricik ile birlikte bir çok Türk yıldız oyuncunun yer alması bekleniyor.

Fatma Dizisi Yapımcısı Yönetmeni Kanalı ve Senaristi: Senaryosunu Özgür Önürme’nin kaleme alacağı Fatma dizisinin yapımcısı ise Başak Abacıgil olacak. Senarist Özgür Önürme ilk kez Fatma dizisinde senaristlik yapacak. 

Fatma Dizisi Konusu: Fatma dizisinde genç, korkusuz ve güçlü bir kadın olan Fatma’nın kocası için verdiği savaşı izleyeceğiz. Hapiste olan eşinin hapisten çıkması sonrası kaybolmasını konu alan dizi de Fatma eşine ulaşabilmek için bir çok kişinin de canına kıymak zorunda kalacak. 

Fatma Dizisi Oyuncuları

Burcu Biricik

4 Mayıs 1989 Antalya doğumlu olan 31 yaşında ki Burcu Biricik son olarak Çiçero filminde başrol de yer almıştı. Yine 2019 da Kuzgun dizisinde başrolde yer alan ve güzelliği ile diziye damga vuran Burcu Binicik daha önce de 8. Gün dizisinde başrolde yer almıştı. Şimdi de Netflix’in Fatma dizisinden başrol teklifi alan Burcu Biricik ilk kez bir internet dizisinde yer alacak. Burcu Biricik’in ünlü olması Hayat Şarkısı dizisi ile olmuştur.

Cansu Dere

Son olarak Ferhat İle Şirin dizisinde Banu karakteri ile yer alan ve televizyon sektöründe istediğini bulamayan dünyaca ünlü oyuncu Cansu DERE internet platformuna dizi çekmeye karar verdi; İnternet dizilsinde en azından emeklerinin boşa gitmeyeceğini düşünen Cansu Dere daha önce yer aldığı Anne dizisi ile dünyada büyük çıkış yakalamış ve Türkiye de izlenme rekorları kırmıştı. Dünyada en çok tanınan Türk kadın başrol oyuncularından biri olan Cansu Dere’nin Fatma dizisinden alacağı ücret de dudak uçuklattı.

1980 de Ankara dünyaya gelen Cansu Dere artık 40 yaşındadır. Lise dönemi İzmir’de geçen Cansu Dere Miss Turkey yarışması ile tanınmaya başlamış tescilli bir güzeldir. Önce manken olarak sektöre giren Cansu Dere İstanbul Üniversitesi Arkeoloji Bölümünü tamamladıktan sonra sunuculuk eğitimleri aldı ve  Türkiye’nin Yıldızları programında sunucu olarak görev aldı. Yıl 2016 olduğunda ise Sıla dizisinde başrolde yer alan Cansu Dere Mehmet Akif Alakurt’la da bir aşk yaşamıştır. Daha sonra yıldızı parlayan Cansu Dere mankenliği ve sunuculuğu bırakarak oyunculukta devam etmiş Acı Aşk ve Ezel dizileri ile kariyerine devam etmiştir.blank

Nihal Yalçın

Son olarak İstanbullu Gelin dizisinde Güneş karakteri ile yer alan ve oyunculuğu ile büyük beğeni toplayan Nihal Yalçın 29 Mart 1981 İstanbul doğumludur. İstanbul Universitesinde oyunculuk eğitimi alan Nihal Yalçın aslen Tunceli Dersim’lidir. Daha önce Yalan Dünya ve Beş Kardeş dizilerinde de görev yapan Nihal Yalçın Netflix’in Fatma dizisi için başrol teklifi almıştır. Nihal Yalçın görüntüsü ile de Fatma için uygun bir isim olduğunu gösteriyor.

nihal yalçın fatma dizisi başrol oyuncusu 2020

Fatma dizisi oyuncu kadrosuna yeni isimler dahil olduğunda sayfamıza eklenecektir.