Kuruluş Osman 1 Nisan’da Yayınlanacak mı? 17. Bölüm Var mı?

Güncelleme 27 mart 2020 Kuruluş Osman dizisi 27 mart 2020 itibari ile tekrar sete çıktı. Atv eğer yeni bölümleri maddi nedenlerle yayınlamayacaksa neden Kuruluş Osman dizisi çekimlere devam ediyor. Bu demektir ki Atv Kuruluş Osman dizisini yayınlamaya devam etmek istiyor. Atv yönetiminin  30 mart 2020 pazartesi günü yapacağı toplantısından Kuruluş Osman dizisinin 1 nisan 2020 de yayınlanıp yayınlanmayacağı ile ilgili resmi bir karar çıkacaktır diye tahmin ediyoruz. Kuruluş Osman 1 nisan 2020 de yayında olamayabilir; ancak Kuruluş Osman dizisi sete tekrar çıktığına göre %100 ihtimal ile Kuruluş Osman dizisi 8 nisan 2020 çarşamba 20:45 de yen, bölümü ile ekranlarda olacaktır. 

Kuruluş Osman dizisi set çalışanları bölüm çekimlerinden dönerken kaza yapmıştı bu nedenle Kuruluş Osman dizisinin 17. bölümü zamanında bitmemiş bu nedenle de 1 nisan da 17. bölüm yayınlanamayacak olabilir. İşte detaylar

Kuruluş Osman 1 Nisanda yayınlanacak

Bir çok izleyici Kurulu Osman dizisinin 17. bölüm fragmanın yayınlanmaması sonrası dizinin 17. bölümünün yayınlanıp yayınlanmayacağını sorgulamaya başladı. Sabah gazetesi TV yazarı Yüksel Aytuğ Atv dizileri konusunda bir açıklama yaptı. Yüksel Aytuğ köşe yazısında Atv dizilerinin Korona Virüs arası vermeyeceğini yazdı ancak işler hiç Yüksel Aytuğ’un kaleminden çıktığı gibi olmadı. Her ne kadar Atv dizileri Korono Virüs nedeniyle dizilerin çekimlerine ara vermese de bu sefer de Atv’yi reklam gelirleri zora soktu.

Kuruluş Osman 1 Nisan’da Yayınlanacak mı?

Kuruluş Osman dizisi set çalışanları taşıyan minibüs 23 mart gecesi Fatih Sultan Mehmet köprüsünde kaza geçirmiş ve bir çok set çalışanı hafif şekilde yaralanmıştı. Bu tarihe kadar çekimlere devam eden nadir dizilerden olan Kuruluş Osman dizisinde de sete ara verilmek zorunda kalınmıştı. Hem set ekibinin kazası hemde Korona Virüs Kuruluş Osman dizisinin çekilmesine engel olsa da Atv’nin elinde Kuruluş Osman dizisinin stok bölümleri vardır.

Kuruluş Osman 17. Bölüm Var mı?

Kuruluş Osman dizisinin 17. bölüm çekimleri yapımcı Bozdağ Film tarafından ATV’ye teslim edilmiş olmalı zira Kuruluş Osman dizisi stoklu çalışan bir dizi. Peki Atv 1 nisan 2020 de Kuruluş Osman dizisinin 17. bölümünü yayınlayacak mı?

Bizce bu sorunun cevabı Atv yayın kurulu toplantısı sonrası belli olacak. Bu nedenle de Kuruluş Osman dizisinin 1 nisan 2020 de yayınlanacak 17. bölüm fragmanı da paylaşılmadı. Zira Bozdağ Film’e ATV Kuruluş Osman dizisinin her bir bölümü için 1.5 milyon civarı bölüm başı ücret ödüyor. Bu parayı ATV Kuruluş Osman dizisinin yayınlandığı akşam reklam verenlerden çıkarması lazım ki zarar etmesin.

Türkiye Korona Virüs ile mücadele ederken milyonlarca dolar da zarar ediyor; çünkü bir çok işletme ve fabrika virüs nedeniyle kapalı. Bu nedenle de hem reklam verenlerin sayısı az hemde bir çok büyük firma büyük bir ekonomik krizi ön görerek bu krize hazırlıklı kalmaya çalışıyor bu nedenle de reklam bütçeleri de çok kısıtlandı. Eğer Atv 1 nisan çarşamba akşamı Kuruluş Osman dizisinin maliyetini çıkaracağına gözü keserse Kuruluş Osman dizisini yayınlanmayacaktır; bizim ve bir çok kişinin de tahminine göre bu ortamda bu maliyet çıkarılamaz.

Kuruluş Osman dizisi 25 mart çarşamba akşamı 17 reyting almaya başardı. Dizinin tekrarı da 8 reyting barajını geçti; ancak bu reytingler bile bu ortamda kanalı kurtarmaz; ancak Atv yine de paraya bakmadan izleyiciyi evde tutmak ve sokağa göndermemek için yeni bölümleri yayınlayacaktır.

Kuruluş Osman 1 Nisan Var mı?

Kuruluş Osman dizisi 1 nisan 2020 çarşamba akşamı çok önemli bir değişiklik olmazsa yayında olamayacak. Atv’nin yayın akışında bir değişiklik olursa siz değerli ziyaretçilerimiz ile paylaşacağız.