Güvercin Neden Final Yapıyor? Sette Kriz Çıktı

Güncelleme 9 nisan 2020 Güvercin dizisinde tahminimizce erkek başrol oyuncusu olan Mehmet Ali Nuroğlu ile ilgili bazı sorunlar çözülmüş olacak ki medyaya Güvercin dizisinin 2020 yaz sezonunda yayın hayatına devam edebileceği yönünde bilgiler sızdırıldı. Güvercin dizisinin yayınlanmayan 2 bölüm stoku var. Güvercin dizisinin yazın devam edip etmeyeceğine yayınlanacak stok bölümlerinin aldıkları reytinglere bakılarak da karar verilecek olabilir. 

Güncelleme 22 mart 2020 Güvercin dizisinin finali ile ilgili açıklama geldi. Güvercin dizisi setinde çıkan krizden bahsedilmeden dizinin 22 mart pazar akşamı düşük reyting gelirleri nedeniyle ekranlara gelmeyeceğini; Güvercin dizisinin ise 16. bölümü ile 12 nisan 2020 pazar günü final yapacağı açıkladı. Bize gelen sette çıkan kriz bilgileri ise resmi açıklamada yer almadı. Resmi açıklama da yer alan düşük reytingler nedeniyle final yapacağı açıklaması külliyen yalan zira Güvercin dizisi reytingleri oldukça iyiydi. Bu reytingler ile daha önce final yapan dizi olmadı.

Pastel filmin ilk bölümü ile 24 Kasım 2019 Pazar günü ekranlara gelen Güvercin dizisi nisan ayında final yaparak ekranlara veda edecek. Bir çok kez çekimlerin yetişmemesi sebebi ile yeni bölümü yayınlanamayan Güvercin  dizisi tahminlerimize göre 15. bölümü ile 5 nisan 2020 de final yaparak ekranlar veda edecek. Peki ne oldu da Güvercin dizisi için erken final kararı aldı; zira Güvercin dizisinin reytingleri de iyi gidiyordu.

Güvercin Neden Final Yapıyor?

Güvercin dizisi Corono Virüs nedeniyle final yapıyor. Bize gelen kesin olmayan kulis bilgilerine göre Güvercin dizisinde her şey olağan olarak devam ediyordu; Güvercin dizisinin çekimleri devam ederken dizide yer alan bir çok oyuncu bir araya gelip Güvercin dizisi yapımcısı Pastel Film yetkilileri ile bir görüşme yapmış. Oyuncular üye oldukları sendika olan Sinema ve Televizyon Oyuncuları sendikasının aldığı setlere iki hafta ara kararının kendi dizilerinde de uygulanması gerektiğini talep etnmiş; ancak Pastel Film yetkilileri yaptıkları görüşme sonrasında oyunculara her türlü hijyen önleminin alındığını alınmaya da devam edeceğini belirtti ve setin devam edeceğini açıklamış.

Pastel Filmin para göz kararı sonrası dizi de Kenan karakteri ile erkek başrol oyuncusu olan Mehmet Ali Nuroğlu sete çıkmak istemediğini yetkililere belirtti. Pastel Film yetkilileri ise Mehmet Ali Nuroğlu’na sete çıkmaz ise Güvercin dizisi için final kararı vereceklerini belirtti. Mehmet Ali Nuroğlu ise tazminat ödeyeceğini bile bile İstanbul’a doğru yola çıkmış.

Güvercin dizisi yetkilileri Korona Virüs’ün ne zaman biteceğini tahmin edemediklerini; bu virüsün etkisinin en azından mayıs ayına kadar devam edeceğini hatta şuan ki durumun daha da kötü olacağını düşündüklerini bu süre zarfında ise çekimler yapılamaz ise set ekibine para ödeyemeyeceklerini belirterek en iyisi final yapmak dedi. Oyuncular çekmedikleri bölüm için para almasalar da sette çalışan diğer çalışanlar haftalık ücretlerini alıyorlar bu da yapımcılar için maliyet oluyor.

Güvercin Ne Zaman Final Yapacak?

Güvercin dizisi için şuanda açıklanan resmi bir açıklama yok. Güvercin dizisi yapımcısı ilerleyen günlerde final konusunda resmi açıklama yapacaktır; ancak bizim tahminimize göre Güvercin dizisinde Kenan karakteri olmadan 16. bölüm çekimleri tamamlanacak ve final sahneleri de tamamlanmış olacak diye tahmin ediyoruz.

Güvercin dizisi 22 mart pazar akşamı 14. bölümü ile yayında olamayacak ancak bize gelen bilgilere göre Güvercin dizisinin 14. bölümü 29 mart pazar akşamı yayında olacak. Güvercin dizisinde resmi bir final kararı açıklanmadığı için belki de ilerleyen günlerde Mehmet Ali Nuroğlu ikna edilecektir ve Güvercin dizisi sete devam edecektir; ancak bu çok düşük bir ihtimal zira şuana kadar Mehmet Ali Nuroğlu ikna edilebilmiş değil ve Korono Virüs artarak ülkemizde büyük sıkıntı olmaya devam ediyor.

Reyting Canavarı ve Corono Virüs Güvercin Dizisinin Sonu Oldu

Bir çok dizinin final nedeni bildiğiniz üzere düşük reytingler oluyordu; aslında Güvercin dizisini finale götüren asıl neden reytingler olmadı. Güvercin dizisinin reytingleri düşüktü ama dizi kendi yağında kavrula biliyordu; ancak Pastel Film Güvercin dizisinden çok yüksek kar edemediği için Korono Virüs arası nedeniyle verilen arayı ekonomik olarak kaldıramayacağını düşündüğü için bence final kararı verdi.

blank