Hayati ve Diğerleri Neden Final Yapıyor? İşte Nedeni

19 Kasım 2017 Pazar günü ilk bölümü ile ekranlara gelen Hayati ve Diğerleri dizisi için Kanal D iflas bayrağını çekti. 1441 Productions’un yapımcılığını üstlendiği ve ünlü yönetmen Metin Balekoğlu’nun yönettiği Hayati ve Diğerleri dizisi için final zamanı geldi.

Hayati ve Diğerleri dizisi her ne kadar kasım 2017 de yayın hayatına başlasa da ilk bölümü ile beklenin çok altında kalınca yaz ayları için rezerve edilmiş ve 1441 Productions Hayati ve Diğerleri dizisinin yaz dizisi olması yönünde ikna edilmiş ve dizinin ikinci bölümü yayınlanmamıştı.

Hayati ve Diğerleri final

Hayati ve Diğerleri Neden Final Yaptı?

Dizi yorumcuları ise bir kez daha ilk bölüme bakılarak bir dizi için daha final kararı alındı yorumu yapsa da yapım şirketi dizinin yaz aylarında devam edeceğini açıklamıştı; ancak bu sadece bir kandırmacaydı. Koca bir sezon tüm kadro elde tutulamazdı nitekim ilk kaçan da dizinin başrol oyuncusu olan Levent Ülgen olmuştu. Levent Ülgen Atv ile yine bir yaz dizisi olan Kocaman Ailem ile anlaşıp kadrodan ayrılmıştı.

Hayati ve Diğerleri dizisinin büyük ümitlerle çekilen 6 bölümlük stoku ise yaz aylarında ki dizi boşluğunda değerlendirilmek üzere rafa kaldırılmıştı. Nitekim yaz ayları geldi. Kanal D söz verdiği gibi Hayati ve Diğerleri  dizisini yayınladı. Hayati ve Diğerleri  dizisinin yayınlamayan ikinci bölümü 19 Haziran 2018 Salı günü yayınlandı ve dizi kan kaybetmeye devam etti.  Hayati ve Diğerleri  dizisinin final yapacağı belli olduktan sonra ise izleyici tamamen Hayati ve Diğerleri  dizisini izlemeyi bıraktı ve Hayati ve Diğerleri  dizisi 3.0 reyting ile başladığı yayın hayatını 1 reyting ile 17 temmuz 2018 salı günü noktalayacak.

Hayati ve Diğerleri Neden İzlenmedi?

Hayati ve Diğerleri dizisi açık konuşmak gerekirse yayınlanmaya devam etse de final yapmaktan kurtulamazdı. Türk dizileri artık belli bir kalitenin üzerine senaryo ve oyunculuk anlamında çıkmadan 6 bölümden sonrasını göremiyor. Bence Hayati ve Diğerleri  dizisi de bu kalitenin atında kalan yapımlardandı. Celil Nalçakan, Günay Karacaoğlu  ve Levent Ülgen iyi profesyoneller ama bu senaryo ve bu kadro ile olmaz. Sadece senaryo da değil diziler ekonomik yapılmaya çalışılırken izleyicinin seyir zevki de yok sayılmamalı. Artık izleyici daha fazla profesyonellik daha fazla duygu istiyor dizilerde.

Son dönemlerde Bülent Çolak üzerinde bir kehanet var. Bülent Çolak Geniş Aile dizisinden sonra hiç bir projede tutunamadı. Geniş Aile’nin Cevo Ulvisi artık tarihin tozlu sayfalarına karışmış görünüyor. Demek ki komedi Bülent Çolak ve Levent Ülgen ile olmuyor…Hayati ve Diğerleri Bülent Çolak

Hayati ve Diğerleri Devam Edecek mi?

Hayati ve Diğerleri dizisi 6. bölümü ile final yapacak ve ekranlara veda edecek. Hayati ve Diğerleri dizisi 17 temmuz salı günü final yapacak ve Hayati ve Diğerleri dizisinin 7. bölümü 24 temmuz salı günü yayında olmayacak.