Hıçkırık Dizisi Oyuncu Listesi ve Karakterleri

Kanal D ekranlarında Kerime Nadir’in 1938 yılında yazdığı ölümsüz eseri Hıçkırık romanının uyarlanan Hıçkırık dizisi ilk bölümü ile 1 ocak pazartesi günü 15:00 da izleyicisi karşısında olacak.

Hıçkırık dizisinde kapanması imkansız bir yaranın, yaşanması imkansız bir aşka dönüşmesi Birsel Film’in yapımcılığınıda hafta içi her gün izleyicisi karşısında çıkartılacak. Daha önce Birsel Film Adını Sen Koy’u yayınlamış ve bir efsaneye de imza atmıştı.hıçkırık dizisi oyuncuları 1

Hıçkırık dizisi senaryosu Redife Zerener ile Gökhan Korkusuz uyarlarken  Yönetmen koltuğunda ise Fırat Gürsoy oturacak. Hıçkırık kitabı aslında daha önce Yeşilçam’a Ediz Hun ve Hülya Koçyiğit imzası il uyarlanmış ve çok beğenilmişti. Bu nedenle de Hıçkırık dizisinin alaturka yönü dikkate alınarak stil danışmana ünlü stilist Uğurkan Erez getirildi.

Hıçkırık Dizisi Oyuncu Kadrosu

Arda Hacıoğlu(Kenan YILMAZ)

Arda Hacıoğlu; 1991 yılında İstanbul dünyaya gelmiştir 26 yaşında olan Arda Hacıoğlu İstanbul Üniversitesi Uluslararası Ticaret bölümünde eğitim almaktadır. 2013 Best Model Of Turkey de 2. seçilmiştir. Son olarak Ali Ayşe’yi Seviyor ve Şehrin Melekleri dizilerinde yer almıştır

Kenan YILMAZ yetimhane çocuğudur. 5 yaşında iken yetimhaneden alınıp Azmi Karaoğlu tarafından büyütülmüştür. Azmi’nin kızı Nalan’a aşıktır. 

Arda HacıoğluHıçkırık Kenan YILMAZSezgi Sena Akay (Nalan Karaoğlu)

Sezgi Sena Akay  1995 yılında İstanbul’da doğmuş ve büyümüştür. Yeditepe Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümünde eğitim almaktadır. 2012 Best Model Of Turkey birincisidir. Son olarak Zeytin Tepesi, Acı Aşk, Muhteşem Yüzyıl: Kösem dizilerinde yer almıştır.

Nalan Karaoğlu Kenan’a çocukluktan beri tutku ile aşıktır. Nalan duygularını açıklayamayan bir kızdır. Zengin kızları gibi havalı değildir; İlhami’nin hayatına girmesi kabusu olmuştur.  

Sezgi Sena Akay Hıçkırık nalan karaoğluSelçuk ÖZER(Azmi Karaoğlu)

Selçuk ÖZER 1954 yılında  Erzincan doğmuştur. Yeşilçam filmlerinin vazgeçilmez isimleri arasında yer almıştır.  Firuze, Hayat Bağları, Hacı, Kurtlar Vadisi Pusu ve Arka Sokaklar gibi diziler en bilindik yapımlarıdır.

Azmi Karaoğlu Karaoğlu şirketlerinin başkanı ve yöneticisidir. Çok zengin olmuş bir iş adamıdır. Yıllar önce Kenan’ı çok sevmiş ve yetimhaneden yanına almıştır.

Selçuk ÖZERHıçkırık Azmi KaraoğluNurseli İdiz (Perihan Karaoğlu)

Nurseli İdiz 1960 yılında  İstanbul doğmuştur. Ankara Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü mezunudur. Son olarak Son Bahar, Ömre Bedel, Zehirli Sarmaşık, Harem, Ankara’nın Dikmeni gibi dizilerde rol almıştır.Nurseli İdiz Hıçkırık dizisinin en ünlü oyuncusudur. Son olarak İlişki Durumu Karışık dizisinde rol almıştır.

Perihan Karaoğlu Azmi’nin abisinin hanımıdır. Azmi’nin abisi yıllar önce vefaat etmiştir. Engin ve Selin’in annesidir.

Azmi'nin vefat etmiş kardeşinin eşi, Nalan'ın yengesi, Engin ve Selin'in annesidir. Eşinin ölümünden sonra iki çocuğuyla birlikte Azmi'nin konağına taşınmıştır

Meltem Pamirtan (Vesime)

Vesime Azmi‘nin baş aşçısıdır. Evin hizmetçilerinden sorumludur. Azmi ile yakın iki dostturMeltem Pamirtan Hıçkırık vesime

Kemal Okan Özkan (İlhami Tekin)

Kemal Okan Özkan 1987 yılında doğmuştur ve 30 yaşındadır. Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü mezunudur. Sungurlar dizisinde rol almıştır.

İlhami Tekin başarılı bir tıp doktordur. Dışarıdan sakin görünse de son derece saldırgan ve art niyetli kötü kalpli bir insandır. Aslı’nın abisidir. Nalan’a aşıktır.

Kemal Okan Özkan Hıçkırık ilhami tekinEmre İğdemir (Engin Karaoğlu)

Emre İğdemir 1983 de Ankara’da dünyaya gelmiştir. Yeditepe Üniversitesi Tiyatro bölümü mezunudur. Deniz Yıldızı dizisinde yıldızı parlamıştır ve Ozan Sezginer karakterine hayat vermiştir.

Engin Karaoğlu Perihan’ın oğudur; Azmi’nin yeğenidir. Azmi’nin yokluğunda şirket ona emanettir ancak annesi Perihan’ın hırsına kapılmış ve şirketin başına çok işler  açmıştır.

Emre İğdemir Hıçkırık engin karaoğlu

Ceylan Yılmaz (Aslı Tekin)

Ceylan Yılmaz; 1988 yılında Adana’da doğmuştur ve 29 yaşındadır. Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Oyunculuk Bölümü mezunudur.

Aslı Tekin Kenan’a aşık bir kızdır. Hukuk fakültesinden Nalan’ın sınıf arkadaşıdır. İlhami’nin kız kardeşidir.

Ceylan Yılmaz hıçkırık aslı tekin

Sibel Aytan (Selin Karaoğlu)

Selin Karaoğlu Babasını kaybettikten sonra bir türlü kendine gelememiştir. Perihan’ın kızıdır.

Sibel Aytan hıçkırık selin karaoğlu

Erdoğan Aydemir(Kutsi)

Nalan ve Kenan’ın çocukluklarından beri en yakın dostları, akıl hocalarıdır. Küçük bir sahil kulübesinde yaşayıp balıkçılık yapan; babacan, gizemli ve son derece iyi niyetli biridirErdoğan AydemirHıçkırık Kutsi

Tuğçe Baltalı (Hayat Çelik)

Gonca’nın ablasıdır. Aklı başında bir kızdır. Gonca’ya sahip çıkayım derken başına belaya sokar ve farklı bir hikayeye dahil olur.Tuğçe Baltalı Hıçkırık Hayat Çelik

Özge Akdeniz (Gonca Çelik)

Konağın baş hizmetlisi Vesime’nin gözü yükseklerde yeğenidir Yoksul bir mahallede ablası Hayat ve acımasız babası Burhan’la birlikte yaşar.zge Akdeniz Gonca Çelik

Emin Gümüşkaya(Remzi)

Cemile’nin kocasıdır. Konağın bahçe işlerine bakmaktadırEmin Gümüşkayahıçkırık Remzi

Rukiye Sarıdemir (Cemile)

Konağın sevimli, neşeli, biraz da patavatsız mutfak çalışanıdır.Rukiye Sarıdemir hıçkırık Cemile

Kübra Akın(Gülüm)

Konağın hizmetlilerindendir. Sinan’a aşıktır ama itiraf edecek cesareti yoktur.Kübra Akınhıçkırık Gülüm

Anıl Kerimoğlu(Sinan)

Cemile ve Remzi’nin oğludur. Perihan’ın kızı Selin’e aşıktır.Anıl Kerimoğlu hıçkırık Sinan

Tevfik Aygün Hiçyılmaz (Burhan)

Gonca ve Hayat’ın Kumarbaz babalarıdır.Tevfik Aygün Hiçyılmaz hıçkırık Burhan