İkimizin Yerine Ganga ve Anandi Çocuk Sahibi Olacaklar Mı Jagdiş ve Şiv Baba Olacak Mı

İkimizin Yerine dizisinde en çok merak edilen konuların başında Anandi ve Ganga’nın çocuk sahibi olup olamayacakları geliyor. Anandi Şiv’in çocuk özlemini gidermek için yetimhaneden bir çocuğu evlatlık edinmek ister ancak Iravati bu duruma tepki gösterir. Anandi ve Şiv onu da ikna etseler de Anuja ismindeki bebeğin gerçek anne ve babası ortaya çıkacak ve Anandi’nin bu isteği yerine gelmeyecektir.

Jagdiş önce Anandi ile evlenmiş ardından Gauri ile evlenmişti. Son olarak da Ganga’yı eş olarak kabul etmiştir. Ganga onun sayesinde Ratan ismindeki kocasından kurtulmuş ve ona aşık olmuştur. Jagdiş Sançi denen uğursuz bir kadınla nişanlanmış Sançi’nin gerçek niyetini öğrendikten sonra da nişanı kırmıştır. Jagdiş Ganga’ya bu esnada daha fazla tutulmuş ve onunla evlenmişti.

Ganga Jagdiş’in bu fedakarlıklarından dolayı ona bir evlat vermek istiyordur. Bir gün Ganga ayağı takılarak sehpanın üzerine düşer ve karın ağrısı ile doktora gider. Ganga bu olaydan sonra bundan sonra bebek sahibi olamayacağını öğrenir. Rahminin çok zayıf olduğu bu yüzden bebek doğurmasının büyük risk olduğunu öğrenir. Bu olay Ganga da büyük hayal kırıklığı oluşturur.

jagdişin çocuğu

Özellikle Sumitra ve Dadisa bu hale çok üzülürler. Jagdiş ise Ganga’nın yanındadır. Bize Manu yeter edasıyla her zaman Ganga’yı düşünür. Ganga ise hamile olduğunu farkedince bu durumu gizlemeye karar verir. Jagdiş’in ona verdiği hapları kullanmaz ve zor da olsa hamileliğini gizler. Doğum anı geldiğinde doktor Jagdiş’e ya anne ya da bebekten sadece birini kurtarabileceğini söyler. Jagdiş çok zor durumdadır ve duadan başka elinden bir şey gelmemektedir. jagdişin çocuğu1

Jagdiş herşeyden emin olmak için doğum yapan doktorun yanında yer alır ve sonunda beklenen erkek evlat dünyaya gelir. Bebek 7 aylık olmasına rağmen sağlıklıdır. Bu durum herkesi sevindirirken Jagdiş’e deli gibi aşık olan Sançi’yi sinirlendirir.

Anandi ve Şiv çocuk hasretini gidermek için Amol isminde bir çocuğu evlat edinmişlerdir. Anandi bir gün Dadisa ile birlikte tapınağa dua etmeye gider. Şiv de 5 dakika içinde geleceğini söyler. Anandi bir anda fenalaşıp bayılır. Bir kadın yanlarına gelir ve kendisinin doktor olduğunu söyler. Anandi kendisine geldiğinde başında Şiv vardır. Karşısındaki doktor ise gülüyordur. iv bebek

Doktor ANandi’nin heyecandan bayıldığını ve bir bebekleri olacağını söyler. Anandi ve Şiv birbirlerine bakarlar ve kadının söylediklerine inanamazlar. Daha sonra Anandi doktora yeniden görünür ve bebek sahibi olacağı teyit edilir. Doktor Anandi’nin kendisine dikkat etmesini ister ve düzenli olarak kontrollere geleceğini belirtir.iv bebek1

Evdeki herkes sevinçten uçuyordur. Şiv ve Anandi Amol’un yanına giderler ve abi olacağını söylerler. Amol kardeşini dört gözle bekleyeceğini söyler. Sonunda sıkı durun Anandi ikiz bebek sahibi oluyor. Anandi bir kız bir erkek ikizlerini eve getirir. Evde bayram havası vardır.