İşte Bu Benim Masalım Fatma Refet Angın Lisesi Nerede?

İşte Bu Benim Masalım dizisi çekimleri İstanbul’da devam ediyor. Exxen’de 1 ocak 2021 de ekranlara gelecek İşte Bu Benim Masalım dizisinin nerede özellikle de hangi okulda çekildiği sorusu çok gündem oldu. Fatma Refet Angın Lisesi dizi de çekimlerin yapıldığı okulda ki tabelalarda görülen isim. Peki gerçekte Fatma Refet Angın Lisesi diye bir lise var mı?

Fatma Refet Angın Lisesi Nerede?

Aleyna Tilki’nin biraz gerçek biraz hayal hayatını anlatacak İşte Bu Benim Masalım dizisinde bahsi geçen Fatma Refet Angın Lisesi ne yazık ki gerçekte yok. İşte Bu Benim Masalım dizisi çekimleri İstanbul’da yapılıyor ancak İstanbul’da Fatma Refet Angın Lisesi isminde bir lise bulunmuyor. Aleyna Tilki ünlü olmadan önce İstanbul Maltepe’de bulunan Hacı Hatice Bayraktar Anadolu Lisesi’nde okuyordu. Daha sonra Yetenek Sizsiniz Türkiye ile ünlü olan Aleyna Tilki  liseyi özel İstek Koleji’nde bitirdi.

fatma rafet angin lisesi

İşte Bu Benim Masalım Nerede Çekiliyor?

İşte Bu Benim Masalım dizisi çekimleri İstanbul’da bir özel okulda gerçekleştiriliyor ancak okulun ismi korona virüs nedeniyle gizli tutuluyor. Dizinin çekildiği özel okula izleyici de alınmıyor.

Türkiye’de ilk olarak 1981 yılında kutlanmaya başlanan Öğretmenler Günü’nde İlk Yılın Öğretmeni seçilen Refet Angın 30 Ocak 2010 da tam 95 yaşında hayata gözlerini yumdu. Fatma Refet Angın isminde Ankara’da bir ilkokul bulunmaktadır. Kendisi uzun yıllar tarih öğretmenliği yapmıştır. Refet Angın 1928’de Refet Angın’ın okulunu ziyaret eder Refet Angın Atatürk’e çiçek verirken tökezleyip düşer; onu ayağa Atatürk kaldırır ve ondan öğretmen olmasını ister. 1930’da Atatürk Edirne Kız Öğretmen Okuluna gelir ve bir kez daha Refet Angın ona çiçek verir ve sözü mü tuttum paşam der. Matematik öğretmeni olmak isteyen Refet Angın Atatürk’ün isteği ile Tarih öğretmeni olur.