İyi Günde Kötü Günde Ne Zaman Final Yapacak? Kaç Bölüm Yayında Olacak?

Star TV yetkilileri yaptıkları toplantıda İyi Günde Kötü Günde dizisinin üç bölümlük performansını değerlendirdi ve ne yazık ki toplantıdan O3 Medya’nın yeni dizisi İyi Günde Kötü Günde için hoş kararlar çıkmadı. Açık söylemek Srar TV İyi Günde Kötü Günde dizsinin üzerine bir çizik attı.

İyi Günde Kötü Günde Dizisi İçin Final Kararı Açıklandı

İyi Günde Kötü Günde dizisi 6. bölümü ile final yaparak ekranlara veda edecek. İyi Günde Kötü Günde  dizisi 17 Ekin 2020 de final yaparak ekranlara veda edecek. İyi Günde Kötü Günde dizisinin bu kadar erken final yapması beklenmiyordu. iyi gunde kotu gunde 6. bolum final

İyi Günde Kötü Günde dizisinin kadın başrol oyuncusu Elçin Sangu yer aldığı dizinin bitiş sebebinin düşük reytinglerden ziyade kanal içindeki bazı faktörlerden kaynaklandığını açıkladı. Pandeminin tam ortasında kendi sağlıklarını hiçe sayarak çalıştıklarını açıklayan Elçin Sangu bir işin başarısını değerlendirmek için 6 bölümün adil olmadığını, böyle bir sürenin dizinin hikayesini anlatmak için de yetersiz kaldığını açıkladı.

Yönetmenliğini Metin Balekoğlu’nun üstlendiği, senaryosunu Aksel Bonfil  yazdığı başrollerinde ise Elçin Sangu, Yasemin Kay Allen ve Mehmet Ozan Dolunay gibi çok başarılı oyuncuların yer aldığı İyi Günde Kötü Günde dizsinin 6 bölümlük sözleşmesi uzatılmayacak. Iyi Gunde Kotu Gunde final resimleri

İyi Günde Kötü Günde dizisinin Star TV ile kaç bölümlük bir yayın hakları sözleşmesi olduğu bilinmiyor ancak genelde kanallar 8 10 bölümlük bir sözleşme imzalıyor. Tahinimiz İyi Günde Kötü Günde dizisinin de buna benzer bir sözleşmesi olduğu yönünde.

İyi Günde Kötü Günde Ne Zaman Final Yapacak?

İyi Günde Kötü Günde dizisi için şuanda alınmış bir final kararı bulunmamak ile beraber dizinin 4. bölüme kadar reytinglerini arttırması ve gelecek için ümit vermesi durumunda taraflar arasında yayın haklarını konusunda yeni bir sözleşme imzalanabilir; ancak bunun için İyi Günde Kötü Günde dizisinin aldığı reytingi neredeyse %100 arttırması lazım ki bu senaryo ile bu şuanda mümkün görülmüyor.

Görünen köy klavuz istemez; İyi Günde Kötü Günde dizisi 17 ekim de final yaparak ekranlara veda edecektir. Bu tür yayın hakları sözleşmeleri gizli tutulduğu için bilinmesi imkansız; ancak genelde en az 6 bölümlük bir sözleşme imzalanıyor bazı maliyeti yüksek dizilerde ise bu süre anlaşmaya bağlı olarak 13 bölüme kadar çıkabiliyor.

İyi Günde Kötü Günde Kaç Bölüm Yayında Olacak?

Diziler genelde stoklu çalıştığı için 2 bölüm önden çekiliyor bu da 6. bölümde final yapacak bir dizi için setlerin 4. bölüm yayınlanırken durması anlamına geliyor ki yayıncı kanal sadece 6 bölüme bakarak dizinin geleceği ile ilgili karar alıyor. Dizi sektöründe kanallar daha fazla zarar etmek istemiyor ancak bu sürenin en azından 10 haftaya çıkarılması dizinin en azından 2 aydan fazla bir süre yayında kalması en doğru olan.

İyi Günde Kötü Günde dizisi Kalk Gidelim ve Çatı Katı Aşk dizilerinden daha fazla reyting alıp sıralamada daha üstte olduğu için kısmen gelir aldığı reytinge göre daha fazla; ancak bu bile İyi Günde Kötü Günde dizisinin erken final yapmasına engel olamaz. Iyi Gunde Kotu Gunde kac bolum resimleri

İyi Günde Kötü Günde dizisi yayın hayatına devam etmek istiyorsa en önemli rakibi olan Kuzey Yıldızı Aşk’a reyting olarak rakip olması gerekir. Bu da İyi Günde Kötü Günde dizisinin 4.5 üzeri reyting alması gerektiği anlamına geliyor.

İyi Günde Kötü Günde Hikayesi Dikkat Çekici Gelmedi

İyi Günde Kötü Günde dizisi ne yazık ki yine zengin çocuk fakir kız konsepti üzerine kurgulanmış; Türk izleyicisi bu tür dizileri çok izledi artık farklı hikayeler görmek istiyor; son dönemde Masumlar Apartmanı ve Kırmızı Oda farklı konseptler üzerine kurulu diziler olduğu için başarı oranı da yüksek.

İyi Günde Kötü Günde dizisi reytinglerini arttırmak istiyorsa çok daha dikkat çekici ve iddalı senaryolar ile izleyicisi karşısına çıkmayı bilmeli.

Yorum yaz