Kağıt Ev Azra Kimdir? Tuvana Türkay Hangi Dizilerde Oynadı

Star TV’nin merakla beklenen dizisi Kağıt Ev için sona gelindi. 19 Nisan Pazartesi günü ilk bölümü ile ekranlara gelecek olan dizide karakterler belli oldu. Kağıt Ev dizisinde Azra İnce karakterini Tuvana Türkay oynayacak. Tuvana Türkay son olarak Yasak Elma dizisinde Leyla Çelebi karakterini oynamıştı.

Yapımcılığını 03 Medya’nın yaptığı Erdal Beşikçioğlu, Nur Fettahoğlu, Tuvana Türkay, Can Nergis, Nihal Koldaş, Nejat Uygur, Yaşar Üzer, Helin Kandemir, Bülent Gültekin, Tuğçe Aykut ve Bulut Teker gibi oyuncuları kadrosunda barındıran dizinin yönetmen koltuğunda Şenol Sönmez oturuyor.

Kağıt Ev Azra İnce Kimdir?

Kağıt Ev dizisinde Azra başarılı bir psikolog’tur. Suç konularının araştırdığı bir programı var bu programda hem araştırmacı hem de sunucu. Azra İnce; Cüretkar, hırslı, azimli bir kadın; ancak Azra değişken bir ruh hailen sahip bu nedenle de bazen davranışları tutarsız. Azra dışarıdan güçlü bir kadın görünse de içinde sevilmeye muhtaç birisi.

1 61

Tuvana Türkay Kimdir?

Anne tarafından Kırım Türkü, baba tarafından Bulgar göçmeni olan Tuvana Türkay 3 Ekim 1990 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Beykent Üniversitesi Radyo TV Sinema Bölümünde eğitimini tamamlamıştır. 2009 yılında yayınlanan Ayrılık dizisinde Kevok karakteri ile tanınmıştır. Oyunculu yanında müzik ile de ilgilenen Tuvana Türkay  Ara Ne Olursun isimli parçayı seslendirmiş ve büyük bir beğeni toplamıştır. Ayrıca şarkı sözü ve beste yapmaktadır.tuvana 1

Tuvana Türkay Dizileri

On parmağında on marifet bulunan Tuvana Türkay; Ayrılık, Yer Gök Aşk, Kara Para Aşk, Oyun Bozan, Deli Gönül, Kızlarım İçin ve son olarak Yasak Elma dizilerinde rol almıştır.

Tuvana Türkay Sevgilisi

Geçtiğimiz yıllarda Alper Potukla evlenmesi beklenirken bir anda ilişkilerini sona erdiren Tuvana ayrılığın ardından iş insanı Emre Özgün ile aşk yaşıyor.

Yorum yaz