Kanal 7 Sahur Vakti Ömer Döngeloğlu Neden Yok?

Güncelleme 3 Mayıs 2020: Kanal 7 de yıllarca Sahur Vakti programını sunan Ömer Döngeloğlu ne yazık ki Korona Virüs ile olans savaşını kaybetti ve 3 mayısta hakka yürüdü. Allah’tan Ömer Döngeloğlu’na rahmet diliyoruz. Arkasında kalan ailesine ve sevenlerine baş sağlığı diliyoruz. İnsanlara islamı doğrulu öğretti. İnşallah sınavı kolay olur. Biz ondan memnunduk; inşallah Allah da ondan memnun olur. mer Döngeloğlu hayatını kaybetti

Kanal 7 Sahur Vakti programı sunucusu Ömer Döngeloğlu korona virüs’e  yakalandı. Bu nedenle de Kanal 7 de yayınlanan Sahur Vakti programını bu sene o sunamayacak. Ömer Döngeloğlu yaptığı açıklamada virüsü ayakta ve hafif atlattığını belirtti. mer Döngeloğlu korona virüs

Kanal 7 2020 Ramazan ayı için yeni bir transfer gerçekleştirdi. Uzun süredir Show Tv ekranlarında Mustafa Karataş ile Muhabbet Saati ve yine Show Tv Zahide Yetiş ve Mustafa Karataş ile Cuma sohbeti programlarını yapan Mustafa Karataş 2019 Ramazan ayında ise Prof. Dr. Mustafa Karataş ile Sahur Vakti programını sunmuştu.

Mustafa Karataş Show TV gibi dini içerikli yayını çok az olan bir kanalda bile oldukça iyi reyting alınca Kanal 7 Prof. Dr. Mustafa Karataş’ı bu sezon kadrosuna katmayı başardı. Kanal 7 yönetiminin bir amacı da Show Tv izleyicisini Kanal 7 ekranlarına çekmekti.

Kanal 7’de Ömer Döngeloğlu Neden Yok?

Kanal 7 ekranlarında uzun süredir sahur programı yapan Ömer Döngeloğlu 2020 Ramazan ayında korona virüs testi pozitif çıktığı için ne yazık ki Kanal 7 ekranlarında yer alamayacak; ancak  bu durum Kanal 7’nin izleyicisi sayısını arttırmasına da neden olabilir.

Ömer Döngeloğlu aslında İlahiyatçı bir yazardır Mustafa Karataş gibi ne yazık ki akademik bir eğitimi yoktur. Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi mezunudur. İlahiyat eğitimi alarak ne yazık ki dini sorulara cevap vermek doğru olmaz. Bu işin ilmi ne yazık ki sadece ilahiyat eğitimi alarak elde edilemez. Bu nedenle de Ömer Döngeloğlu yanlış bir cevap vermemek için bildiği halde bile soru almıyordu izleyiciden.

Ömer Döngeloğlu’nun dikkat çekici özelliği ise İslam tarihi ve Siyer-i Nebi üzerine çalışma yapması olmuştur. Bu araştırmalar ile Ömer Döngeloğlu iyi bir hatip olmuştur ancak sadece Peygamber efendimizin dönemini ve belirli hikayelerde izleyici tarafından çok sevilse de ne yazık ki Ömer Döngeloğlu Kanal 7 ekranlarında uzun yıllardır program yaptığı için ne yazık ki kendini tekrar eden bir hal almıştır. Özellikle Ömer Döngeloğlu’nun dini sorulara cevap verememesi ne yazık ki  daha fazla izleyici çekememesi konusunda dez avantaj oluyor.

Sahur Vakti programında Ömer Döngeloğlu’nun yerine Mustafa Karataş görev alınca her sahurda ayrı bir konu işleyerek izleyicinin dikkatini ve ilgisini çekebilecektir.Kanal 7'de Ömer Döngeloğlu Neden Yok çünkü vaaz veremiyor.

 Prof. Dr. Mustafa Karataş Yeniden Kanal 7’de Program Yapacak

Kanal 7 ekranlarında daha önce bir program yapmayan  Prof. Dr. Mustafa Karataş yeniden Kanal 7 ekranlarına konuk olacaktır. Prof. Dr. Mustafa Karataş oldukça yüksek bütçeli ile Kanal 7 ekranlarına transfer oldu. Bu transfer sonunda Show Tv ekranlarında yeni bir isim ekranlara gelecek. Kanal 7'de sahur vakti programına mustafa karataş sunucu olarak dahil olacak

Etiketler

Kanal 7 Sahur Vakti Ömer Döngeloğlu Neden Yok? (11 Yorum)

  1. Malesef bu sabah hocamızı kaybetmişiz. Allah rahmet eylesin, yakınlarına sabır versin. Kendisi korona tedavisi görüyormuş.

  2. Ömer hoca koronaya yakalandığından dolayı program yapamıyordu ve bugün vefat etmiş. Allah rahat eylesin çok severdik

  3. kanal 7 de azıcık akıl olsa dizilerini düzeltir . yemin 21 00 a 21 30 a yeni bölüm veya diğer diziler gibi 14 30 yeni bölüm 16 10 masum.. 19 00 veya 20 00 ola bilir geet hui sabze parai .. 20 30 veya 21 00 da ola bilir .. kanal 7 izleyiciye istediğini altın tepsiyle sunacaksınız izleyici önemlidir . değerlidir .. ucuz işlere girilmemeli dizileri verin .. gereksiz işlerinizden vazgeçin akılalmaz oyunlar kurmayın her oyun bozulur izleyici tarafından o yüzden en uygun diziyi seçin biraz ihsan aydın siz ayarlıyorsunuz dizileri dizilerin içine etmeyin dogru diziler seçin

  4. Yanlış bilgi Mustafa Karataş daha önce kanal 7 de iftar programı yapmış ti yani bu ilk falan değil

  5. Cok uzuldum. Omer Dongeloglu’nun yeri baskaydi. Kendine has uslubu ile guzel anlatiyordu…
    Bu arada, yazida gectigi gibi ilahiyat mezunu. Bundan dolayi, ayni yazida akademik seviyesi yok deniyor. Ne zamandir akademik seviye yalnizca doktoraya bagli olup, doktora oluncami bilgi cokca artip dini konularda fetva verile biliyor?…isin detayina girecek olursak, bir kac yil belirli konu uzerinr calisma yaparak tum dini anlamakda mumkun degil… Cubbeli Ahmet hocaya bakin, adamdaki bilgi cok akademisyenim diye gecinenlerde yok….

    • Ömer Döngeloğlu’nun yeri kalbimizde bir başka ,yeniden onu görmek sevinciyle kanalı actım ve obur hocayı görüp üzüldüm ,Mustafa bey de iyi amma Ömer abinin yerini veremez! Allah abimize şifalar versin,onu yeniden bekliyoruz

  6. Ömer hoca icin bakardım bu kanala benim icin bitmiştir.antin kuntin sorulara cevap verilmeyeydi.