Kefaret Ne Zaman Sezon Finali mi Yapacak? 2. Yeni Sezonda Devam Edecek mi?

Kefaret dizisi izleyicisi Kefaret dizisinin 2. sezonda devam edip etmeyeceğini sorgulama başladı. Basında yer alan söylemlere göre Kefaret dizisinin 2. sezonu olmayacağı ve 28. bölümü ile 30 mayıs 2021 de  final yapacağı yazıyordu ancak 29 martta yapımcı 25 Filmin yaptığı açıklama da Kefaret dizisi için alınan final kararının gerçeği yansıtmadığı belirtildi. Peki gerçekler neler? Kefaret final mi yapacak? Yoksa devam mi edecek?

Kefaret  2. Sezonda Devam Edecek mi? Kefaret  Yeni Sezonda Devam Edecek mi?

İzleyiciler Kefaret  2. Sezonda Devam Edecek mi? Kefaret  Yeni Sezonda Devam Edecek mi? sorusunu soruyor. Şuanda Kefaret için Fox TV karar verme aşamasında. Kefaret’in 2. sezonunu çekmek istiyor; nisan ayına kadar da Fox TV yönetimi de Kefaret dizisine güveniyordu ancak nisan ayında Kefaret dizisinin reytinglerinde düşüş yaşandı ve nisan ayı sonu itibari ile Fox TV artık Kefaret dizisinden sezon sonu kurtulmak istiyor; ancak şuanda kesin karar açıklanmış değil.

Kefaret’i Teşkilat Bitirdi

Trt 1’in yeni dizisi Teşkilat adeta Kefaret’in izleyicisinin 3’te 1’i çaldı. Kefaret Teşkilat başlamadan önce 5 ve üzeri reytingler alırken nisan ayında ne yazık ki 4’li reytinglere geriledi. Kefaret dizisinde yaşanan bu reyting kaybının tek nedeni Teşkilat dizisi olmasa da önemli bir etken olduğu ortada.

Kefaret Ne Zaman Sezon Finali mi Yapacak?

Kefaret Ne Zaman Sezon Finali mi Yapacak? sorusunun net bir cevabı yok. Kefaret dizisi yapımcısı 25 Film Fox TV’den mayıs ayı için süre istedi. Eğer Kefaret dizisi mayıs ayında reytinglerini 5’in üzerine çıkartabilirse bu durumda Fox TV’de Kefaret dizisine hakkını verecek ve dizinin 2. sezon sözleşmesini imzalayacak.

Benim şahsi görüşüm ise Kefaret dizisinin mayıs ayı sonunda final yapacağı yönünde. Kefaret dizisi ne yazık ki senaryo anlamında artık saçmalamaya başladı. Özellikle Elif ve Cansu ile ilgili gerçeklerin ortaya çıkması ile bir çok Kefaret izleyicisi için dizi bitti. Bazı devam eden izleyiciler ise Sinan ve Zeynep’in evlenmesini bekliyordu; mayıs ayına girmeden bu evlilikte gerçekleşti. Bu noktadan sonra Kefaret’e yeni düşmanlar gelecek ve yeni bir konuya geçilecek. Bence bu yeni konu Kefaret’te tutmayacak ve Kefaret’in reytingleri mayıs 2021’de 3’lere kadar düşecek ve dizi final yapacak.