Keşke Hiç Büyümeseydik Dizisi Nerede Çekiliyor?

Show TV’nin dönem dizisi Keşke Hiç Büyümeseydik eylül ayında pazar akşamları izleyicisi karşısına çıkacak. Keşke Hiç Büyümeseydik  dizisi ekibi sonunda sete çıktı ve Keşke Hiç Büyümeseydik dizisinin nerede çekildiği belli oldu. Keşke Hiç Büyümeseydik  dizisinde 80-90’lı yıllarda ki mahalle kültürü ve aile yaşantısı izleyiciye gösterilecek bunun içinde bir çok nostajik alet ve eşya lazım. Bu tür dizilerin çekilebilmesi için Mint Yapım daha önce 90’ler dizisi için hazırlanan Kocaeli Darıca’daki dev plato şimdi de Keşke Hiç Büyümeseydik  dizisinde kullanılacak. Keşke Hiç Büyümeseydik set fotoğrafları

Keşke Hiç Büyümeseydik dizisi yapımcısı Mint Yapım daha önce 90’lar dizisi için bir plato hazırlamıştı dizi final yapınca daha sonrasında kullanılmayan bu plato boşa çıkmış ve Limon Film tarafından Şevkat Yerimdar dizisinin çekimleri için kiralanmıştı.

Keşke Hiç Büyümeseydik Dizisi Nerede Çekiliyor?

Mint Yapım’ın sahibi Birol Güven de Darıca’lı. Birol Güven Türkiye’nin en büyük film platolarından birini memleketine kurdu. Darıca Pirires Mahallesi’ndeki film platosu 12 bin metrekarelik alana kurulmuş durumda. Birol Güven yaptığı bir açıklama da ise Çocuklar Duymasın dizisinin de bu platoda yapıldığını açıkladı. Birol güven açıklamasında hafta da iki farklı dizi bu plato da çekiliyor ve plato çok yoğun dedi. Keşke Hiç Büyümeseydik dizi seti adresi

Mint Prodüksiyon Darıca da ki  dev platoya Doksanlar dizisi için 6 dönümlük kısmına 1 milyon dolar harcayarak yeni bir konsept çıkarmıştı. Daha sonra bu platoda Zengin Kız Fakir Oğlan dizisi de çekilmişti. Görüldüğü üzere bir çok dizisinin de çekildiği bu platoda Keşke Hiç Büyümeseydik Dizisi  de çekilecek.

Mint Prodüksiyon benzer mekanları kullanacağı için Keşke Hiç Büyümeseydik Dizisinin mekanları için çok fazla para harcamayacak.

Keşke Hiç Büyümeseydik Tanıtım Fragmanı