Kurşun Dizisi İçin Her An Final Kararı Alınabilir

Kurşun Dizisi İçin Beklenen Final Kararı Geldi

Kurşun dizisi setine kara haber 22 kasım perşembe günü ulaştı. Fox Tv Kurşun dizisi için kesin final kararı aldı.  Kurşun dizisi 7. bölümü ile 4 aralıkta ekranlara veda edecek. Her ne kadar çok erken bir final olsa da bazen olmayınca olmuyor. 

Kurşun final 4 aralık

Aylarca süren hazırlıklar şimdilik boşa gitmiş görünüyor. Dillere destan bir dizi olarak lanse edilen Kurşun dizisi ne yazık ki izleyici de bir karşılık göremedi. Dizinin reytingleri düşük gidince Fox TV’nin gözünde ne Engin Altan Düzyatan’ın değeri kaldı ne de Burçin Terzioğlu’nun. Halbu ki bu ikilinin bir araya gelmesi ile bazı otoriterlere göre zaten 8 reytingi garanti ederdi. Oyuncuların aldıkları bölüm başı ücretlere bakıldığında da sanki 10 ve üzeri bir dizi geliyor gibiydi ancak hepsi yalan çıktı; tek gerçek Kuşun dizisinin 7. bölümü ile 4 aralık çarşamba akşamı final yapacağı oldu. 

23 ekim de yayın hayatına başlayan Kurşun dizisi aslında çok da kötü başlamamıştı; ilk bölüm eleştirilse de genel olarak bize seksenli dönemleri hatırlattığı için beğenilmişti ama Kurşun dizisinin ilerleyen bölümlerinde izleyici beklediği aksiyonu veya romantizmi göremeyince bırakın reytinglerin yükselmesini hızlıca düştü. Kurşun dizisi en az 6 reyting alacaktı ki yapılan masrafları karşılasın; ancak dizi 13 kasım da 4.5 reytingde kalınca artık Fox TV daha büyük zarar etmeden bu diziden nasıl kurtulurumun yollarını düşünmeye başladı.

Fox TV’nin Kurşun dizisinden hızlıca kurtulma ihtimali yok zira. Kurşun dizisi yapımcısı Most Production hem oyunculara hemde dizi de kullanılacak dekorlara büyük masraflar ettiği için eşeğini sağlam kazığa bağlamıştı. Son dönemde yayına aldığı her dizisi tutan Fox TV’de korkmadan Kurşun dizisi yapımcısı Most Production’a garanti vermişti. Hal böyle olunca Kurşun dizisi en az 7 hafta ekranlarda olmaya devam edecek.

Fox TV Kurşun dizisinin kasım ayında ki reytinglerine baktı ve diziden kar edemeyeceğini düşünerek Kurşun dizisinin final yapmasına karar verdi. Kurşun dizisinde işlerin çok da iyi gitmediği alelacele değiştirilen senaryo ekibinden de anlaşılıyordu.Kurşun finali geliyor

Kurşun 7. Bölüm Final Fragmanı

Kurşun Dizisi Finalden Kurtulmak İçin Yeni Senaristler İle Anlaştı

Most Yapım Kurşun dizisinde ki bu kötü gidişinin cezasını dizinin senaristine kesti. Kurşun dizisinin senaryo ekibinde Kerem Deren, Çisil Hazal Tenim ve Ayberk Çınar gibi çok güçlü kalemler vardı. Bu senaristler ile yollar ayrıldı. Yerine ise Ozan Aksungur ve ekibi getirildi. Bu ekibe de 2 bölüm zaman tanındı Kurşun dizisinin yeni senaryo ekibi dizinin 5. bölümünden sonra diziyi yazmaya başladı. Açık söylemek gerekirse 5. ve 6. bölümde yeni senaristler ile dizinin gidişatına bakıldı dizinin reytinglerinin yükselmesi bekleniyordu; ancak reytingler yeni senaristlerle de yükselmeyince final kararı kaçınılmaz oldu.

Peki ne oldu da böyle kadrosunda yıldızların yer aldığı Kurşun dizisi bu hallere düştü? Gerçekten de Kurşun dizisinde Engin Altan Düzyatan ve Burçin Terzioğlu’nun uyumu çok güzeldi. İki oyuncu da rolünün hakkını vermişti. Kötü olan tek şey senaryoydu. Daha bir kaç bölüm geçmeden; kardeşinin cesedi soğumadan, Savcı Orhan gazeteci Leyla’ya makam odasında ilanı aşk etti. Bu sahne kendini Leyla veya Orhan yerine koyan izleyici için adeta bir faciaydı. Bu sahne ile ki izleyiciye fark ettirilmeden diziden soğutuldu. Tabi ki sadece bu sahneye indirgenemez bu kadar kötü senaryo ama bu dikkat çekici bir örnekti.

Kurşun Ne Zaman Final Yapacak? Kaç Bölüm Yayınlanacak?

Kurşun dizisi kesin olarak 4 aralık 2019 çarşamba akşamı final yaparak ekranlara veda edecek. Kurşun dizisinin geleceğini belirleyen önemli bir faktörde  Kuruluş Osman dizisinin durumu oldu. Kuruluş Osman dizisi 14 reyting ile başlayınca Fox Tv Kurşun ile Atv’yi geçemeyeceğini anladı.

Kurşun Dizisine Gün Değiştirme Hakkı Tanınmadı

Kuruluş Osman’ın bu kadar iyi başlamasından sonra Kurşun dizisine bir gün değiştirme hakkı verilebilirdi ama Fox Tv gün değiştirme mevzusunu hiç girmedi. Kuruluş Osman dizisi 20 kasım akşamı ilk bölümü ile 13 reyting alınca sosyal medyada Burak Özçivit’in Engin Altan Düzyatan’ı dörde katladığı esprileri dönmeye başlamıştı.

Kurşun Dizisi Gün Değiştirmeden Final Yapacak

Daha önce Fox TV gün değiştirdiği tüm dizilerden beklediğini bulamamıştı ama Kurşun dizisi yapımcısı Kuruluş Osman dizisinin başlamasından sonra Kurşun dizisi için gün değişikliği de talep edebilirdi. Özellikle Kurşun dizisi final yapacak olan Her Yerde Sen dizisi yerine cumartesi akşamına geçebilirdi ama Fox TV Kurşun dizisine güvenmediği için gün değişikliğini denemek bile istemedi.

kurşun final resimleri

Fox Tv yönetimi dizinin söz verilen bölümlerinden sonra ki bölümlerini almamakta kararlı ama dizi 2 reytingin altına da düşerse Fox TV’nin zararı daha da artacak. Kurşun yerine bir sinema filmi yayınlasa daha çok izlenir en azından zarar etmez. Bunun için Fox Tv Kurşun dizisinin reytingleri daha da düşerse 6. veya 7. bölümde de final kararı verebilir. Para verip aldığı bölümleri bile yayınlamaz.

Ben dört bölümle bir şeyin değişmeyeceğinden eminim çünkü izleyici diziyi izledi ve sevmedi; gideni geri getirmek zordur. O tren Kurşun dizisi için kaçtı.

8 ocak 2020 çarşamba günü veya 17 ocak 2020’de 13. bölümü ile final yaparak ekranlara veda edebilir. Kurşun dizisi eğer yeni senarist ile yükselişe geçer ve 5 ve üzeri reytingler alırsa Fox TV’den yeni bir sözleşme kapabilir

Kuruluş Osman dizisi ilerleyen bölümlerde de 10 ve üzeri reyting alırsa çarşamba akşamları Kurşun dizisinin işi yaş. Kurşun dizisi daha da kötüye giderse Fox TV Kuruluş Osman için gün değişikliğine de gidebilir.

Etiketler

Kurşun Dizisi İçin Her An Final Kararı Alınabilir (3 Yorum)