Kurşun Kerim Paşa Kimdir? (Ünal Silver)

Most Production yapımcılığını üstlendiği Kurşun dizisi oyuncu kadrosu her geçen gün büyümeye devam ediyor. Kurşun dizisi geniş kadrosu ile zaten izleyicinin beğenisini kazanmıştı; diziye deneyimli oyuncu Ünal Silver de Kerim Paşa karakteri ile dahil olacak.

Bilindiği üzere Kurşun dizisinde Savcı Orhan İstanbul’un Boğası Adil Kargı’yı yıkmak ve kardeşinin katillerini bulmak için büyük bir mücadeleye girmişti. Adil Kargı’yı yıkmak isteyen Savcı Orhan Adil Kargı’nın arkasında ki gücü bulmak ve yok etmek için harekete geçer; ancak bu beklediği kadar kolay olmayacaktır. Orhan Kurşun Kerim Paşa’yı bulmak için yabancı istihbarat elemanlarından da bilgi alacak ve sonunda Kerim Paşa’nın kim olduğunu ulaşacak.

Kurşun Kerim Paşa Kimdir?

Kurşun dizisinde Kerim Paşa korkusuz bir adamdır. Yıllardır Türkiye’de ki derin devlet ile iş birliği yaparak yer altı dünyasını elinde tutmayı başarmıştır. Kerim Paşa çok ortalıklarda görünmez kimse onun patron olduğunu bilmez; herkes Adil Kargı’yı bilse de Adil Kargı’nın akıl hocası ve büyük patronu Kerim Paşa’dır. Yıllarca devletinde istihbarat subayı olarak çalışan Kerim Paşa aslında devletinin altına bomba koymuş ve pimini çekmiştir. Tüm gizli bilgileri devletin düşmanlarına satmış sonra da istihbaratı bırakıp derin devlet işlerine başlamıştır.

Ünal Silver Kimdir?

Ünal Silver 1948 de İstanbul’da hayata gözlerini açmıştır. 2019 yılı itibari ile artık 71 yaşında olan deneyimli oyuncu Diriliş Ertuğrul dizisinde hayat verdiği Umur Bey karakteri ile 70’inde dünyanın tanıdığı bir sanatçı olmayı başarmıştır. Ünal Silver’in gerçek adı Ünal Gümüş’tür. 2010’a kadar tiyatro sahnelerinde oyunlarda yer almıştır. 2010 da ise Deli Saraylı dizisi ile dizi oyunculuğuna başlamıştır. Daha sonra Kuzey Güney dizisi kadrosunda da yer alan Ünal Silver Poyraz Karayel ve Aşk Yalanı Sever gibi bir çok dizi de yer almıştır.

Ünal Silver Kaç Yaşında?

Ünal Silver artık 71 yaşındadır ve son dizi projelerinde yer almaktadır.

Ünal Silver Kurşun Dizisi Fragmanı