1. Ana Sayfa
  2. Oyuncu Kadrosu
  3. Kurşun Savcı Orhan Kimdir? Nasıl Bir Karakter? (Engin Altan Düzyatan)

Kurşun Savcı Orhan Kimdir? Nasıl Bir Karakter? (Engin Altan Düzyatan)

Kurşun Savcı Orhan Atmaca

Kurşun dizisi ilk bölümü ile 23 ekim 2019 çarşamba günü ilk bölümü ile ekranlara gelmeye hazırlanıyor. Kurşun dizisinin erkek başrol oyuncusu Engin Altan Düzyatan dizi de Savcı Orhan Atmaca olarak yer alacak. Peki kimdir bu adalet savcısı Orhan Atmaca?

Orhan Atmaca Kimdir?

Kurşun dizisinde 190 yılının karanlık dönemleri anlatılacak. 1980’li yılların karanlık döneminde İstanbul’u aydınlatmaya çalışan bir Cumhuriyet Savcısı olan Orhan Kurşun’un hayat hikayesi anlatılacak. Savcı Orhan devletinin çıkarlarını her şeyin önünde tutar. Savcı Orhan ülkenin geçtiği zor zamanlarda ülkesini yıkmaya çalışan karanlık odaklara fırsat vermez. Gündüzleri adaletin peşinde koşan bir savcı olarak suçluların karşısına dikilen Orhan Kurşun geceleri ise savcı kimliğinden çıkar ve bir kabadayı gibi suçluların karşısına dikilir ve hadlerini bildirir.

Savcı Orhan Atmaca 1980’li yıllarda ihtilal sonrası ülkenin içinden geçtiği zor zamanlarda bir güneş gibi parlar ve gazeteci Leyla Devrim’e aşık olur. Başlarda Leyla Devrim ile çekişseler de sonrasında bir birlerine deliler gibi aşık olacaklar.

Faili meçhul cinayetler araştıran bir gazeteci olan Leyla Devrim kimi zaman korkusuz olayların üzerine giden Savcı Orhan Atmaca’ya destek olurken kimi zamanda Orhan Atmaca ile büyük çekişmeler yaşayacak zira bir çok faili meçhul cinayet zaten Orhan Atmaca tarafından işlenecek.

12 Eylül 1980 askeri darbesi sonrası Türk Demokrasi tarihinin kara lekesidir. Sıkı yönetim bittikten sonra idare sivillere bırakılır ancak ülke de bir anda mafyacılık yükselir ve bir çok gayri resmi derin devlet oluşumlar başlar. İşte Orhan Atmaca bu oluşumların karşısındadır.

Kurşun dizisi tam liste oyuncu kadrosu ve karakter listesi için tıklayınız

Engin Altan Düzyatan Kimdir?

Engin Altan Düzyatan ilk olarak 2001 yılında yayınlanan Bizim Otel dizisi ile ekranlarda yer almıştır. 26 Temmuz 1979 de İzmir’de dünyaya gelen Engin Altan Düzyatan lise de tiyatroya başlamıştır. Dokuz Eylül Üniversitesi’ne girdiğinde tam bir tiyatro aşığı olan Engin Altan Düzyatan Üniversiten mezun olduğunda artık tiyatro sanatçısıdır. Üniversiteden sonra tiyatronun merkezi olarak gördüğü İstanbul’a gelen Engin Altan Düzyatan İstanbul’da dizi sektörüne girerek tiyatrodan uzaklaşmıştır. Daha sonra 21 yaşındayken Ruhsar dizisinde kendine yer bulan deneyimli oyuncu ünlü olana kadar Yeditepe İstanbul ve Koçum benim dizilerinde yer almıştır.

Engin Altan Düzyatan’ın ünlü oldu proje ise Romantik Komedi filmi oldu. Film çok sevilince Engin Altan Düzyatan da dikkat çekti. Daha sonra 2014 de Çırağan Baskını dizisi ile ilk başrol deneyimi yaşayan Engin Altan Düzyatan bu diziden sonra ünlü oyuncu Özge Özpirnççi ile evlenmiş ama mutlu olamayınca karşılıklı olarak anlaşmışlar ve ayrılmışlardır. Bir yıl sonra Neslişah Alkoçlar ile evlene Engin Altan Düzyatan mutlu bir evliliğe sahiptir.

2014 yılından itibaren Diriliş Ertuğrul dizisinde Ertuğrul Gazi olarak yer alan Engin Altan Düzyatan bu dönemde üçte üç tarih isimşi yarışmayı da sunmuştur. Bir çocuk babasıdır.

Yorum Yap

Yorum Yap