Kuruluş Osman Alçiçek Kimdir? Miray Akay’ın Sevgilisi Kim?

Kuruluş Osman dizisine Alçiçek karakteri ile güzel oyuncu Miray Akay dahil olacak. Kuruluş Osman dizisinin 4. sezonuna Öktem bey ile Bengi Hatun’un kızları Alçiçek olarak dahil olacak Miray Akay hem oyunculuk yeteneği hemde güzelliği ile diziye renk katacak.

Kuruluş Osman Alçiçek Kimdir?

Kuruluş Osman Alçiçek Kimdir? sorusuna cevap verelim. Kuruluş Osman dizisinde Alçiçek bölgenin güçlü ve sevilen beylerinden Öktem beyin kızıdır. Öktem bey saraya kız vererek akraba olmak ister; ancak kızı Alçiçek’in çok daha farklı hayalleri ve hedefleri vardır. Sarayda cariye olmak  Alçiçek’e göre değildir. Saraya gidince Anadolu Bacılarını görür ve Ahi Evran’ın eşi Fatma Bacı’nın kurduğu bu örgüte katılmak ister. Moğol istilasına karşı da Ahilerle birlikte savaşan Bacıyanlar daha sonra da mallarına el koyan Selçuklu sultanlarına karşı çıkmış ve zor zamanlar geçirmiştir.

Kuruluş Osman Alçiçek Bacıyanlara katılan bir kadındır

Miray Akay Kimdir?

17 Temmuz 2000 de dünyaya gelen Miray Akay 2022 yılı itibari ile 22 yaşının içindedir. Türk bir baba ve Ukraynalı bir annenin evladı olan Miray Akay ilk okuldan itibaren Türkiye’de yaşamış ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesini bitirmiştir. Türkiyeye geldikten sonra Çocukluk döneminden beri reklam filmlerine rol alan ve modellik yapan Miray Akay ilk olarak 14 yaşında Benim Adım Gültepe dizisi ile tanınmaya başladı. Daha sonra Güneşin Kızları dizisinde Peri ve Bizim Hikaye dizisinde Zeynep karakterlerine hayat veren Miray Akay son dönemde Ah Nerede Zümrüdüanka ve Bir Zamanlar Kırbrıs dizilerinde yer almıştır.

Miray Akay’ın Boyu Kilosu

Miray Akay’ın Boyu 1.65 m. boyundadır ve kilosu ise 52 kilodur.

Miray Akay’ın Sevgilisi Kim?

Miray Akay’ın Sevgilisi Kim? Miray Akay’ın 2022 yılı ağustos ayı itibari ile sevgilisi oyuncu Erdem Şanlı’dır iki sevgili evlilik yolunda ilerlemektedir.  Miray Akay ve Atilla Doğukan Türkyılmaz 2019 yılında ayrılmışlardır.

Kuruluş Osman dizisine Yeni Gelen ve Kuruluş Osman Dizisinden Ayrılan Oyuncuların listesi için tıklayınız Kuruluş Osman Yeni Gelen OyuncuMiray Akay'ın Sevgilisi erdem şanlıdır oyuncu