Kuruluş Osman Gerçekte Tarihte Konuralp Kimdir? Nasıl Ölmüştür?

Gerçek tarihte bir çok kaynakta ismi geçen Konuralp yiğit ve sadık bir savaşçı ve komutandır. Bilindiği üzere Kuruluş Osman dizisi 20 kasım çarşamba akşamı ilk bölümü ile izleyicisi karşısına çıktı. Kuruluş Osman dizisinin ilk bölümünde Bamsı beyin oğlu Aybars şehit oldu. Aybars bey Osman beyin çocukluk arkadaşı ve en güvendiği alpiydi. Aybars beyin şehit olmasından sonra Kuruluş Osman dizisine Eren Vurdem Konuralp karakteri ile dizinin 27 kasım çarşamba akşamı yayınlanacak ikinci bölümünde dahil olacak.

Aybars beyin ölümünden sonra yalnızlaşan Osman beye Konuralp can ve kan olacak. Osman bey tarafından verilen görev ile Bitinya kalelerinin detaylı haritasını çıkaran Konuralp verilen görevi yerine tam olarak getiren ve Osman beyi canı pahasına koruyacak bir alptir.

Kuruluş Osman konuralp

Gerçekte Tarihte Konuralp Kimdir?

Osman beye yardım için gelen Konuralp çok cesur bir askerdir. İyi kılıç ve ok kullanan Konuralp Osman beyin en yakın alpidir. Osman bey Kayıları aşiretten devlete taşırken en yakınında her zaman Konuralp olacak. Osman bey ile Konuralp ilk tanıştıklarında Osman bey Kayıların beyi değildi. Osman bey Kayılar’ın beyi olmadan önce Osman beyin yakın çevresinde Baturalp, Boran, Erkut ve Boğaç gibi alpler vardı. Konuralp de bu alplerden biri oldu ve Osman bey gün gelip de Kayılar’ın beyi olunca bu alplerin hepsi Osmanlı beyliklerine komutan oldu.

Osmanlı devletinin kuruluş döneminde en çok akın yapan ve en çok bölge fetheden komutan olarak tüm tarih kitapları Konuralp’i yazar. Aslında Konuralp Selçuklular tarafından batı uçlarına akın ile görevlendirilmiş bir akıcıdır; ancak Osman bey ile tanıştıktan sonra bu görevini onunla birlikte ifa etmiştir.

Konuralp beyin fetihleri ise genelde Orhan bey döneminde olmuştur. Orhan bey döneminde Konuralp emrinde ki ordusuyla Adapazarı, Akyazı, Mudurnu Aydos’u, Düzce, Mengen ve Gerede civarlarını fethederek bu bölgeleri kendisine bağlamıştır.

Konuralp Bursa’nın fethinde katkısı olan beyler arasında da ismi geçen çok büyük bir komutandır; ancak netice de bir insan olduğu için de ona biçilen ömrün sonuna da Orhan bey döneminde gelmiştir.

Konuralp Ne Zaman ve Öldü?

Konuralp Orhan bey döneminde Bursa’nın fethinden sonra vefat etmiştir. O dönem kendine bağlı tüm yerler ise Orhan bey tarafından Şehzade Murad’ın emrine verilmiştir; ancak Kuruluş Osman dizisinde Eren Vurdem’in hayat vereceği Konuralp karakteri 1. sezon finalinde şehit olarak diziden ayrılacaktır. Peki Kuruluş Osman dizisinden Eren Vurdem neden ayrıldı? İşte cevabıNeden Ayrıldı?

Konuralp Nasıl Öldü?

Sadık komutan Konuralp kendi eceli ile hastalık neticesinde Düzce’de ölmüştür.kuruluş osman konuralp 1

Konuralp’in mezarı nerede?

Bir çok izleyicimiz Kuruluş Osman dizisini izledikten sonra Konuralp’in mezarını merak edecektir. Konuralp’in mezarı Düzce civarlarındadır diye tahmin edilmektedir. Düzce’nin Konuralp ilçesinde Konuralp’in türbesi ve Söğüt’te Ertuğrul Gazi’nin mezarının yanında Konuralp kabri var ise de her ikisi de asıl kabri değildir.

Eren Vurdem Kimdir?

Kuruluş Osman dizisinin yardımcı erkek başrol oyuncuları arasında yerini alan Eren Vurdem son dönemin en çok sevilen ve desteklenen oyuncuların başında gelmektedir. Star Tv ekranlarında 3 sezon yayınlanan Söz dizisinde de yardımcı erkek başrol oyuncusu olan Eren Vurdem dizi de haya vediği Ateş Acar karakteri ile milyonları peşinden sürüklemeyi başarmıştır.

Daha önce romantik komedi dizilerinde yer alan Eren Vurdem iki türde gösterdiği oyunculuk perforansı ile tam not alsa da daha çok aksiyon dizilerinin adamı olduğu anlaşılmaktadır. Özellikle Kuruluş Osman dizisinde hayat vereceği Konurap karakteri ile tüm dünyada tanınacaktır. eren vurdem kuruluş osman

Aslen Konyalı bir genç olan Eren Vurdem Ekim 1988 doğumludur ve üniversite okumak için Konya’dan İstanbul’a gidince İstanbullu olmuştur. Haliç Üniversitesinde tiyatro eğitimi alan yakışıklı oyuncu zaten kısa zamanda tiyatroda harikalar yaratmış ve sonrasında kendisini bir Stv dizisi olan Şefkat Tepe’de bulmuştur. Bu dizi de ki oyunculuğu ile yapımcıların beğenisi kazanana Eren Vurdem İnadına Aşk dizisinde hayat verdiği Çınar karakteri ile büyük bir çıkış yakalamıştır. Ünlü olması ise Söz dizisi ile olmuştur. Eren Vurdem Sümela’nın Şifresi 3’te de izleyici gülme krizine sokmayı başarmış sempatik bir isimdir.

Osman bey Aybars beyin düşmanlarını ararken bir pusuya daha düşecek. Osman beyi bu pusudan Konuralp kurtaracak. Konuralp bir Selçuklu askeri olacak ve Osman beyin bu pusudan kurtararak aslında Osman beyin hayatını da kurtarmış olacak.