Güvercin Ne Zaman Final Yapacak? Kaç Bölüm Yayınlanacak?

Güvercin 2020 Yaz Dizisi Olarak Devam Edebilir

Güvercin dizisi için düşük reytingler nedeni ile final kararı alınmıştı; ancak Pastel Film ile Star Tv arasında yapılan görüşmelerde Güvercin dizisinin 2020 yaz dizisi olarak devam etmesi planlanıyor. Güvercin dizisinin yaz dizisi olarak devam edip etmeyeceğine ise Güvercin dizisinin mayıs ayında yayınlanacak 14 15 ve 16. bölüm reytinglerine göre karar verilecek. Güvercin devam edecek 2020 yaz sezonunda devam edecek gibi.

Güvercin İçin Final Kararı Alındı 21 Mart 2020

Yapılan resmi açıklamaya gören Güvercin dizisi 16. bölümü ile 12 nisan 2020 pazar akşamı final yaparak ekranlara veda edecek. 

Korono Virüs dizi sektöründe de ilk kez can aldı. Güvercin dizisi Çin’de başlayıp Türkiye’de de 5 can alan Covid 19 isimli virüs sebebi ile final kararı aldı. Bilindiği üzere Güvecin dizisi Gaziantep’te çekimlerine devam ediyordu.

Pastel Film Sinema ve Televizyon derneğinin 17 martta aldığı 2 haftalık setlere ara kararında uymadı ve çekimlere devam etmedi. Güvercin dizisi oyuncuları ise yapımcı Pastel Filmden sete ara verilmesini istedi; ancak maddi sorunlar yaşayan Pastel Film bu süreçte insanların dışarı çıkmadığını ve televizyon izlediğini söyleyerek sete devam etmek istedi.

Güvercin dizisinde Kenan karakterine hayat veren ve başrolde yer alan Mehmet Ali Nuroğlu Pastel Filmin karşısına çıktı ve ya sete ara verin yada ben sete çıkmam dedi. Pastel Film yetkilileri ve Mehmet Ali Nuroğlu arasında yaşanan tartışma sonrasında Mehmet Ali Nuroğlu seti bırakıp İstanbul’a döndüğü yönünde bilgi var.

Mehmet Ali Nuroğlu paranın sağlığından önemli olmadığını söyleyerek tüm ikna çalışmalarına kapısını kapattı. Pastel Film yetkilileri ise bize gelen bilgilere göre Mehmet Ali Nuroğlu olmadan dizinin final bölümü çekip final yapmasına karar verdi.

Pastel Film yetkilileri virüsün uzun süre ülkede sorun oluşturacağını bu süre zarfında da set ekibine maaş veremeyeceğini söyleyerek her bölümünü 5 milyon izleyicinin izlediği Güvercin dizisine final yaptırma kararı aldı.güvercin final yapıyor

Güncelleme 2 Aralık 2019

Güvercin dizisi ikinci bölümde önemli bir yükseliş yaşadı. Dizi ilk bölümde totalde aldığı 3.79 reytingi 1 aralık pazar akşamı 5.29’a çıkardı ve ikinci bölümde yaklaşık %50 reyting artırımı yaşadı ve bu durum ilk bölümde izleyicinin diziden memnun kaldığını ispat etti.

Güvercin dizisinin ikinci bölümde aldığı yüksek reyting Güvercin dizisinin Gaziantep’te ki setinde de büyük sevinç ile karşılandı. Güvercin 2. bölüm reytingleri

Güvercin Dizisi Reytingleri

Güvercin dizisi ilk bölümünde totalde 3.72 reyting ile 10. sırada yer aldı ve pazar akşamı yayınlanan Savaşçı, O Ses Türkiye, Çok Güzel Hareketler, Kimse Bilmez ve Aşk Ağlatır dizilerinin gerisinde kaldı

Güvercin dizisi ilk bölümü eğitim seviyesinin en az üniversite mezunu olduğu AB Grubunda 3.79 reyting ile 7. sırada yer aldı. Güvercin dizisinin önünde ise Savaşçı O Ses Türkiye ve Çok Güzel Hareketler gibi rakipleri vardı.

Bu sonuçlar Güvercin dizisi için iyi bir başlangıç sayılmaz ancak Güvercin dizisi ilk bölümünü izleyen izleyiciler bölümü ve dizinin hikayesini genel olarak beğenmiş. Ben Güvercin dizisinin ikinci bölümü itibari ile yükselişe geçeceğini ve en az 4 reytingin üzerinde kalacağını düşünüyorum.

Pastel Filmin 24 kasım pazar akşamı izleyicisi karşısına çıkardığı Güvercin dizisinin ilk bölümü izleyici cephesinde genel olarak olumlu karşılandı. Özellikle cuma akşamı Atv’nin Hercai dizisinin rekor kırmaya devam etmesi üzerine Antep’te benzer şekilde bir kan davası, intikam ve aşk dizisi çekmek için yola çıkan Pastel Film başarılıda bir iş çıkarmış bence. İlk bölümü her ne kadar Hercai kadar vurucu olmasa da pazar akşamı aklı başında bir dizi izlemek isteyenler için iyi bir alternatif oldu diyebiliriz.

Kimse Bilmez’i saçma bulan, Aşk Ağlatır artık sıktı diyen izleyici için seyirlik olan Güvercin dizisi özellikle Sıla dizisine konu olarak çok benzeyen bir yapım olmuş. Son olarak Sen Anlat Karadeniz dizisinde Vedat karakteri ile kötü karakterliği çok beğenilen Mehmet Ali Nuroğlu ve son dönemlerin yükselen yıldızı Almila Ada’nın baş rollerinde yer aldığı Güvercin dizisi pazar akşamları hem Aşk Ağlatır’ı hemde Kimse Bilmez’i geçecek bir yapım görüntüsünde her ne kadar ilk bölümde beklentinin altında reytingler alsa da.Güvercin kaç bölüm

 

Bazı İzleyiciler Artık İntikam, Kan Davası ve İmkansız Aşk Hikayesi İzlemekten Sıkılmış

Doğruyu söylemek gerekirse son dönemlerde çok fazla kan davası ve intikam dizisi izledik. Artık izleyici başka hikayeleri izlemek istiyor; zaten cuma akşamı Hercai’de tüm bunları tüm Türkiye izliyor. Bir de pazar akşamı neden Güvercin izlesin. O zaman izleyiciyi çekmek istiyorsanız izleyiciye farklı bir şey sunun. Bakalım Güvercin dizisi izleyicisine ilerleyen bölümlerde ne gibi farklı senaryolar sunacak da izleyiciyi çekecek bekleyip göreceğiz.

Güvercin Dizisi Senaryosu Çok Eleştiri Aldı

Güvercin dizisinin ilk bölümünü izleyen bir çok izleyici Zülüf’ün kuyuya düştüğü sahneyi gerçekçi bulmadı. Zülüf gibi narin bir kız dibinde neredeyse hiç su olmayan 10 metrelik kuyuya düştü; Zülüf’e bir şey olmadı. İzleyici Zülüf’ün kuyudan çıkarıldıktan sonra iyiyim deyip yürümesini traji komik buldu. Zaten Kenan’ın Zülüf’ü kurtarmaya tek başına gitmesi de çok ilginçti. Emniyette intikal etmiş bir olay hadi kimseden habersiz gitti diyelim yanına kendi ailesinden de mi kimseyi almadı. Tek başına kızı kuyudan çıkarışı da komediydi. Ya acil bir durumu olsaydı?

Her ne kadar bazı sahnelerini abartı bulsa da da Güvercin dizisinde mistik Gaziantep’i görmek izleyiciye mutlu etti.Güvercin final

Güvercin Ne Zaman Final Yapacak?

Yapılan resmi açıklamaya göre Güvercin dizisi 16. bölümü ile 12 nisan 2020 de final yaparak ekranlara veda edecek.

Güvercin dizisi en az 8 bölüm garantisi olan bir dizi diye tahmin ediyorum. Eğer Güvercin dizisi reytingleri yükselmez aksine daha da düşerse Star Tv Güvercin dizisi için 8. bölümde final kararını alır; ancak Güvercin dizisi totalde veya Ab gurubunda 4.5 ve üzeri reytingler almayı başarırsa 16. bölüme kadar yeni bir sözleşme kapar Star TV’den.

Güvercin Kaç Bölüm Yayınlanacak?

Güvercin dizisinin kaç bölüm yayınlanacağını reytingler gösterecek.

Güvercin Ne Zaman Final Yapacak? Kaç Bölüm Yayınlanacak? (1 Yorum)