Kuruluş Osman Samsa Çavuş Kimdir? Ne Zaman Öldü? (İsmail Hakkı Ürün)

Kuruluş Osman dizisinde en çok dikkat çekecek karakterlerden biri de Samsa Çavuş’a hayat veren İsmail Hakkı Ürün olacak. Kasım ayında izleyicisi karşısına çıkacak Kuruluş Osman dizisinde yavaş yavaş hikaye ve karakterler belli olmaya başladı. Diriliş Ertuğrul dizisinin devamı niteliğinde olacak Kuruluş Osman dizisinde bir çok karakter Diriliş Ertuğrul dizisinden devam edecek.

Diriliş Ertuğrul dizisinde Bamsı ve Abdurrahman karakterlerine hayat veren oyuncular Celal Al ve Nurettin Sönmez Kuruluş Osman dizisinde de devam ederken aynı zamanda Diriliş Ertuğrul dizisinde ismi geçen bir çok karakterde farklı oyuncular ile Kuruluş Osman dizisinde devam edecek; mesela Samsa Çavuş karakteri bunlardan biri.Kuruluş Osman Samsa Çavuş resimleri

Kuruluş Osman dizisinde Samsa Çavuş olarak izleyici karşısına çıkacak İsmail Hakkı Ürün 2018 de Mehmetçik Kut-ul Amare dizisinde yer almış ve çok sevilmişti. Şimdi de İsmail Hakkı Ürün Kuruluş Osman dizisinde harika bir rolle ekranlarda olacak.

Kuruluş Osman Samsa Çavuş Kimdir?

Samsa Çavuş sadece cenk düşünen korkusuz bir alptir. Hiç bir zaman evlenmeyi düşünmemiş düğünü olarak şehadetini görmektedir. Samsa Çavuş hem Ertuğrul bey zamanında hemde Osman bey döneminde yaşamış tarihi bir karakter ve kahramandır. Bamsı ve Abdurrahman Alp gibi hem Ertuğrul bey ile omuz omuza savaşan Samsa Alp hemde Osman bey ile savaşlara girmiş ve büyük kahramanlıklar göstermiştir. Tarihimizde özel yeri olan karakterlerden biri olan Samsa Çavuş Osman bey döneminde ilerleyen yaşına rağmen Pelekanon Muharebesi’nde Osman Bey ile sırt sırta mücadele vermiştir. İznik ve Sorkun’un fethinde de bulunan Samsa Çavuş Osmanlı tarihinde Çavuş ünvanı verilen ilk askerdir.

Bilindiği üzere Türk beyliklerinde genelde Alp ismi kullanılırken Samsa Alp’a Çavuş isminin verilmesinin nedeni ise Karatekin kalesini fethedince Söğüt’e uzak olması sebebi ile kalenin yönetimi Samsa Alp’e verilmiş ve ismine de Samsa Çavuş denilmiştir.Kuruluş Osman samsa çavuş

Kuruluş Osman Samsa Çavuş Ne Zaman Öldü?

1330 yılında sonra Mudurnu yakınlarındaki Hacımusalar köyünde vefat etmiştir.

İsmail Hakkı Ürün Kimdir?

İsmail Hakkı Ürün 21 Mart 1976 İstanbul doğumludur. İsmail Hakkı Ürün Yurt dışında eğitim aldıktan sonra Konya Anadolu Sahnesi’nde oyunlara çıkan İsmail Hakkı Ürün 1.95 boyu ile oldukça uzun oyunculardandır. İlk olarak Bedel dizside Duran karakteir ile 2003 de oyunculuğa başlayan İsmail Hakkı Ürün özellikle Sakarya Fırat dizisinde Durali Tahtakılıç olarak yer almış ve bu karakter ile tanınarak çok sevilmiştir. Vatanını milletini toprağını çok seven bir oyuncu olan İsmail Hakkı Ürün son dönemde Cesur Yürek dizisinde Hamza ve Reis isimli sinema filminde İsmail karakteri ile yer almıştır. 2019 da ise Mehmetçik Kut’ül Amare dizisinde Mevlüt Çavuş olarak yer almıştır.

Kuruluş Osman Samsa resimleri