Bıçak Sırtı 10. Bölüm Özeti 26 Ekim Fragmanı Lakşi Evini Terketti

Bıçak Sırtı dizisinde Ragini ve Swara Durga karşısında anne ve babalarının yanında olmuşlardı. Bu hareket uzun süredir görmek istediğimiz tablodur. Ragini Swara’yı ablası olarak kabul edeceğini ve Sumi’nin de annesi gibi olduğunu ilan ediyor. Swara ve Sumi duygusallaşırken Ragini, Swaragini olarak anne ve babalarını birleştirmeye söz veriyor. Durga’nın uzaklaşmaması durumunda polis çağıracaklarını belirtiyor. Bıçak Sırtı 26 Ekim Özeti başlıyor.

Bıçak Sırtı 10. Bölüm Özeti

Onların kararlı tutumları Durga’nın uzaklaşmasını sağlarken Dida ve Dadima torunlarının bu tutumlarından rahatsızdır. Şekar ve Sumi evlerine dönerken Şekar, babasının kafasına silah dayayarak kendisini nasıl tehdit ettiğini, Sumi’de Şekar’a dönerse buralardan giderim tehdidi savuran Dida’yı düşünüyor. Onları Swara ve Ragini durdurur. İki kız da onların birleşmesi için göz yaşı dökerler, duygusal anların yaşandığı ortamı Dadima sonlandırır ve bu dramayı bitirmelerini ister.

Durga eve dönünce hanımı Anapurna(Ah Kalbimde oynayan Purab’ın eşi Dişa) bu işin peşini bırakmasını ister. Bu söze çok sinirlenen Durga ayağa kalkar ve bana elini kaldıran ve gayri meşru çocuğa sahip bir adamı nasıl unutabilirim diye bağırır. Lakşi’ya yumruklarını sıkıp babasının karşısına geçerek bağırmamasını istiyor. Durga sen ne cüretle karşıma geçersin diye bağırmaya devam edince Lakşi’de aynı tonda sen tanrı mısın diye bağırıyor. Durga ona vurmak için elini kaldırınca Lakşi bu evde kimse özgür değil ve senin emrinle nefes alıyor. Sen bir hapishane biz ise mahkumlarınız diyor. 1 34

Lakşi kardeşi ve annesinin uyarılarına rağmen konuşmaya devam eder. Son noktada burada yaşamak istemediğini söyler. Anapurna oğluna destek olmaya çalışırken Durga eğer oğluna arka çıkarsan seninle olan ilişkileri de koparacağım diye tehdit eder. Lakşi evden giderken sen bu evi tehditle değil sevgiyle yönetebilirsin, böyle davranırsan etrafında kimse kalmayacak diyerek evden ayrılır.

Swara, pencereyi açtığında Dadima ve Dadaji’nin intihara etmek için ip hazırladıklarını görür ve hemen bağırmaya başlar. Bütün aile ve komşular toplanmışlar, Dadima’dan vazgeçmesini istiyordur. Kendilerini odaya kilitleyen Dadima ve Dadaji Şekar ve Sumi’nin evlenmesi halinde intihar edeceklerini söylüyor. Dadima, ölümden önce bir mektup yazacağını ve Dida’yı intihar girişimlerinden sorumlu tutacağını söyleyince Dida şok olur. Onun cehenneme gitmesini ister. 2 35

Swara yardım etmesi için Lakşi’yi arar. Kalabalık Dadima ve Dadaji’yi ikna etmeye çalışırken Lakşi sahte polis elbisesi giymiş bir arkadaşıyla içeri giriyor. Sahte müfettiş Dadima’ya intihar girişiminin suç olduğunu bu yüzden onları hapse göndereceğini söyler. Dadaji hemen kapıyı açar ve Dadima’nın hayatı olduğunu ve onun hapse gitmesine izin vermeyeceğini söyler. Swara intihar girişimini suç olduğunu bildiğini söyleyince Dida bu kızı okutarak büyük bir hata yaptığını söyler.

Ragini Daima ve Dadaji’nin tutuklanacaklarını söyleyerek ağlamaya başlar. Swara sahte polis kimseyi tutuklayamaz diyerek onu şaşırtır. Dadima ve Dadaji bizi tutuklamayın diye yalvarırken müfettiş onlardan garanti ister. Swara bundan sonra intihar etmeye teşebbüs etmeyeceklerine dair garanti verir. Swara sahta müfettişin iyi iş çıkardığını söyler. Dadima Şekar’a asla Sumi ile birleşmene izin vermeyeceğim derken Ragini ve Swara göz yaşlarına hakim olamazlar. 3 33

Lakşi arkadaşına iyi bir oyunculuk çıkardığı için teşekkür ederken Swara gelir. Lakşi ona şımarık bir velet olsam da kalbim %50 iyi ancak evden ayrıldığım için şimdi daha iyi der. Onları Ragini de duyar ve neden evden ayrıldın diye sorar. Durga Lakşi’nin sen kuzenimi öldürdün, sen katilsin dediği sözlerini düşünüyor. Sanskar’ın annesi kocasıyla konuşurken Lakşi’nin sözlerini hatırlatıyor. Kocası Sanskar’ın kendisinin intihar ettiğini Durga’nın onu zorlamadığını söylüyor.

Durga saygınlık kazanmak için yıllarca çalıştığını ancak bunun bir saniyede yıkıldığını karısına anlatıyordur. Sskar’ın kız kardeşi gelir ve Durga’nın üzgün görünmesine dayanamadığını söyleyerek ona sarılır. Başını öne eğecek hiç bir şey yapmayacağım derken Durga en azından birileri beni anlıyor der. 4 31

Lkaşi Dadima’nın evine gelir. Dadima neden evden ayrıldın diye sorar. Lakşi babasının hakaretlerine dayanamadığını bu yüzden ayrıldığını söyler. Şekar bundan sonra nerde kalacağını sorarken Dadima bu evde kalacak diye herkesi şaşırtır. Bıçak Sırtı 26 Ekim Özeti sona erdi.

Bıçak Sırtı 10. Bölüm Fragmanı