İncir Ağacı Ne Zaman Final Yapacak? Kaç Bölüm Yayınlanacak?

Güncelleme 30 Nisan 2020 Trt 1 yönetimi sevilen dizisi İncir Ağacı  için kesin final kararı aldığını duyurdu. İncir Ağacı dizisinin 120. bölümü yayınlandıktan sonra dizinin 121. bölüm fragmanı da verilmiş ancak yeni haftada dizi yayınlanmamıştı. Kulislerde İncir Ağacı dizisine Korona Virüs arası verildiği bilgisi vardı; ancak Trt 1 yönetimi İncir Ağacı dizisinin reytinglerinden memnun olmayınca uzunca verilen verilen bir aradan dizinin dönmesini istemedi ve İncir Ağacı dizisinin sözleşmesini fesh ederek İncir Ağacı dizisini internet sitesinden de arşive kaldırdı.

Böylece İncir Ağacı dizisi 3 nisan 2020 cuma günü yayınlanan 120. bölümü ile final yaparak yayın hayatını noktalandırmış oldu. 

ncir Ağacı neden final yaptı resimleri

İncir Ağacı İyi Başladı

Trt 1’in yeni günlük nostaji dizisi İncir Ağacı güzel bir başlangıç yaparak Trt 1 yetkililerini ve yapımcısı Sonsuzkare Yapım’ı da sevindirdi. İlk bölümü ile 14 ekim pazartesi günü ekranlara gelen İncir Ağacı dizisi ilk haftasında ortalama 05 reyting ile her bölümünde 500.000 izleyici ekran karşısına kilitlemeyi başardı.

Türkiye’nin en ucuz yapımlarından biri olan İncir Ağacı dizisinin aldığı bu reytingler saatine bakıldığında oldukça tatmin edici olarak görülüyor. Sosyal medyada diziye yapılan olumlu eleştirilere bakıldığında da dizinin ilerleye bölümlerde en azından 0.70 reytingi zorlayabileceği de görülüyor.

İncir Ağacı dizisi temiz bir aile dizisi olarak Trt 1’in kriterlerini karşılıyor zira Trt çok fazla entrika içermeyen ailecek oturup izlenebilecek diziler yapmayı isteyen bir kanal. İncir Ağacı dizisi bu özelliklerin tamamını karşılıyor bir de üstüne üstlük aile değerini, komşuluk değerlerini de ön plana çıkarıyor. Trt 1 için de zaten bir dizinin ömrünü belirleyen temel etmenler bunlar oluyor reytingler değil. Trt 1’in asıl gelir kaynağı reklamlardan çok halktan alınan vergiler olunca dizilerin de reyting derdi olmuyor. ncir Ağacı final resimleri

İncir Ağacı Ne Zaman Final Yapacak?

İncir Ağacı dizisinin Trt 1 yönetimi ile 1 sezon sözleşmesi var haziran 2020 de final yaparak ekranlara veda edecek. İncir Ağacı dizisi reytingleri mart ayında çok düştü bu nedenle de Korona Virüs arasından sonra tekrar sete çıkmayacak ve 3 nisan 2020 de final yaparak ekranlara veda edecek.

İncir Ağacı için şuana kadar final kaygısı olmadı; inşallah bundan sonra da olmaz. Zaten İncir Ağacı dizisi yapımcısının Trt 1 ile 1 sezon sözleşmesi vardı. İncir Ağacı dizisi nisan 2020’ye kadar izleyicisi karşısına çıkmaya devam edecek.

İncir Ağacı Kaç Bölüm Yayınlanacak?

İncir Ağacı dizisinin toplamda 24 hafta 120 bölüm en az yayınlanması bekleniyor. Eğer İncir Ağacı dizisi reytinglerini  0.8’in üzerine çıkarmayı başarırsa ikinci sezon için de onay alır.

İncir Ağacı Dizisinde Oyunculuklar Basit Bulundu

İncir Ağacı dizisinde izleyicinin en çok tepkisini tiyatro sahnesindeymiş gibi oyunculuk sergileyen oyuncular çekti. İncir Ağacı dizisinde yer alan tüm oyuncular daha önce dizilerde oynamamış ama tiyatronun tozunu yutmuş oyuncular olunca izleyicinin de böyle hissetmesi normal; zira tiyatro da oyunculuklar diziler gibi gerçeğe yakın değil biraz daha abartılıdır.

İncir Ağacı  Senaryosu Çok Sevildi

İncir Ağacı dizisinde Ocak ailesinin sıcacık ilişkileri çok sevildi ama dizi de aşk olmayınca izleyici biraz daha diziye bağlanmakta zorlandı. Orhan ve Belgin aşkı gerçek bir aşk olarak anlatılmadı. Zaten dizinin erkek başrol karkateri olan Orhan’a aşık bir diğer kadın da hapiste olan kötü kalpli hırsız Suzan. Bence hızlıca senaryoya bir aşk dahil edilmeli ve izleyici senaryoya bağlanmalı.

İncir Ağacı Reytingleri

ncir Ağacı Reytingleri ekim 2019

Yorum yaz

İncir Ağacı Ne Zaman Final Yapacak? Kaç Bölüm Yayınlanacak? (8 Yorum)

  1. Incir ağacı dizisi final yapmasın gündüz kuşağının seviyeli nostaljik kokan bir dizi olduğu için severek izliyoruz.(sabah 7 de yeni bölüm dizimi yayınlanır)devam kararı çıkarsa gündüz yayınlansın.

  2. Lutfen bitmesin çok uzuluruz çok seviyoruz incir agaci dizisini cekilmeye devam ederse çok seviniriz

  3. Yeter artık 2 kişinin ölümüne sebep oldu. cemal bey gibi babanın Orhan gibi saf truk oğlu.dramadan başka bir şey yok.bir iki hikaye. final yapmalı

  4. Lütfen bitmesin güzel bir dizi severek izliyorum. Seyredecek hiç birşey yok Kanallarda inşallah uzun yıllar sürer?