Kuruluş Osman Zoyi Kimdir? Göktuğ Alp’in Hatunu- Sevgilisi (Hazal Benli)

Kuruluş Osman Göktuğ Alp’in Hatunu Zoyi Kimdir? sorusunun cevabı belli oldu. Göktuğ Alp’in hatunu – sevgilisi olan Zoyi karakterine Hazal Benli hayat verecek

Son olarak Hizmetçiler dizisinde Aslı  karakteri ile yer alan Hazal Benli Atv’nin en çok izlenen dizisi Kuruluş Osman’ Göktuğ Alpin hatunu Zoyi Hatun olarak dahil olacak. Kuruluş Osman dizisinde Hazal Benli ile Burak Çelik partner olacak.

Kurulus Osman zoyi zoya

Kuruluş Osman dizisinin en sevilen karakterlerinden olan Göktuğ Alp’in yalnız olması izleyinin tepkisini çekiyordu; artık Göktuğ Alp’e de bir hatun gelsin isteğini yapımcı karşılıksız bırakmadı ve Göktuğ Alp’e yakışır bir hatun olan Zoyi senaryoya dahil edildi.

Kuruluş Osman Zoyi Kimdir?

Zoyi 20’li yaşlarında başında Söğüt’e göç eden sığınmacı Gayrimüslim kızlardan biridir. Temiz kalpli iyi yürekli ve alımlı bir kızdır. İlk görüşte Göktuğ Alp’in yakışıklılığına ve zekasına aşık olacak ve onun dikkatini çekecektir.

Kuruluş Osman dizisinde Zoyi Osman beyin himayesinde olan gayrimüslim bir topluluk olan sığınmacı göçerlerin kızlarıdır. Osman beyin yurt verdiği ve Söğüt’e yerleştirdiği bu sığınmacılar Osman beyi çok sevmektedir. Zoya’nın obası Osman beye başta kötülük yapsa da Osman bey bu kabileyi affetmiş ve gönülleri çalmıştır.

Kuruluş Osman  Göktuğ Alp’in Hatunu Kimdir?

Kuruluş Osman dizisinde Göktuğ Alp’in sevgilisi ve Hatun’u olacak Zoyi karakterine Hazal Benli hayat verecek. Kuruluş Osman dizisinin ilerleyen haftalarında Zoyi ile Göktuğ Alp arasında bir aşk yaşanacak ve Osman beyin de isteği ile toy kurularak Göktuğ Alp ile Zoyi evlendirilecektir.

hazal benli kurulus osman

Hazal Benli Kimdir?

10 Haziran 1993 İstanbul doğumlu olan Hazal Benli 28 yaşındadır. 1.71 metre boyunda olan Hazal Benli 55 kilogram olan Hazal Benli İkizler Burcudur. Tanınması Deniz Yıldızı dizisi ile olan Hazal Benli Bu Şehir Arkandan Gelecek ve Kara Yazı dizileri ile yükselişini sürdürmüştür. Hacettepe Üniversitesinde Opera Şan eğitimi ala Hazal Benli son dönemde Kirgin Çiçekler dizisinde de Fadik Komiser  ve Hizmetçiler dizisinde de Aslı karakteri ile yer almıştır.