La Casa De Papel 5. Sezon Ne Zaman Çıkacak? İşte Detaylar

Türkiye’de her geçen gün abone sayısını arttıran Netflix özellikle de korona virüs karantinasında insanların evlerinde olduğu bu dönemde en önemli eğlencesi oldu. Türkiye’de yaklaşık 5 milyon kişinin izlediği ve en azından televizyonda yayınlanan bir Türk dizisi kadar izlenen La Casa De Papel’in geleceği de merak konusu oldu.

Bir çok izleyici platformlarımız dan La Casa De Papel’in yeni sezonun yani 5. sezonun ne zaman çıkacağını sormaya başladı. Bizde sizler için İspanyol gazetelerinden La Casa De Papel’in 5. kısmı ile ilgili haberleri araştırdık.

La Casa De Papel 5. Sezon Çekilecek mi?

La Casa De Papel dizisinin 3. ve dördüncü sezonu birlikte çekilmeye başlanmış; 3. sezon 19 temmuz 2019 da yayınlanırken 4. sezon ise 3 nisan 2020 de Netflix’te ekranlara gelmişti. Öğrendiğimiz bilgilere göre ise La Casa De Papel’in 5. sezon ve 6. sezonu da birlikte çekilecek; ancak farklı zamanlarda yayınlanacak.

La Case De Papel’in 3. ve 4. sezon çekimleri ekim 2018 de başlamış ve dizinin 3. sezonu 19 temmuz 2019 da yani 21 ay sonra izleyici ile buluşmuştu. Bir çok kişi La Case De Papel’i Netflix orijinal içeriği sansa da aslında Alex Pina’nın sahibi Live Vancouver | Vancouver Media’nın yapımcılığını üstlendiği La Case De Papel’in ilk sezonu tek sezon olarak planlanıp 15 bölüm şeklinde 2 Mayıs 2017 – 23 Kasım 2017 tarihlerinde İspanyol televizyon kanalı Antena 3’te yayınlanmıştı.

La Casa De Papel’in 5. Sezonu için Netflix’in platformu adına bir açıklama  geldi. Netflix Ceo’su ve içerik direktörü Paco Ramosyok dizinin 4. ve 5. sezon performansını 6 ay boyunca takip edeceklerini ve yeni sezon için ancak o zaman karar vereceklerini açıkladı. La Case De Papel dizinin yapımcısı Alex Pina dizinin 4. sezonun verdiği performansa bakıp 5. ve 6. sezonu planlayacağız” şeklinde bir açıklama yaptı.

İspanyolların ünlü gazetesi Marca 20 20 nisanda attığı manşette La Casa De Papel’in 5. ve 6. sezonun kesin olarak yayınlanacağı bilgisini okurları ile paylaştı. Bu açıklama üzerine Alex Pina yeni bir açıklama yaparak biz bile bilmiyorken onlar nasıl kesin biliyorlar dedi. Gerçek olan şu ki Netflix son 3 ayda 16 milyon yeni kullanıcı kazandı ve borsada ki işlemlerde rekor kırdı. Bu başarının altında tüm dünyayı ve Türkiye’ni kasıp kavuran La Case De Papel var.

Bir çok İspanyol dizi eleştirmeni ise üçüncü bir soygun olmayacağını La Case De Papel’in 5. ve 6. sezonu ile İspanya Merkez Bankası soygununu bitirip dizi için final kararı verileceğini söylüyor.

La Case De Papel’in senarirsti El Mundo ise bir gazeteye verdiği röportajda “La Case De Papel’in ne kadar sürebileceğini hiç düşünmedik. Bu fenomenin bu kadar uzun süreceğini bilsek, Berlin’i öldürmeyi düşünemezdik.” dedi

La Casa De Papel yeni sezonunda profesör de yer alacak

La Casa De Papel 5. Sezon Çekimleri Ne Zaman Başlayacak?

La Casa De Papel’in 5. Sezon çekimlerinin 2020 son baharında başlayacağı senaryonun hazır olduğu bir çok İspanyol gazetesinde yazıyordu; ancak İspanya’da devam eden ve hayatı felç eden korona virüsün etkisini ne zaman kaybedeceği ve ne kadar devam edeceği bilinmediği için La Casa De Papel 5. Sezonun çekimlerinin başlanacağı tarih ile ilgili net bir bilgi vermek doğru olmaz.

La Casa De Papel 5. Sezon Ne Zaman Yayınlanacak?

La Casa De Papel 5. Sezon eğer Korona Virüs etkisini kaybederse ekim kasım 2020 gibi başlayacak ve yine temmuz 2020 de ekranlarda olacaktır diye düşünülüyor.

La Casa De Papel 5. Sezonda Neler Olacak?

La Casa De Papel’in 5. Sezonun çekileceğini Stockholm’ün profesöre “bize söz verdin bizi buradan çıkaracaksın” dediğini Profesörün de sizi ancak altınlarla oradan çıkarabilirim dediğini biliyoruz. Bu La Case De Papel’in 5. sezonun çekileceğinin bir ispatı.

Diğer taraftan 4. sezonun sonunda Siearra’nın profesörü yakalaması ile her şeyin bittiği düşünülebilir ancak hiç bir şey göründüğü gibi değil; zira Siearra hamile ve işkenceden en az 5 yıl hapis yatacak. Kim bebeğini hapiste büyütmek ister ki? Bence profesörün gel ekibe katıl sende kurtul teklifini kabul edecek ve Sierra’da ekibe katılacak. Bence Sierra ve profesörün teklifini kabul edecek. La Casa De Papel 5. Sezon kesin olarak çekilecek

 

La Casa De Papel’in 5. sezonun kesin yayın tarihi açıklandığında sayfamızda olacak. Gelişmeleri takip ediyoruz.