Masum 41. Bölüm Özeti 2 Mayıs Koki Kinjal’in Eleş’ten Hamile Kaldığını Zannediyor

Masum dizisinde Kokila Kinjal’in hamile olduğunu öğrenerek yıkıldı. Kokila Kinjal’e bu olayın aralarında kalmalarını isterken birisinin de kapıda olduğunu fark etti. Kokila ve Kinjal kapıya doğru baktıklarında Hetal’i görerek şok oldu. Daha kötü ne olabilirdi ki? Neyse ki Hetal hiç bir şey duymamıştı. Hetal panditin düğün tarihini kesinleştirmek için geldiğini söyledi. Masum  2 Mayıs Özeti başlıyor.

Masum 41. Bölüm Özeti

Kokila ve Kinjal panditin yanına inerken Şirag, Jigar ve Ahem de işten döndü. Pandit evlenme tarihi olarak 2 günün çok uygun olduğunu söylüyor. Daha önce söylediği gibi önümüzdeki hafta ve gelecek ay. Şirag düğünün hatasız olmasını istediği için önümüzdeki ay yapılmasını isterken Kokila gelecek hafta yapılacağını söylüyor . Şirag’ın Koki’yi ikna etme çabaları çare olmayınca Kinjal odasına gidiyor ve Umang’ı bilgilendiriyor. Ayrıca hamile kaldığı halde Kokila’nın neden çok fazla tepki vermediğini düşünmekte.

Gopi Kokila’den neden bu kadar endişeli olduğunu öğrenmeye çalışıcak. Kokila ağlamamak için kendini zor tutarken Gopi Kinjal’in iyi bir aileye gittiğini ve bu yüzden sevinmesi gerektiğini söylüyor. Kokila hiç olmazsa Eleş ve ailesi iyi diye kendini teselli ediyor. Gopi ondan hediye zarflarına ne kadar para koyulması gerektiğini soruyor. Kokila ona paraları veriyor. Gopi Kokila’nın odasına gider dolabını yerleştirmeye çalışıyor. Bu sırada rapor yere düşüyor. Gopi rapora bakmak üzereyken Kinjal geliryor ve raporu elinden alarak başkalarının eşyalarını karıştırmamasını istiyor. Kinjal raporu alıyor ve yırtıyor. 11 38

Modi ailesi ise hediyelerle birlikte Mehta evine gidiyor. Kokila evlenme töreninin gelecek hafta yapılacağını söylüyor. Mekta da aynı fikirde olunca iş tatlıya bağlanıyor. Kinjal evde Umang ile konuşurken Gopi’nin elinden raporu aldığını ve yırttığını söylüyor. Gopi’nin okur yazar olduğunu unutmuşum derken Gopi elinde ev telefonuyla geliyor. Kinjal yeniden Gopi’yi azarlarken Gopi telefonda Ketki’nin olduğunu söylüyor ve telefonu veriyor. Ketki Kinjal’i gelecek hafta yapılacak düğün için tebrik ediyor.

Kinjal, Kokila’nin yanına gider ve onunla konuşmak istiyor. Kokila ondan kaçınırken Kinjal gerçeği bilmene rağmen neden Eleş ile evlenmemi istiyorsun diye soruyor. Kokila gayri meşru bir çocuğu meşru etmek için Eleş ile evlenmeni istiyorum diye cevap veriyor ve Kinjal şoka giriyor. Kokila bebeğin Eleş’den olduğunu düşünüyor. Kinjal daha sonra Umang’ı arıyor ve Kokila’nın neden evlilik tarihini erkene aldığını öğrendiğini söylüyor.22 37

Bebeğin Eleş’ten olduğunu düşünüyor deyince Umang ona gitmesini ve bebeğin Eleş’ten olmadığını söylemesini istiyor. Aksi taktirde beni unut diyerek telefonu kapatıyor. Kinjal Kokila’nın yanına gidiyor ve onunla önemli bir şey görüşmek istediğini söylüyor. ama Kokila düğüne bir hafta kaldığını ve gereksiz şeylerle vakit harcamak istemediğini söyleyerek görüşme talebini kabul etmiyor.

Kinjal odasına gittiğinde Raşi’nin yatağında oturduğunu görüyor. Raşi sevgilinle kaçmayı mı düşünüyorsun diye dalga geçerken Kinjal odasından çıkmasını istiyor. Raşi alaycı bir şekilde çıkarken Umang arıyor ve annenle görüştün mü diye soruyor. Kinjal annesinin onu dinlemediğini söylerken Umang ona bir buket göndereceğini ve bilgi notunda gerekli her şey yazacağını söylüyor. Kinjal buketin gelmesini beklemeye başlıyor.33 37

Buket gelince Kokila alıyor ve içindeki notu okumadan yırtıyor. Buketi Kinjal’e veriyor ve senin aşk meşk işlerinle uğraşamam diyerek buketi atmasını istiyor. Gopi mutluluğunu Raşi ile de paylaşıyor. Ahem’in son günlerde kendine çok iyi davrandığını söylüyor garibim. Raşi ise kötülük peşinde Gopi’yi zor durumda düşürmek için harekete geçiyor ve Gopi’ye Ahem’i özel gösterecek bazı şeyler yapması konusunda bilgiler veriyor. Zavallı Gopi denize düşürken yılana sarıldığının farkında değil. Masum 2 Mayıs Özeti sona erdi.

Masum 41. Bölüm Fragmanı