La Casa De Papel 5. Sezonda Neler Olacak?

La Casa De Papel dizisi 5. sezonu ile çok yakında izleyicisi karşısında olacak.  La Casa De Papel’in 5. sezonun ne zaman başlayacak? Detaylar için tıklayınız Ne Zaman Başlayacak?

Dünyada ilk dört sezonu ile dijital platformlarda açık ara en çok izlenen dizi olan La Casa De Papel’in 5. sezonu için senaryo hazırlıklarına başlandı. Her ne kadar çekim tarihi ve yayına girme tarihi belli olmasa da La Casa De Papel’in 5. sezonu için en büyük engel Korona Virüs oldu.

Korona Virüs nedeniyle izleyicisi sayısını bir ayda 16 milyon arttıran ve tarihi bir rekora da imza atan Netflix’in dünyada bu kadar popüler olmasının sebeplerinden biri de La Casa De Papel oldu. Peki La Casa De Papel’in yeni sezonunda neler olacak.

La Casa De Papel 5. Sezonda Neler Olacak?

La Casa De Papel’in ilk sezona televizyonda yayınlanmış ve 13 bölüm olarak ekranlara gelmişti; 2. sezondan itibaren Netflix’e geçen dizi ikinci sezonu 9 üçüncü ve dördünce sezonu da 8 bölümden oluşmuştu. La Casa De Papel 5. Sezonu da yine 8 bölümden oluşacak gibi.

La Case De Papel’in 2. sezonundan sonra ekibin artık para derdi kalmamıştı. Bu nedenle de ekibin asıl amacı merkez bankasında ki altınlardan zengin olmak değil. Asıl amaç tutuklu olan Rio’yu kurtarmaktı ve sonunda Rio’yu da kurtardılar. Zaten ekip 3. sezona başlarken 165 milyon doları zeplinler ile dağıttı.

La Case De Papel’in 5. sezonunda altınları eritmeye çalışan ekibin altını dışarı çıkarmak gibi bir derdi yok mesele milli rezervi çalmak da değil; altını merkez bankasından çıkmak için kullanacaklar. Altın muhtemelen bir şaşırtma olacak; zaten planda merkez bankasına giriş var eritme var ancak çıkmak yoktu; Stockholm’ün profesöre “bize söz verdin bizi buradan çıkaracaksın” dedi. Bu da bize La Casa De Papel 5. Sezonda profesörün sözünü tutacağını gösteriyor; yani bir çıkış planı var.

Tabi profesör 5. sezonun başında Siearra meselesini çözmek zorunda kalacak. Eğer Siearra merkez bankası soygununu profesörü yakalayarak bitirirse emniyet gözünde bir kahraman olacak ancak bu yine de Siearra’nın hapse girmesine engel değil çünkü İspanya kanunlarına göre işkence büyük bir suç. Bu da Siearra’yı en az 5 yıl hapiste tutacak bir suç.La Casa De Papel 2021

Kim emri yerine getirdiği için 5 yıl hapiste yatmak ve işini kaybetmek ister ki. Tabi Siearra işi ile birlikte gelirini de kaybedecek; zaten Siearra eşi öldükten sonra bitmiş bir insan. Muhtemelen Siearra profesörün para teklifini kabul etmek zorunda kalacaktır. Kim bebeğini 5 yıl hapiste büyütmek ister ki?

Siearra Ekibi Katılacak mı?

La Casa De Papel’in 5. sezonunda Najwa Nimri’nin hayat verdiği Siearra da yer alacak. Peki Sierra profesör tarafından etkisiz hale getirildiğinde ekibe katılmayı kabul edecek mi? Aslında La Casa De Papel’de ilk iki sezon adeta tekrar etti diyebiliriz. Yakalanan Raquel Murillo’nun kaçırılarak Helikopter ile tekrar bankaya girdirilmesi ilk soygunda Tokio’nun yakalandıktan sonra motorla içeri girmesi. İkinci sezonda Raquel Murillo’nun tutuklanmak üzereyken Profesörü bulması gibi 4. sezonda da yine işin başında olan arabulucu polis Siearra’nın tutuklanması iki soygun arasında ki benzerlikler.  Bu benzerliklere bakıldığında Sierra’nın ekibe dahil olmasına büyük ihtimal diyebiliriz.

La Case De Papel Berlin Ölecek mi?

Diğer taraftan; ilk soygunun lideri Berlin’in ölmesi sonucu ikinci soygunda da yine ekibin lideri Palermo’nun da 5. sezonda öleceğini söyleyebiliriz. La Casa De Papel 5. Sezon

La Casa De Papel 5. Sezonuna dizinin senaristi El Mundo’nun bu kadar popüler olacağımızı bilseydik Berlin’i öldürmezdik sözü damga vurdu. Berlin karakteri ilk iki sezonda o kadar çok sevildi ki neredeyse popülarite olarak Profesör ile yarıştı. Berlin karakterinden senarist de izleyici de vazgeçemedi; senarist 3. ve 4. sezonda flash back sahneleri ile sürekli Berlin’i izleyicisi karşısına çıkardı.