Lezzet Akademisi Yarışmacıları

Show Tv’nin yeni yarışma programı Lezzet Akademisi 10 şubat pazar akşamı yayın hayatına başlıyor. Ocak ayı sonunda başlanan çekimlerde bir kaç bölüm stok yapılarak yayına girilmesi bekleniyor.

Lezzet Akademisi yarışmasının en önemli özelliklerinden biri programa konuk olarak gelen ünlü isimler olacak. Mutfakta yarışmacılar ve jüri üyeleri arasında geçen sohbete bir de Gonca Vuslateri, Ahmet Mümtaz Taylan Ezgi Mola, Gupse Özayve Demet Akbağ gibi ünlü oyuncular ve komedyenler dahil olunca sohbete ve yemeklere doyum olmayacak.

Diğer taraftan Lezzet Akademisi programında jüri olarak görev yapacak Şef Danilo Zanna da komedi yanı çok gelişmiş şeflerden. Lezzet Akademisi yarışmasının diğer şefleri ise Aylin Yazıcıoğlu, İsmet Saz olacak. Yılmaz Erdoğan’ın kızı Berfin Erdoğan’da yarışmacı koçu olarak Lezzet Akademisi yarışmacılarına yardım edecek.Lezzet Akademisi yarışmacıları

Lezzet Akademisi yarışması için seçmeler daha önce yapıldı ve ilk hafta için daha önce aşçılık eğitimi almış 6 aşçı programa davet edildi. Lezzet Akademisi yarışmasında her hafta bir isim programa veda ederken muhtemelen yeni bir yarışmacı daha Lezzet Akademisi yarışmasına dahil olacak. İşte Lezzet Akademisi yarışmasının 10 şubat pazar akşamı yarışacak 6 yarışmacısı.

Lezzet Akademisi Yarışmacıları Listesi

Lezzet Akademisi Eray Aksungur

Eray 20 yaşında. Bolulu. Lise ve Üniversite eğitimini Bolu Mengen’de aşçılık üzerine almıştır. Eray yarışmacılar arasında en kilolusu zira şef adayı Eray yaptığı yemekleri yemeyi seviyor. Balık konusunda ise kendini başarılı buluyor.

Lezzet Akademisi yarışmacısı Eray

Lezzet Akademisi Ahmet Can Göreli

Ahmet Can 22 yaşında. Üniversiteye başlamadan önce bir restoranda çalışan Ahmet konservatuvar okumak isterken kendisini gastronomi bölümünde bulmuştur; zira çalıştığı restoranda yeteneğini fark etmiş ve çok iyi bir aşçı olacağını anlamıştır. Şuanda Gastronomi 4. sınıf öğrencisi olan Ahmet Can Lezzet akademisini kazanacağından emin.

Ahmet Can öz güveni ile Lezzet Akademisinde kazanmaya en yakın isim. Ahmet Can ilk düzey aşçılık eğitimlerini tamamlamış. Bakalım Ahmet Can yakışıklı olduğu kadar da güzel yemek yapacak mı izleyip göreceğiz.Lezzet Akademisi Ahmet Can

Lezzet Akademisi Dilara Bel

Dilara 27 yaşında. Amerika da mutfak sanatları üzerine aşçılık eğitimi alan Dilara 4 yıllık eğitimlerini tamamlamış ve tekrar Türkiye’ye çok şey öğrenerek dönmüştür. Dilara yarışmanın en deneyimli isimlerinden biri. Güzel bir kız olan Dilara  Lezzet Akademisi’nden çok şey öğrenerek mezun olmak ve  Lezzet Akademisini kazanmak istiyor. Dilara Lezzet Akademisinin en enerjik ve iddialı yarışmacısıdır.

Lezzet Akademisi Dilara

Lezzet Akademisi Şeyma Sivri(Elendi 10 Şubat 1. Bölüm)

Şeyma 24 yaşında. Gastronomi mezunu olan Şeyma Lezzet Akademisinde kendisi ile yarışacağını düşünüyor.  Şeyma Lezzet Akademisi yarışmasının en güler yüzlü kızı. Lezzet Akademisi yarışmasında Şeyma elinden geleni yapmaya çalışıyor ama bu harika bir sonuç bekleyen şefleri mutlu etmiyor. Şeyma Lezzet Akademisi’nden ilk elenecek isim olacak gibi Lezzet Akademisi Şeyma

Lezzet Akademisi Ecem Karakuş

Ecem Karakuş 22 yaşında ve 1997 doğumlu. Gastronomi 4. sınıfta öğrenci olan Ecem hem okulunu hemde Lezzet Akademisi programını başarı ile bitirmek istiyor. Anne tarafı Mekadan olan Ecem’in babası ise Adanalı. Bu nedenle Ecem Lezzet Akademisini kazanacağından emin. Ecem öğrenmeye aç ve çalışkan bir yarışmacı. Ecem yaşı küçük olmasına rağmen aldığı aşçılık eğitimi ile kendini geliştirmiş ve seçmeleri geçmiş bir kızımız; ancak jürinin yapıcı eleştirileri Ecem’i biraz üzecekLezzet Akademisi yarışmacısı Ecem

Lezzet Akademisi Furkan Toygar

1995 doğumlu olan Furkan 24 yaşındadır. Tam bir adrenalin tutkunu olan Furkan kay kay sörf ve motosiklet sporları ile ilgilendi. Mutfakta yemek yaparken adrenalin yaşadığını düşünen Furkan aşçılık eğitimi almıştır. 

Lezzet Akademisi yarışmacısı Furkan oldukça becerikli bir yarışmacı. Daha önce aşçılık eğitimi alarak Lezzet Akademisine katılan Furkan kilolu yarışmacı Eray’a da bol bol takılacak; ancak bakalım Lezzet Akademisi yarışmasında Furkan jüriyi yemeklerini beğendirip daha yüksek  puanlar alabilecek mi göreceğiz.

Lezzet Akademisi Furkan Lezzet Akademisi 2. Hafta Yeni Gelen Yarışmacı

Lezzet Akademisi Sinan Özdemir

Sinan bey önce aşçılık bölümünü başarıyla bitirip daha sonra gastronomi bölümünü bitirmiş bir aşçıdır. Sinan bey daha fazla deneyim kazan için Lezzet Akademisi yarışmasına katılmış. Oturaklı yakışıklı bir genç. Sinan elenen ismin yerine Lezzet Akademisine dahil olacak gibi.

Lezzet Akademisi Sinan