İkimizin Yerine 8 Şubat Özeti Anandi Serbest Kalacak mı?

İkimizin Yerine dizisi 8 Şubat cuma günü 154. bölümü ile ekranlarda olacak. İkimizin Yerine dizisinin 8 Şubat özeti uzun olduğu için özeti iki kısımda sizlerle paylaşacağız. İkimizin Yerine  154. bölüm özetinin ilk kısmı için tıklayınız İkimizin Yerine

İkimizin Yerine 8 Şubat Özeti 2. Kısım

Bairon davetiyeyi delil olarak mahkemeye sunar. Hâkim, Heth ve Gulli’nin büyüklerine 3 ay hapis cezası verir. Yüksek mahkemeye itiraz için 15 gün süre verilir. Heth, Bairon’a yakında çıkacağını söyler. Bairon, Gulli’nin velayetini alır. Dadisa, Gulli’nin evine götürülmesinden hoşlanmaz. Ama kızları görmek istemediğini söyler.

Anandi, ona, ben ve Gulli asla karşına çıkmayacak diye söz verir. Biz ikimiz mahzende yaşayacağız der. Anandi, Bairon ve Sumitra’ya ben iyiyim, yakında Gulli’yi Phuli ile göndereceğim, sadece zaman gerekli, mutluluk yakında Phuli’nin de kapısını çalacak der.

Öğretmen Sandya, Anandi’nin TV’de siyasi bir lidere karşı savaştığı için övüldüğünü görünce mutluluktan ağlar ve gurur duyar. Sandya sevinçle Anandi‘yi tebrik etmek için eve gelir. Bairon onu Anandi’ye götürmek üzereyken, Dadisa, yine alay eder. Sandya, Anandi gelini olduğu için gurur duyması gerektiğini söyler. Bairon, Sandya’yı Anandi’ye götürür.

Sandya Anandi ile mahzende görüşür. Anandi sevinir. Anandi’ye artık, basit bir ev hanımı olmadığını, kendi kimliğini yarattığını söyler. Bairon, yıllar önce Anandi ve Jagdiş’in düğününde söylediği yalanlar için özür diler. Sandya, Anandi’nin onun yolundan gittiği için sevinir ve gider. Anandi, Bairon’dan bir diğer çocuk gelinin hayatını kurtarmak için yardım ister.kimizin Yerine 8 Şubat resimleri 1

Phuli tarlada birini bekler. Birisi ona arkadan sarılır. Bu adam Phuli’yi konseye çağıran kişidir. Phuli mutludur. Phuli neden herkesin önünde ona hakaret ettiğini sorar. Adam, sen hata yaptın ve bu yüzden seni cezalandırmak zorunda kaldım der. Phuli, sadece kendini koruduğunu söyler. Sonra adam yine Phuli’ye saldırır. Phuli yardım için ağlar. Adam, ben arayan sensin, seni konseye şikâyet ederim diye tehdit edip susmasını söyler.

O sırada Bairon, Basant, köylüler ve Anandi oraya koşar ve suçüstü yaparlar. Basant adama saldırır. Bairon Sarpanç’tan Phuli’nin masum olduğunu görmesini ister. Anandi Phuli’ye terliğini verir. Phuli defalarca adamı terlikle vurur. Adam kaçar ve köylüler peşinden koştururlar. Phuli Anandi’ye sarılıp ağlar.

Hem Phuli hem de ailesi Anandi’ye minnettardır. Ailesi Anandi’ye istediği yardımı onlardan istemesini söyler. Anandi tereddütle Gulli sizinle kalabilir mi diye sorar. Phuli ve ailesi kabul ederler. Gulli üzgün. Anandi onu destekler ve sık sık ziyaret etme sözü verir. Sarpanç ve diğerleri eve gelip Dadisa’ya Anandi’nin Phuli’yi kurtarmak için yaptıklarını anlatır. Bairon, Basant ve Anandi eve döner.

Anandi sessizce mahzene gider. Bairon, Dadisa’ya olanları şeyi anlatmak ister, ama Dadisa Sarpanç’tan her şeyi öğrendiği için onu durdurur ve mahzene gider. Sumitra, Dadisa Anandi’ye kızacak diye endişelenir, ama Bairon, artık Anandi’nin her şeyle baş edecek kadar güçlü olduğuna inanır.

Anandi, Jagdiş’i ararken, Dadisa‘nın ayak sesini duyar ve durur. Dadisa gelince bir süre onu korkutur. Ama sonra Phuli’yi yargılamada hata yaptığını kabul eder ve ondan Gulli gittiği için eşyalarını toplayıp eve geri dönmesini ister. Dadisa giderken Anandi ona sarılır ve sen çok tatlısın der.  Dadisa “bana şirinlik yapma, Heth Sing‘le yaşadığın olaya hala kızgınım der.kimizin Yerine 154. Bölüm fotoğrafları

Dadisa giderken geri döner ve gülümseyerek tatlı olduğumu  biliyorum der. Mutfakta Anandi Dadisa‘ya en sevdiği yemekleri yaparken Gehna onunla dalga geçer. O sırada Dadisa gelir ve gülmekle vakit kaybetmeyin diye onları azarlar. Dadisa yemekleri görünce gelinleri azarlamak için hiçbir sebep olmadığını fark eder.

Akşam yemeğinde Dadisa, Anandi’nin yemeğini sever. Ona 500 rupi verir ve iyi bir gelinin özelliklerini öğrenmeye başladığını söyler. Jagdiş otelde öfkeyle bir şeyler yazıp parçalar. O sırada Anandi onu arar ve sevinerek başına gelenleri anlatmaya başlayınca Jagdiş ona bağırır.

Gulli ile olanları bana anlatmaya hiç vaktin yok, benim bunu gazetelerde görmem gerekiyor, artık bende hayatımda olanları söylemeyeceğim der. Anandi açıklamaya çalışır ama Jagdiş öfkeyle kapatır. Anandi aramaya devam etse de Jagdiş telefonu kapatıp atar. Anandi Basant’a Mahavir’in temelli olarak Nagor‘a gittiğini bildirir.

Basant şok ile aşağı iner. Mahavir, Dadisa’ya ırgatbaşının işçileri kandırdığını ve bu yüzden gidip ilgilenmesi gerektiğini söyler. Bairon, hepsine bakması için yeni bir ırgatbaşı  seçeceklerini söyler. Mahavir, gidip bakmak için ısrar eder. Nandu kucağında, tatlı bir şekilde onu özleyeceği için gitmemesini ister.

Mahavir onu ikna eder ve annesini dinleyip dersini iyi çalışmasını söyler. Gitme zamanı gelince Mahavir tüm gelinleri kutsar. Gehna bütün kötü şeyler için özür diler. Mahavir onu kutsar. Dadisa, Mahavir’e, seni incitecek bir hata mı yaptık diye sorar. Mahavir ailede çok mutlu olduğunu ve sevildiğini söyler.

Onlardan hiçbir şikâyetim yok der. Mahavir Basant‘a gider ve ona baba dediğine çok sevindiğini, istediği her şeyi aldığını söyler. Basant‘a sarılıp veda edip gider. Kolejde, Gauri, koridorda Jagdiş’e arkadan seslenir ve telefonunu açmadığını söyler. Jagdiş inkâr eder. Gauri telefonu alıp cevapsız aramaları gösterir. 4 cevapsız çağrı aldığını söyler.

Anandi’nin cevapsız aramalarını görünce, kim olduğunu sorar. Seni ne çok aramış der. Jagdiş, geçiştirir. Gauri daha fazla sorgular ama zil çalınca sınıfa giderler. Bir kadın Dadisa’yı Pujaya davet etmeye gelir. Onlar kadının büyük oğluyla ilgili konuşurlar. Kadın, Jagdiş uzaktayken Anandi nasıl hamile kalabilir, Anandi sosyal hizmetle meşgul diye Dadisa‘ya laf sokar. Kadın, gidince Dadisa onun sözlerini düşünür.

İkimizin Yerine 8 Şubat Fragmanı