Lezzet Düşkünleri 8 Haziran Boğaçhan ve Taylan Kaç Puan Aldı? Ne Yemek Yapıldı?

Lezzet Düşkünleri programında bu hafta 3. Hafta ve programa yeni katılan yarışmacılar oldu. Hande şefin yardımcısı Ali bu haftaya katılan yeni oyuncular. Programda yeni kural 3. Hafta da isteyen yarışmacılar, yardımcısından memnun olmayan bir şef yardımcısını değiştirme hakkı elde etti.  3.

Lezzet Düşkünlerinde 3. Haftanın ödülü 10. Bin TL ve bu ödül kimin olacak? İzleyip göreceğiz. Lezzet Düşkünlerinde 3. Haftanın ilk menüsü

Mısırlı cennet çorbası, Pastırmalı Humus Taze mevsimsel meyve suyu Çikolatalı sufle

Yöresel lezzet: Laz böreği yapacak yarışmacılar ve süreleri 2 saat 50 dakika

Pazartesi ilk yarışmacılar, Boğaçhan şef ve Taylan yarıştılar. Menülerinde; Mısırlı cennet çorbası, Taze Mevsimsel meyve suyu, Çikolatalı sufle, Yöresel Lezzet Laz Böreği. Ekstradan sunumda kullanmak üzere ekmek.

Lezzet Düşkünleri 8 Haziran gökhan

Yarışmacılar, menülerini kendilerine verilen süre 2 saat 50 dakika içerisinde tamamlamaları gerekiyor. Kendilerine verilen mutfakta yemeklerini yaparken nasıl yaptıklarını aşama aşama anlatırken, görünmeyen kameralarla da onları diğer arkadaşları evden takip ediyorlar. Bu ilk grup yemeklerini yaparken, evde olan diğer ekipler kendi aralarında konuşarak durum değerlendirmesi yapıyor ve eleştiri de bulunuyorlar. Ekmek yapımında makine kullanılmasını eleştirdiler.

Boğaçhan şefin bugün doğum günü olması nedeni ile ona sürpriz hazırlamak isteyen Taylan sunucu ile konuşarak bir sürpriz hazırlamak istediğini söyledi. Şef de siz yarışmacınız diyerek bu sürprizi diğer ekiplerle konuşarak elde mutfakta olan malzemelerle bir pasta yaptılar. Puanlamaya geçilmeden önce de doğum gününü hep birlikte kutladılar.

Gizem Özcan, Selen Şef son bir saat kala yarışmacıların yanına geçerek neler yaptıklarını kontrol ederek sürprizin ne olduğunu öğrenmeye çalıştılar ancak şefler söylemediler. Sunum planları kuzu incik kemik kırılmadığı için olmadı. Kırmızı takımda sona yaklaştıkça süre sorunu da yaşansa da sufle pişmemiş olarak sunuldu.

Süre bitince Gabriele Sponza şef ilk çorba ile başladı, pastırmalı humusla tadıma devam etti. Püf noktası olarak yeşilliklerin robottan çekerken buz attığınızda rengi değişmiyor aklınızda bulunsun dedi. Kuzu incik tadımından sonra, meyve suyunu içerek tatlı tadımını yapan şef, Laz böreğinin de tadına baktı.

Sonrasında sofra da diğer yarışmacılar da yemeklerin tadına bakarak olumlu ve olumsuz eleştirilerini yaptılar. Gabriele şef eleştirisini sonda yaptı. Yarışmacılar tarafından Boğaçhan şef ve Taylan şefin menüsünde olan çorba, sürpriz olarak ekmeği çorba servisinde tabak olarak kullanılması beğenildi.  Ara geçişte meyve suyunun sunulması da birkaç beğeni olurken, birkaç olumsuz eleştiri oldu. Laz böreği olumlu ve olumsuz yorumlar aldılar. Sufle pişmediği için kimse olumlu yorum yapmadı.

Genel anlamda güzel bir menü. Cennet çorbasının içinde tavuk suyu kullanılmamış olması çorbanın adına uygun olmadığı kanaati oluştu.  Meyve suyu olmadı denildi. Yerine Limon nane şerbeti daha uygun olurdu.

Lezzet Düşkünleri Kırmızı Takım Boğaçhan Tuzcu ve puanları: 25 oldu.

Lezzet Düşkünlerinde Boğaçhan Şef ve Taylan kaç puan aldı?

Lezzet Düşkünleri evinde yeni haftanın ilk gününde Boğaçhan Tuzlu şef ve yardımcısı Taylan Satmaz mutfaktaki hünerlerini gösterdi. Boğaçhan Şef ve Taylan, yemeklerini hazırladı. Lezzet Düşkünleri evinde Gabriele Şef’in bu hafta için seçtiği yöresel lezzet, Laz Böreği oldu. Boğaçhan Şef ve Taylan’ın menüsünde ise; ekmek çanağı içinde mısırlı cennet çorbası, pastırmalı humus, taze mevsimsel meyve suyu, arpa şehriyeli pilav ile kuzu incik kebabı ve çikolatalı sufle

Bu menü ile yarışmacılar haftanın ilk günü 25 puan aldılar.

Yarın neler olacak?

Berna, Gizem, Tuğba üçlüsü büyük bir tartışmaya girdiler ve fenalaşan yarışmacılar oldu.

 

Yorum yaz