Lezzet Düşkünleri Yarışmacıları Tam Listesi

Lezzet Düşkünleri programı ilk bölümü ile 25 mayıs pazartesi ilk bölümü ile izleyicisi karşısında olacak. İşte Lezzet Düşkünleri yarışmacılarının tam listesi.

Lezzet Düşkünleri yarışması ne bulsa yiyenlerin değil gerçekten de lezzete değer veren ve lezzeti arayanların yarışması olacak. Hem profesyonel aşçıların hemde amatör aşçıların bir arada yarışabileceği Lezzet Düşkünleri yarışmasında her hafta 5 yarışmacı kıyasıya mücadele verecek. Haftanın 6. günü ise yarışmanın eleme günü olacak ve bir yarışmacı haftanın sonunda Lezzet Düşkünleri evine ve hayallerine veda ederken pazartesi yeni bir yarışmacı Lezzet Düşkünleri yarışmasına dahil olacak.

Lezzet Düşkünleri Yarışmacıları

Tuğba ve Berna

Tuğba ve Berna kardeşlerİtalya’da aşçılık eğitimi almış olan iki güzel kardeş. Lezzet Düşkünleri evine 1 haziran pazartesi günü 2. haftada giren iki kardeş 14 yaşlarından beri yemek yapıyorlar ve şuanda bebekte bir de kafe işletiyorlar. Berna şef olurken kardeşi Tuğba’da yardımcısı. Tuğba Berna’nın ablası.

Pınar Türkyılmaz/Doğa Zeles

Pınar Türkyılmaz 1980 doğumlu ve çorum’da yaşıyor. Pınar 5 yıldır yemek sektöründe çalışıyor ve 40 yaşında profesyonel bir aşçı. Pınar hanımın partneri ise  Doğa Zeles. Doğa 31 yaşında ve 7 senedir pastacı olarak çalışıyor. Setlerde yemek stilisti olarak da görev aldı. Doğa oldukça konuşkan bir partner. Pınar ve Doğa azim ile başaracaklarından eminler.

lezzet düşkünleri yarışmacıları Pınar ve Doğa

Boğaçhan Tuzcu/Taylan Satmaz

1996 doğumlu olan Boğaçhan Tuzcu  24 yaşında profesyonel bir aşçıdır. Boğaçhan Tuzcu İstanbul’da ikamet etmektedir.  Boğaçhan ile beraber yarışan profesyonel aşçı Taylan Satmaz ise Marmaris’te yaşamaktadır ve aslen Manisa’lı Taylan 27 yaşında. Boğaçhan ile uzun yıllardır arkadaş olduklarını belirten Taylan beraber çok iyi işler çıkaracaklarından emin. Boğaçhan usta bir şef adayıdır. 24 yakışıklı bir şef adayı olan Boğaçhan  yardımcısı Taylan ile dikkat çekici bir ekip olacak. Taylan oldukça kilolu ve yemek yemeyi seven bir yardımcı olacak. Boğaçhan güzel yemek yapsa da biraz çok zamana ihtiyaç duyuyor mutfakta.

Boğaçhan Lezzet Düşkünleri

Selen Özcan/Gizem Özcan

Selen ve Gizem Özcan kardeşler Aslen Kayserililer; ancak İstanbul’da beraber hukuk okuyorlar ve aynı evde kalıyorlar. Selen 22 yaşında yemek yapmayı iki kardeşe babaanneleri öğretmiş. Selen ve Gizem özellikle tatlılar konusunda usta. Lezzet Düşkünleri yarışmasının ilk hafta yarışmacılarından olan Gizem 20 yaşında zor beğenen güzel ve çekici bir kız. Gizem yardımcısı ile birlikte sevilen bir yarışmacı olacak. Sibel yarışmanın iki kadın ekibinden birinin şefi.

blank

Gökhan Sarı/Burhan Selvi

1983 Mersin doğumlu olan Gökhan Sarı 37 yaşında. Gökhan önce gayrimenkul danışmanlığı yapsa da daha sonra asıl yapması geren işin aşçılık olduğunu öğrenince profesyonel şef eğitimleri almış ve işini de severek yapıyor. Gökhan Sarı’ya Lezzet Düşkünleri Yarışmasında Burhan Selvi eşlik edecek. Burhan Selvi 23 yaşında ve aşçı. Gökhan bey bir aşçıdan daha çok bir tatlıcı gibi. Tatlılar konusunda uzman olan Gökhan Lezzet Düşkünleri yarışmasında yardımcısı Burhan ile mutlak favori isimlerden biri. 37 yaşında olan Gökhan sakal tarzı ile de dikkat çekiyor.

blank

Lezzet Düşkünleri Elenen Yarışmacılar

Sibel Döğen Gedik/Mehmet Emre Gedik 

Restoran işletmecisi olan Sibel Döğen Gedik 1884 doğumludur ve 35 yaşında ve Aydınlı. Sibel Döğen Gedik Lezzet Düşkünleri yarışmasına eşi Mehmet Emre Gedik ile katılmıştır. İstanbul’da yaşayan yarışmacımız Mehmet Emre Gedik 42 yaşında ve profesyonel aşçı.  Sibel Lezzet düşkünleri yarışmasında 25 29 mayıs eşi ile birlikte yarışacak bir restoran sahibi.  Sibel hanım özellikle yöresel lezzetlerde ön plana çıkacak bir isim.

blank

Tv8’den  Masterchef öncesi yeni bir yemek yarışması hamlesi geldi. Temmuz ayında izleyicisi karşısına çıkacak olan Masterchef’ten önce 15:40 da ekranlara gelecek Lezzet yarışması yaz boyunca ekranlarda olacak.

Lezzet Düşkünleri yarışmasına yeni gelen yarışmacılar oldukça sayfamıza eklenecek ve yarışmacı sayfamıza Lezzet Düşkünleri programı başladığında daha detaylı yarışmacılar eklenecektir. Lezzet Düşkünleri Sunucusu Kimdir? Gabriele Sponza Kimdir? detaylar için tıklayınız Sunucu Kim?

Lezzet Düşkünleri yarışmasında büyük ödül şuan için açıklanmadı ancak hem haftanın ödülü hemde büyük ödül olarak Lezzet Düşkünleri Yarışmacıları iki farklı ödül için yarışacaklar.

Lezzet Düşkünleri programının diğer gündüz kuşağı programından farkı ise programda izleyici de oyları ile birinci olarak yarışmacıyı belirleyecek. Yarışmacılardan elenen ve haftanın kazananı sms sıralaması ile belli olacak.blank