Lezzet Düşkünleri Sunucusu Kim? Gabriele Sponza Kimdir?

Lezzet Düşkünleri 25 mayıs pazartesi günü yani Ramazan Bayramının son günü Tv8 ekranlarında izleyicisi karşısında olacak. Yaz boyu ekranlarda olması beklenen Lezzet Düşkünleri yarışması hafta da 6 gün 15.45’te ekranlara gelecek.

Lezzet Düşkünleri Sunucusu Kim?

Lezzet Düşkünleri programı sunucuda belli oldu. Lezzet Düşkünleri programının sunucusu ünlü şef Gabriele Sponza oldu. Son olarak 24 Kitchen kanalında Yemek Aşkına programını sunan ünlü şef Gabriele Sponza’nın annesi İngiliz babası ise İtalyan. Kendisi ise 1982 yılında İzmir de dünyaya gelmiş ve 38 yaşında.

Lezzet Düşkünleri sunucusu Gabriele Sponza resmi

Gabriele Sponza Kimdir?

Gabriele Sponza kimdir? 38 yaşında olan Gabriele Sponza İzmir’de doğmuş büyümüştür. 1982 yılında Türkiye’de yaşayan bir İngiliz ve İtalyan’ın evliliklerinden dünyaya gelen Gabriele Sponza aile şirketlerinde patron olmak yerine şef olmayı seçmiş yemek yapmaya aşık bir adamdır.

Gabriele Sponza 38 yaşında italyan bir aşçı

Amerika Johnson Wales Üniversitesinde aşçılık eğitimi alan Gabriele Sponza ilk aşçılık deneyimini Fransa’da yaşamıştır. Daha sonra Türkiye’ye dönen Gabriele Sponza Sait Halim Paşa Yalısında Restaurant’ın şefi olarak görev almıştır. The Bosphorus Gaja restoranında çalışan Gabriele Sponza daha sonra Wanda ismi ile kendi restoranını açmıştır. Türkiye’de de akademik eğitimin içinde olan Gabriele Sponza Özyeğin Üniversitesinde eğitmen şef olarak da görev almıştır.

Daha sonra ise İzmir Ekonomi Üniversitesi Mutfak Sanatları ve Yönetimi Bölümünde bölüm başkanı olarak görev almıştır. Gabriele Sponza Lezzet Düşkünleri  programından önce ise 70 bölüm 24 Kitchen kanalında Yemek Aşkına isimli programını çekmiştir. Gabriele Sponza bilgisi, yeteneği ve hırsı ile Acun Ilıcalı’nın bile saygısını kazanmış bir şeftir.

Lezzet Düşkünleri programında 5 yarışmacı bir evde 6 gün boyunca yemek yapacaklar. Her yarışmacının da yayında bir yardımcısı olacak ve verilen süre içinde istenilen menüleri hazırlamak ve izleyiciye nasıl yaptıklarını da sesli olarak anlatmak zorunda kalacaklar. Haftanın sonunda bir yarışmacı ve yardımcısı Lezzet Düşkünleri evine veda etmek zorunda kalacak.

Lezzet Düşkünleri Tanıtım Fragmanı