Barbaros Dizisi Oruç Reis Kimdir?

Barbaros dizisi eylül ayında Trt 1 ekranlarında izleyicisi karşısında olacak. Barbaros dizisinin erkek başrol oyuncusu Engin Altan Düzyatan dizi de Barbaros ismi verilen Hızır Reis’in abisi Oruç Reis olarak yer alacak. Es Film tarafından izleyicisi karşısına çıkarılacak olan Barbaros dizisinde Barbaros karakterine hayat verecek oyuncu için çalışamalar devam ediyor.

Barbaros Dizisi Oruç Reis Kimdir?

Barbaros Dizisinde Oruç Reis Hızır Reis’in abisidir. Oruç Reis 1460’lı yıllarda Midilli adasında dünyaya gelen güçlü, kuvvetli ve korkusuz bir Osmanlı torunudur. Oruç Reis’in babası zamanında Midilli adasının fethine katılmış ve midilli adası babasına tımar olarak verilmiştir.

Oruç Reis ise babasından tüm savaş taktiklerini alsa da gemi alıp deniz ticareti ile uğraşır ancak Rodos Şövalyeleri onu rahat bırakmaz ve sonunda Oruç Reis tutsak düşer. Oruç Reis şövalyelerin elinde kurtulduktan sonra ticaretten önce hakimiyetin önemli olduğunu görür ve Kardeşi Hızır Reis ile birlikte kurduğu bir donanma ile Cezayir’i ele geçirip, egemen olur. Daha sonra ise Osmanlı’ya katılır.

Osmanlı donanmasının emanet edildiği Hızır Reis ise adeta Avrupa’nın Akdeniz kıyılarına yaptığı seferler ile Avrupa’nın korkulu rüyası olur ve Osmanlı Padişahı tarafından dinin hayırlısı anlamına gelen Barbaros ismini alır.

Barbaros dizisinde muhtemelen izleyiciye Oruç Reis ve Hızır Reis’in gençlik dönemleri ve sonrasında kurdukları birlik ile yaptıkları akınlar gösterilecektir.barbaros dizisi oruc reis Engin Altan Duzyatan

Diriliş Ertuğrul dizisi ile dünyanın en çok sevilen oyuncularından biri olan Engin Altan Düzyatan Barbaros dizisinin başrol oyuncusu oldu. Daha önce Kurşun dizisinde yer almış ancak başarısız olan Engin Altan Düzyatan sonrasında yer alacağı dizileri daha dikkatli seçmeye başlamıştı.

Engin Altan Düzyatan Biyografisi

26 Temmuz 1979 de İzmir doğumlu olan Engin Altan Düzyatan Dokuz Eylül Üniversitesi Konservatuvar – Tiyatro bölümü mezunudur.  İlk dizisi Ruhsar da tam bir amatör olan Engin Altan Düzyatan  daha sonra Yeditepe İstanbul ve Koçum benim dizilerinde yer almıştır.

Çırağan Baskını dizisi ile ilk başrol deneyimini yaşayan Engin Altan Düzyatan bu diziden sonra Kadın dizisinin yıldızı Özge Özpirnççi ile evlenmiş bir yıl süren evlilik bitmiş ve Engin Altan Düzyatan daha sonra Neslişah Alkoçlar ile evlenmiştir.

2014 yılından itibaren Diriliş Ertuğrul dizisinde Ertuğrul Gazi olarak yer alan Engin Altan Düzyatan bu dönemde üçte üç tarih isimşi yarışmayı da sunmuştur. Bir çocuk babasıdır.

Çağatay Ulusoy’un Sözleşmesi İptal Edildi

Daha önce Barbaros Dizisinde Oruç Reis karakteri için Çağatay Ulusoy ile sözleşme imzalanmış ancak yapımcı son anda Engin Altan Düzyatan’ı ikna edince Barbaros Dizisinin başrol oyuncusu Engin Altan Düzyatan olmuş ve Çağatay Ulusoy ile yapılan sözleşme de iptal edilmişti.

Çağatay Ulusoy Kimdir?

23 Eylül 1990’da İstanbul’da dünyaya gelen Çağatay Ulusoy 30 yaşının içindedir. Türkiye’nin açık ara en yakışıklı ve en ünlü oyuncularından  olan Çağatay Ulusoy Best Model of Turkey 2010 da aldığı birincilik ile ismini duyurmayı başarmıştır. İstanbul Üniversitesinde Sulama Sistemleri eğitimi alan Çağatay Ulusoy birinci olunca Ayla Algan’dan özel oyunculuk dersleri alarak oyunculuğa yönelmiş daha sonrada Akademi 35 Buçuk Sanat Evi’nde kamera önü oyunculuk derslerini tamamlamıştır. Adını Feriha Koydum dizisi ilk dizisi ilk dizisi olmasına rağmen o kadar çok sevilmiştir ki sonrada dizinin başrol oyuncusu olarak Emir’in Yolu serisi çekilmiştir. Daha sonra Medcezir ve İçerde dizileri Türkiye’nin yıldızı olan Çağatay Ulusoy 2019 da yer aldığı Hakan Muhafız dizisi ile dünya starı olmayı başarmıştır.

Çağatay Ulusoy Kaç yaşında?

23 Eylül 1990 doğumlu olan Çağatay Ulusoy 2020 yılı itibari ile 30 yaşındadır.

Çağatay Ulusoy Sevgilisi

Çağatay Ulusoy’un sevgilisi Ufak Tefek Cinayetler ile tanınan Duygu Sarışındır.

Çağatay Ulusoy Boyu Kilosu

Çağatay Ulusoy 1.90 metre boyunda, 81 kilodur.Barbaros Dizisi Oruç Reis Çağatay Ulusoydur.

Barbaros Dizisi Oruç Reis Kimdir? (1 Yorum)

  1. Yazık Çağatay’a güzel kız bulun. HAZAL FİLİZ falan gibiler ile olsun. Ben anlamıyorum ki kos koca TÜrkiye de güzel kız kalmadı mı? Dilan Çiçek Deniz Aybüke Pusat gibi baş role yakışmayan kızlar olmasın lütfen. Başarılı ola bilirler ama baş rol için uygun değil onlar.