Nizam-i Alem Oyuncuları Kadrosu ve Konusu

Nizam-i Alem dizisi eylül ayında Trt 1 ekranlarında olacak. Son olarak Trt 1 için Kuşlarla Yolculuk dizisini çeken Akli Filmin yapımcılığını üstlendiği Nizam-i Alem dizisi Selçuklu dönemini anlatan çok önemli bir baş yapıt olacak.

nizamı alem 2020 Trt 1 Dizileri Selçuklu

Cast çalışmaları dijital ortamda devam eden  Nizam-i Alem  dizisi Trt 1’in 2020 2021 yeni sezonunda ki dört tarihi dizisinden biri olacak. Trt 1 yeni sezon için Barbaros ve Mevlana dizileri için hazırlıklarını sürdürüyordu; şimdi de Nizam-i Alem dizisi için çalışmalar başladı. Hali hazırda bir de tarihi dizi Payitaht Abdülhamid çekilmeye devam edecek.

Nizam-i Alem dizisinin senaryosunun ismini Adını Sen Koy dizisi ile ismini duyuran Ali Oğuz Şenol’a da telif gittiği konuşuluyor. Nizam-i Alem dizisi senaryosunu ise son olarak Diriliş Ertuğrul’u yazan Serdar Özönalan hazırlayacak.

Nizam-i Alem Oyuncuları

Ali Oğuz Şenol

Ali Oğuz Şenol daha önce bir tarihi dizi de yer almamıştı. Eğer Nizam-i Alem dizisinden gelen teklifi kabul ederse ilk kez bir tarihi dizi deneyimi yaşayacak. İlk oyunculuk deneyimini Çınarın Gölgesinde ve Farklı Desenler gibi Stv dizileri ile yaşayan Ali Oğuz Şenol daha sonra Adını Sen Koy dizisinde yer almış ve büyük beğeni toplamıştır. Son olarak Savaşçı dizisinde yer alan Ali Oğuz Şenol daha önce de Hakan Muhafız dizisinde yer almıştır. Ali Oğuz Şenol özellikle Bir Aile Hikayesi dizisinde Şükrü karakteri ile başarıya ulaşmıştır.

blank

Nizam-i Alem dizisi başrol oyuncuları şuanda belli olmadı; yapımcının özellikle erkek başrol oyuncusu için çok titiz çalışmaları devam ediyor. Kulislerde paylaşılan bilgiye göre Nizam-i Alem dizisi oldukça yüksek bütçeli bir dizi olacak ve tarihi dekorlar için yoğun inşaat çalışmaları da yapılacakmış. Nizam-i Alem dizisinin erkek başrol oyuncusunun da oldukça ünlü bir isim olacağı söyleniyor.