Maria İle Mustafa Neden Final Yapıyor? Neden Bitti? İşte Nedeni

NTC Medya’nın izleyicisi karşısına çıkardığı Maria İle Mustafa dizisi için final kararı verildi. Maria İle Mustafa dizisi içi taraflar arasında yapılan yayın hakları sözleşmesi uzatılmayacak ve sözleşme sonunda Maria İle Mustafa  dizisi 27 aralık 2020 pazar akşamı final yaparak ekranlara veda edecek. Maria İle Mustafa dizisi 27 Aralık Pazar pazar akşamı 17. bölümü ile final yaparak ekranlara veda edecek.

Maria İle Mustafa Neden Final Yapıyor?

Maria İle Mustafa dizisi pazar akşamının en güçlü dizisi olarak düşünülüyor en az 1 sezon devam edeceği garanti olarak görülüyordu; ancak dizi beklenen reytingleri alamayınca tüm planlar değişti. Atv yönetimi dizinin 3. bölüm ve 5. bölüm reytinglerini değerlendirdi ve dizi de bir gelecek göremedi.maria ile mustafa final bolumu 27 aralik resimleri

Pazar akşamı Arıza dizisi ve Masterchef programının gerisinde kalan Maria İle Mustafa dizisi reyting pastasından Atv’ye beklediği payı getiremedi. Atv bir çok dizi ile reyting pastasından en çok pay alan ve en çok kazanan kanal. Salı, çarşamba ve perşembe akşamları en yüksek ücret ile reklam yayınlayan Atv pazar akşamı için en düşük reklam tekliflerini aldı. Elinde erken final yapacak diziler için yedek dizileri olan Atv yönetimi 2021 de pazar akşamı için Akıncı dizini hazırlıyor.

Akıncı dizisinin Masterchef Türkiye ve Arıza’dan da daha yüksek reyting alabileceğini düşünen Atv yönetimi Maria İle Mustafa  dizisini final yapmasına ve Akıncı dizisinin yayına hazırlanmasına karar verdi.

Maria İle Mustafa  dizisinin 15.bölümde AB grubunda sadece 1 reyting alması ATV Yönetiminin bu kadar erken final kararı almasında önemli bir etken oldu.

Maria Ile Mustafa Neden Final Yapiyor resimleri

Maria İle Mustafa Neden Bitti

Aslında Maria İle Mustafa dizisi bu kadar erken final yapacak bir dizi değildi ancak bir taraftan da Akıncı dizisinin hazır olması iki dizinin de yapımcısının NTC Medya olması Maria İle Mustafa dizisinin beklenenden daha erken final yapmasına neden oldu. Maria İle Mustafa dizisinin devam etmesi için yapımcı NTC Medya beklenen tepkiyi göstermedi ve bence dizi erken final yaptığı için mağdur olan yapım ekibi ve oyuncular mağdur oldu zira onların hakkını yayıncı kanala karşı savunması gereken yapım firmasıydı.

Hem Yönetmen Hem de Senaristler Maria İle Mustafa Dizisini Bıraktı

Maria İle Mustafa dizisinin ilk 6 bölümünü Birol Elginöz  yazmıştı. 7. bölümden itibaren Aysun Erdoğan ve Seda Çakır Avunduk finale kadar Maria ile Mustafa kaleme alacak. Faruk Teber’in çekmeye başladığı Maria İle Mustafa dizisinde işler kötü gidince yine 7. bölümden itibaren Bahadır İnce tarafından yönetilecek.

Maria İle Mustafa Ne Zaman Final Yapacak?

Maria İle Mustafa dizisinin final tarihi 27 aralık 2020 pazar olarak kesinleşti . Maria İle Mustafa dizisi 17. bölüm ile final yaparken Akıncı dizisi de 3 aralık pazar akşamı ilk bölümü ile yayında olacak. Maria İle Mustafa dizisi yerine başlayacak Akıncı dizisinin oyuncu kadrosu için tıklayınız Akıncı Oyuncu