Masum 16. Bölüm Özeti 7 Nisan Raşi Gopi’yi Kovdurmaya Çalışıyor

Masum dizisinde Gopi’nin aklına girmeyi başaran Urmila ve Raşi onu evden kovdurmak için plan üstüne plan yaparlar. Gopi’de evden ayrılmayı düşünmektedir ve onların ateşine malzeme olmaktadır. Gopi Ahem’in söylediklerinden sonra evden ayrılmayı düşünmüş ancak Hetal ve büyük annenin isteği ile evde kalmıştı. Masum 7 Nisan Özeti başlıyor.

Masum 16. Bölüm Özeti

Koki Gopi’den Ahem’în gömleklerini yıkamasını ister. Ancak beyaz gömlekleri ayrı yıkaması için uyarır. Raşi bunu fırsat bilerek Gopi gömlekleri yıkarken beyaz gömleği renklilerin içine atar. Gopi endişelenirken Raşi, Koki’yi sinir etmek için bunu yaptıklarını söyleyerek Gopi’nin aklına girer. Gömlek kıpkırmızı şekilde çıkarken Raşi biraz sonra olacaklar için gülmeye başlar. Gopi ve Raşi elbiseleri asıp mutfağa giderler.

Terasta Hetal ve büyük anne Ahem’in kızaran gömleğini görürler ve Gopi’nin bunu nasıl yaptığını sorgularlar. Hetal gömleği alır ve yeniden yıkayarak beyazlatır. Koki elbiseleri almak için geldiğinde beyaz gömleği askıda görür. Koki ayrılırken Hetal ve büyük anne sevinir. Raşi kontrol için geldiğinde gömleği bembeyaz görür ve şok olur. Hetal ve büyük annenin Gopi’ye yardım ettiklerini düşünüyor.

Büyük anne ve Hetal Gopi’yi odalarına çağırır ve böyle hataları neden yaptığını sorarlar. Raşi kulak misafiri olmaya çalışırken büyük anne onu farkeder ve Hetal’den kapıyı kontrol etmesini ister. Hetal kapıyı açınca Raşi’yi görür ve şok olur. Bu sırada Koki Hetal ve büyük anneyi çağırınca Raşi rahat bir nefes alır. Onlar giderken Raşi Gopi’nin kolundan tutar ve azarlamaya başlar. Koki’nin Gopi’yi çağırdığını duyunca ikisi de salona inerler.11 15

Salonda Koki Kinjal’in evleneceğini ve bu yüzden evde iş bölümü yapacaklarını söyler. Tatlı işini Gopi’ye verirken evi temizleme ve dekorasyon  işini de Raşi’ye verir. Kinjal Koki’ye bir şey söyleyeceğini belirtir. Koki Gopi bu evin bahusu der ve onun  önünde konuşabileceğini söyler. Böylece Koki Gopi’ye bir kapı daha açmış oldu. Kinjal evlenmeyeceğini söylediğinde Koki şok olur. Ancak Kinjal lafı değiştirip şakaya vurur ve Koki’yi rahatlatır.

Raşi annesini görmeye gider ve evde köle gibi çalıştırıldığını söyler. Urmila beynini daha fazla kötülük yapmaya harcar. Koki Raşi’yi arar ve dekorasyon işinde hiç bir şey yapmadığı için onu azarlar ve hemen eve gelmesini ister. Öte yandan Gopi tatlı işini halletmiştir. Kinjal’İn mutluluğu için her şeyi yapmaya hazır olduğunu söyler. Ancak Gopi Ahem mutlu olmadığı için hala evden ayrılmayı düşünüyor.22 14

Gopi Kinjal için seçtiği hediyeyi Ahem’in görmesini ister. Ahem kolyeye bakar ve bunu başka birine hediye et diye azarlar. Gopi bir kere daha hayal kırıklığına uğrar. Biraz sonra Koki gelir ve Kinjal için misafirlerin geleceğini söyler ve Ahem’den evden ayrılmamasını ister. Gopi’nin Kinjal için seçtiği kolyeyi beğenen Koki Kinjal’in elbisesine de uyacağını söyleyerek gider. Gopi mutlu olurken Ahem boş boş bakıyor.

Raşi annesini arar ve evde köle gibi hizmet ettiğinden şikayet eder. BU sırada Koki gelir ev telefonu elinden alıp işini yapmasını ister. Urmila yeniden arayınca Koki onu da azarlar. Kinjal için Mehta ailesi gelir. Raşi mutfağa gider ve Gopi’nin hazırladığı meyve sepetindeki meyveleri çürükleriyle değiştirir. Mehta ailesi Kinjal’i  beğenirler. Ayrılma vakti gelince Koki meyve sepetini getirmelerini ister. Raşi ve Gopi birlikte giderken Raşi Gopi’den çocuklara vermesi için zarf hazırlamasını ister. Gopi giderken Raşi’de sepeti misafirlere götürüyordur.33 14

Hetal ve büyük anne mutfağa giderken Raşi elindeki sepeti bilerek yere düşürür. Hetal ve büyük anne çürük meyveleri görünce şok olurlar ve onları tazeleriyle değiştirmeye çalışırlar. Koki sepet geç kalınca mutfağa gelir ve Hetal’İn meyveleri değiştirdiğini farkeder. Ancak misafirler beklediği için bir şey söylemez. Salona birlikte giderler ve sepeti dünürlere verirler. Gopi her şeyden habersiz zarfları çocuklara verir. Misafirlerin ayrılmasının ardından Koki Gopi’ye bağırmaya başlar.

Senin elmas olduğunu düşünüyordum ancak şimdi öyle olmadığını anladım. Neden kızımın mutluluğunu istemiyorsun, neden kötü planlarını uygulama çalışıyorsun diye konuşmasını sürdürürken Gopi ağlıyordur. Raşi planının başarılı olduğunu düşünerek pis pis sırıtırken bu mutlu haberi annesi ile de paylaşmak ister ancak Jigar gelir.44 9

Koki Gopi’yi salona getirir. Hetal, Raşi ve büyük anneye bundan sonra her zaman Gopi’nin yanında olacağını ve hata yapmasının önüne geçeceğini söyler. Raşi bu işten memnun değildir. Planlarını Gopi üzerinde uygulayamayacaktır. Masum 7 Nisan Özeti sona erdi.

Masum 16. Bölüm Fragmanı