Masumiyet Neden Final Yapıyor? Kanal mı Değiştirecek?

Güncelleme 11 Mayıs 2021: Masumiyet dizisi için alınan final kararı geri çekildi. Sosyal medyadan gelen tepkiler sonrası alınan karar da Masumiyet dizisi gün değiştirecek. Masumiyet dizisi sezon finali yapan Yasak Elma’nın yerine haziran sonuna kadar pazartesi günleri yayında olacak. Eğer haziran ayında Masumiyet dizisinden beklenilen sonuçlar alınamazsa Masumiyet dizisi final yaparak ekranlara veda edecek.  Masumiyet 24 mayıs pazartesinden itibaren her hafta pazartesi yayında olacak.

Masumiyet dizisinin 13. bölümde final yapacağını öğrenen Hülya Avşar yapımcı Gold Film’e “Beni 13 bölüm için mi ikna ettiniz” diyerek tepki gösteren Hülya Avşar Gold Filmi sıkıştırınca Gold Film’in de Fox TV’yi gün değiştirmeye ikna ettiği konuşuluyor.  

Masumiyet İçin Final Kararı Alındı

Yapımcılığını Gold Film’in üstlendiği yayın hayatına 24 şubat 2021 çarşamba akşamı başlayan Masumiyet dizisi için çok erken bir final kararı verildi. Fox TV 2021 2022 yeni sezonu için dört yeni dizi hazırladı ve Masumiyet dizisi ile yola devam etmeme kararı aldı.

Yasak Elma Mucize Doktor ve Kefaret ve Savaşçı dizileri ile yoluna devam eden Fox Tv Masumiyet dizisinin 2. sezonun yayın haklarını almak istemedi.

Masumiyet  dizisinin ilk 12 bölümünün aldığı sonuçları değerlendiren Fox TV yönetimi Masumiyet dizisi oyuncularını ve yapımcısını şok etti. Herkes Masumiyet dizisinin yeni sezonunda da devam etmesini beklerken bu reytingler Fox TV’ye yeterli gelmedi.

Masumiyet Neden Final Yapıyor?

Masumiyet Neden Final Yapıyor? sorusunun cevabı kesinlikle düşük reytingler olamaz zira Masumiyet devam etmek için yeterli reytingi alıyor. Masumiyet’in final yapmasının ardında yönetim hataları var.

12. bölümü ile AB de 6 ve ABC1 de 4.97 reyting alan Masumiyet dizisi totalde ise 3.60 reyting ile 13. sırada yer aldı. Fox Tv Masumiyet dizisinin AB ve ABC 1 de aldığı yüksek reytingleri görmezden gelerek başarısız olduğu Total reytingleri nedeniyle final kararı aldı.

Daha Önce Hiç Bir Diziye Bu Kadar Haksızlık Yapılmadı

Masumiyet dizisi  21 nisan da yayınlanan 10. bölümü ile 5.5 reyting ile çok yüksek reyting almayı başardı; bunun sebebi be Sadakatsiz dizisinin o hafta yayında olmamasıydı. Bu sonuç gösteriyor ki Masumiyet dizisi gün değiştirse veya yaz  aylarında yayına devam etse 6 ve 7 gibi yüksek reytingler alması bile değil.

Fox TV daha önce düşük reytingler alan Öğretmen dizisini kurtarmak için gün değişikliğine gitmiş aynı dizi için reytingleri çok kötü olsa bile yeni sezon onayı vermişti.

Masumiyet Kanal mı Değiştirecek?

Masumiyet dizisinin kaderi Fox TV’nin eline bırakılmamalı başta diğer kanallar olmak üzere yapımcı Gold film dijital televizyon kanallarını da gezmeli. 5 – 6 reyting alan dizi bulmak çok zor en azından dijital kanallar Masumiyet dizisine şans verecektir.

Masumiyet dizisinin erken final yapmasının en güzel yanı ise dizinin senaryosu efsane olarak bitecek; gereksiz uzatmalara gitmeden dizi iyi bir hikaye ile bitecek.