Müge Anlı Filiz Karadavut Kimdir? Filiz Karadavut’u Kim Öldürdü? Çiğdem Neden Kocasını Koruyor?

Güncelleme 25 Ocak

Anne Durma Karadavut şimdiye kadar sustum bundan sonra söyleyeceğime dedi. Çiğdem Çakırer’in ilk ikiz doğumunda çocuğunun birini doğumda birini de birkaç gün sonra öldüğünü söyledi

Bu sırada Filiz’in ablasına gittiğini ve orada kaldığını söyledi. Çiğdem’in annesine umutla Filiz’in aynı yatakta gördüğünü ağlayarak anlattığını söylemiş. Bu durumu Durna hanım Umut’a sorduğunda yere yatak yapıldığını ve Filiz’in yuvarlanarak na yatağına geldiğini söylemiş. Bu duruma sinirlenen Çiğdem konuşmuyorum diyerek canlı yayın değil ayrıldı

Filiz’in okul arkadaşı yayına bağlanarak Filiz’in hamile olduğunu söyledi. Bunu nasıl öğrendiğini sorduğunda eczaneden test aldığını ve pozitif çıktığını söylemiş ve o günden sonra kaybolduğunu ve okula gelmediğini söyledi.

Kaybolmadan önce en son Çiğdem’in filizi Kayseri Emirgan parkında gördüğünü söyledi. Filiz’in abla bugün bize gel dediğini ve Çiğdem’in de enişten ile akşam biz geliriz dediğini söyledi. 

Bu arada Çiğdem’in de hamile olduğunu Filiz’e söylediğini ve onun da önceki çocukları çldüğü için inşallah abla bu sefer ben teyze olurum dediğini söyledi. Müge Anlı ise bu konuşmanın böyle olmayacağını ve ikisinin de hamile olduğu için orada bir tartışma sonrasında Filiz’in ortadan kaybolduğunu savundu.Müge Anlı Filiz Karadavut son gelişmeler

12 eylül 2006’da kaybolan Filiz Karadavut cinayetinin mahkemesi Kayseri 5. Ağır Ceza mahkemesinde devam ediyor. Baldızı Filiz Karadavut’u öldürmekle suçlanan enişte Umut Çakırer’in ağırlaştırılmış hapsi isteniyor.  Filiz Karadavut 12 yıl boyunca kayıp diye arandı ancak Filiz Karadavut’un kardeşi Murat Karadavut’un başvurusu üzerine yeniden açılan davada enişte Umut Çakırer’in tutuklanması kararı verdi. Polisler yeniden açılan soruşturmada 149 kişinin ifadesine yeniden başvurdu. Ablası Filiz Karadavut  kaybolduğunda daha 9 yaşında olan Murat Karadavut’un da ifadesi sonrası tüm oklar enişte Umut Çakırer’i gösterince dedektifler Umut Çakırer üzerinde yoğunlaştı.

Göz altına alınan Umut Çakırer ise verdiği ifadede cinayeti kendisinin işlediğini kabul etti.

Müge Anlı programında konuşulan bilgilere göre Filiz Karadavut Nevşehir’in Avanos ilçesine akrabası Ahmet Karadavut’un yanına gitti. Daha sonra Ahmet Karadavut’tan telefonunu isteyen  Filiz Karadavut eniştesi Umut Çakırer’i arayarak kendisini Avanos’tan almasını istemiş. Ahmet Karadavut’un ifadesine göre arkasından gelmesini istemeyen Filiz Karadavut  bir beyaz arabaya binerek oradan uzaklaşmış. Daha sonra Ahmet Karadavut Filiz Karadavut’un ailesinden bir kişiye Filiz Karadavut’un Avanosta olduğunu ve bir araba ile gittiğini söylemiş; telefon ile aranan akraba ise enişte Umut Çakırer’e haber vermiş.

Umut Çakırer ise bu durumdan kimseye haber etmeyerek tüm şüpheleri üstüne çekmiş. Umut Çakırer polise verdiği ifadesinde ise Filiz Karadavut’u Avanos’tan aldığını ifade etmiş. Filiz Karadavut’un ablası Çiğdem Çakırer ise verdiği beyanda ertesi gün Avanos’a gittiklerini ancak Ahmet Karadavut’un  Filiz’i oradan alan kişinin Umut Çakırer  olduğunu teşhis edemediğini belirtti. Müge Anlı Filiz Karadavut cinayeti

Müge Anlı ise hani 3 hafta haber vermemişti; hiç haberiniz olmamıştı demesi üzerine Çiğdem Çakırer ertesi gün gittikleri konusunda ısrarcı olmuş ancak Ahmet Karadavut ve Filiz Karadavut’un annesi Durna Karadavut 3 hafta sonra gittiklerini belirtti.

Ahmet Karadavut ise verdiği ifadede Filiz Karadavut’un Avanos’a geldiğinde çok perişan halde olduğunu ve kafasında yaralar olduğunu belirtti. Bu konuda Çiğdem Çakırer ise kardeşim Filiz’i annem Durna Karadavut çok döverdi dedi.

Çiğdem Çakırer verdiği ifadede kocası Umut Çakırer’in çok iyi bir insan olduğunu Umut Çakırer’den üç çocuğu olduğunu ve 16 yaşında onunla evlendiğini; kocası Umut Çakırer’in asla kardeşi Filiz Karadavut’u öldürmüş olamayacağını söyledi.

Çiğdem Çakırer kardeşinin sürekli evden kaçtığını söyledikten sonra Filiz Karadavut’un annesi Durna Karadavut ise kızın evden kaçıp damadı Umut Çakırer’e gittiğinden şüphelendiğini belirtmiş.  Durna Karadavut verdiği ifade de 16 yıl önce damadı ile bu konuyu konuştuğunu damadının kendisine evlenirken Filiz benimle eşim olacak Çiğdem’den daha çok ilgileniyordu demiş.

Abla Çiğdem Çakırer ise bu beyan karşısında bu konuşmalardan benim neden haberim yok; Filiz kaybolduğunda 1.5 aylık hamileydim neden söylemediniz; yol yakınken ayrılırdım dedi; anne Durna Karadavut ise bu durumu Çiğdem’e söyledim ama hatırlamak istemiyor dedi.

Çiğdem Çakırer 1.5 Yıl Önce Kardeşini Sağlık Ocağında Gördüğünü Söyledi

Çiğdem Çakırer verdiği ifadede kardeşi Filiz Karadavut’u 1. 5 yıl önce bir sağlık ocağında gördüğünü belirtiyor ancak Filiz’in kendisinden kaçtığını; kendisinin arkasından koşmasına rağmen arkasında çocuğu bıraktığı için geri dönmek zorunda kaldığını anlattı.

Filiz Karadavut’u Enişte Umut Çakırer’in Kardeşi Ali Çakırer ile Evlendirmek İstediler

Filiz Karadavut büyük ablasına Umut’u sevdiğini ablası Çiğdem’i öldürüp Umut’la evlenmek istediğini söyledi. Büyük abla yine verdiği ifadede Filiz’in Umut’un kendisine ben sevgilimle kardeşimle evlendirmem dediğini belirtti.

Filiz Karadavut’u Kim Öldürdü?

Filiz Karadavut’u öldürmekten şuanda tutuklu olan enişte Umut Çakırer’in tutuklu olduğunu biliniyorMüge Anlı Çiğdem Çakırer

Çiğdem Neden Kocasını Koruyor?

tahminlerimize göre Çiğdem Çakırer kardeşinin zaten öldüğünü, geri gelmeyeceğini, şimdi önemli olan kendi yuvası olduğunu; üç çocukla ortada kalmamak için değiştiğini, düzeldiğini düşündüğü kocasını kurtarmak istiyor; yani bir katil ile yaşayıp yuvasını yıkmak istemiyor.

Müge Anlı ise annenin elini öp seni bir katil ile yaşamaktan kuratdı demesi üzerine Çiğdem onun anneliği batsın şeklinde cevap verdi ve annesi Durna hanımın elini öpmedi.

Umut Çakırer Filiz Karadavut’u Nasıl Öldürdü?

Umut Çakırer’in ifadesine göre Umut Çakırer ve Filiz Karadavut Avanos’tan gelirken ceviz yemeye durmuşlar; ceviz yeme sırasında Filiz Karadavut Antalya’ya gitmek isteyince aralarında bir tartışma çıkmış; bu tartışma sırasında Filiz’i Antalya’ya göndermek istemeyen Umut Çakırer onu iple bağlamış, ipin Filiz Karadavut’un boynuna geçmesi ile Filiz Karadavut boğularak ölmüş.

Paniğe kapılan Umut Çakırer; Filiz’in cenazesini dağlık bir uçurumdan atmış; 10 15 gün sonra tekrar uçuruma giden Umut Çakırer cenazenin hayvanlar tarafında tahrip edildiğini; bu durum karşısında kalan cenaze parçalarını bir mağraya gömdüğünü açıklamış. Şuanda ise bir çok mağarada cenaze parçaları polis tarafından aranmakta.