Muhteşem Kraliçe 26. Bölüm 16 Temmuz Özeti Hükümdar Adayı Dokman

Muhteşem Kraliçe dizisinde Dokman kararını vermiştir. Amacı Şilla nın hükümdarı olmaktır. Ona Bidam ve Alço yardım edecektir. Dokman Yu Şin’i kaybetmemek için onu yanında görmek istemiyor. Mişil, yeni bir tanrıçalık denemesi yapmak ister. Bu yüzden Volçon’a müracaat etmek istiyordur. Ondan yakın zamanda olacak güneş tutulmasının tarihini soracaktır. Muhteşem Kraliçe 26. Bölüm Özeti başlıyor.

Mişil hemen Miseng’i de yanına alarak Volçon’un bulunduğu tapınağa gider. Volçon güneş tutulmasının olacağını ancak tarihini bilmenin çok uzun ölçüler sonucunda bileceğini söyler. Bunu bilmek için başka bir takvimden destek alınması gerektiğini söyler. Mişil geri döner. Kaya halkı yerlerini değiştiren krala tepki için isyancılarla Şilla ya zarar vermeye başlarlar. İlk olarak Volço’yu kaçırırlar. Dokman ve arkadaşları geldiklerinde Volço nun kaçırılmış olduğunu ve Kaya isyancı grubunun bunu yaptığını anlarlar.

Bu sırada tapınakta bulunan Cukbang, arkadaşı ve Sohwa kaçarlar. Onları takip eden Mişil’in askerleri Sohwa yı ağır yaralar. Sohwa yı hemen Mişil’in olduğu yere götürürler. Yu Şin babasınuın yanına gider. Babasına Prenses Dokman’ın yanında yer aldığını söyler. Babası ona kızar ve bizim için tek bir prenses vardır o da Çonmyung dur der. Eğer Dokman ortaya çıkacak olursa kral ve kraliçenin sürgün edileceğini söyler. Kaya nasıl odunla parçalanmazsa Dokman da prenses olamaz der. 1 21

Yu Şin babasının söylediklerini düşünür ve  idman yapmaya başlar. Elindeki sopayla bir kayaya vuruyordur. Sonunda babasının haklı olduğunu düşünür. Geri dönerken kaya ortadan ikiye parçalanır. Kaya direnişçileri Yu Şin ve babasının peşindedir. Yu Şin babasından bana güven diyerek destek ister. Yu Şin direnişçilere bilerek teslim olur. Amacı direnişçilerin başıyla görüşmektir.

Şehre asılan ilanlar halk arasında konuşulmaya başlar. İlanlarda Kraliçenin ikiz kız doğurduğu bunlardan Çonmyung’un öldüğ diğer prensesin de şehirde bulunduğu yazıyordur. Kral bunu Dokman’ın yaptırdığını düşünürken aslında planı Mişil’in küçük oğlu Hoçong ve babası yapmıştır. Aslında hem Mişil hem de Solwon bu planı sezmişler ancak işlerine geldiği için ses çıkarmamışlardır. 2 20

Yu Şin direnişçilerin lideriyle görüşmeye gider. Önce liderin yardımcısı onunla konuşur. Yu Şin’i öldürmek üzereyken asıl lider gelir ve onu durdurur. Yu Şin buraya ölümü göze alarak geldiğini söyler ve ismini sorar. Lider isminin Volya olduğunu ve büyük Kaya hükümdarının son varisi olduğunu söyler. Yu Şin ona babasına ait tüm toprakların tapusunu verir ve oraya yerleşebileceklerini söyler. Wolya baban ve senin canın bu kadar mı değerli der. Yu Şin buraya sizin sadakatinizi almaya geldim der.

Daha önce dedelerimizin yapamadığını bizler yapacağız ve güçlerimizi birleştireceğiz der. Dokman, Mişil’İn de Volçon’u aradığını biliyordur. Ondan önce Volçon’u bulmak için planlar yapıyordur. Bidam direnişçilerin nerede olduğunu öğrenmek için gittiği köyde Mişil’in askerleri de köylüyü birer birer öldürerek direnişçilerin yerini öğrenmek istiyordur. Ancak köy halkı Mişil’in askerlerine yanlış yeri söylerler.3 19

Bidam bunu anlar ve başka bir köylüyü takip ederler. Köylünün cebinden çıkan notta direnişçilerin Dubang vadisinde olduğunu öğrenir. Bunu Dokman ile paylaşır. Dokman ve ekibi kampa giderler ancak direnişçiler tarafından farkedilirler. Dokman ve ekibi yüzlerce asker tarafından sarılmıştır. Onları bu sırada kampta olan Yu Şin kurtarır.

Yu Şin silahlarınızı indirin diyerek onu hükümdarı olarak tanıtır. İttifaktan da hükümdarlarını kabul etmesini ister. Wolyo ve tüm direnişçiler Dokman karşısında eğilirler. Dokman yeni Şilla hükümdarı olma hayaline bir adım daha yaklaşmıştır. Muhteşem Kraliçe 16 Temmuz Özeti sona erdi.

Yorum yaz