Muhteşem Kraliçe 6. Bölüm Özeti 18 Haziran Fragmanı İkizler Karşılaştı

Muhteşem Kraliçe dizisinde ikizler bir anda Munno ustayı bulmaya karar vermişlerdir. Ancak Mişil de Munno ustanın peşine düşmüştür. Onu öldürmesi için bir ekip görevlendirmiştir. Dokman, şehirde yana yana Munno ustayı arıyordur. Bir adamın Munno usta hakkında konuştuğunu duyar ve hemen onun yanına gider. Adam bir hırsızdır ve Dokman’ı söğüşlemeyi düşünüyordur. Muhteşem Kraliçe 6. Bölüm Özeti başlıyor.

Sahtekar hırsız din adamı kılığındadır ve Munno ustanın yerini söylemek için önce karnının doyması gerektiğini söyler. Dokman yemek getirirken Hawrang askerleri geliyordur. Sahtekarın adamı askerleri görünce kaçar. Ancak sahtekar onlara yakalanır. Sahtekar hırsız çaldığı kolyeyi Dokman’ın cebine atar. Hawranglar adamın üstünü arasalar da bir şey bulamazlar. Askerler ayrılırken Dokman komutanı tutar ve ustama çamur attınız hemen özür dileyin der. Askerlerle kısa süreli bir tartışmanın ardından sahtekar usta onu ayırır.

Sahtekar usta Dokman’ın elindeki altını da alır ve ona ormana gitmesini orada kırmızı şeritli yerden geçerek Solçi ile görüşmesini tembihler. Ayrıca ona bir not verir ve efendi Solçi ye ulaştırmasını ister. Dokman oraya doğru yol alır. Çonmyung da Munno nun tapınakta olduğunu öğrenmiş ve askerler ile birlikte oraya gidiyordur ancak bir nehir geçmek zorundadırlar. Bir sandal ile karşıya geçmeye hazırlanırlarken Dokman da yetişir ve onlarla birlikte gitmek ister. Ancak bir asker onu tekneden aşağıya atar. Dokman tekneye binmeye çalışırken isyancılar teknedekileri ok yağmuruna tutar. 1 74

Çonmyung oklarla vurulacakken Dokman onu suya çekerek kurtarır. Onlar sudan çıkınca isyancılar yeniden üzerlerine gelirler. Askerler isyancılarla savaşırken Dokman ve Çonmyung kaçmaya başlarlar. İsyancılar tüm askerleri öldürürler ve ikizlerin peşine düşerler. Dokman sahtekar ustanın söylediği kırmızı işaretleri görünce içeri girer. Ancak isyancılar içeri girmeye cesaret edemezler. Çonmyun da onun peşindedir. Çonmyung yüzüğünü çıkarır e buna karşılık beni koru der.

Çonmyung’un ayağına sarılan yılanı farkeden Dokman onu uyarır. Çonmyung yılandan kurtarmasını ister. Dokman emrivakileri sevmediği için kendin kurtul der ve yüzüğü geri verir. Dokman kibar bir şekilde yardım istemesini ister. Çonmyung kibarca yardım isteyince Dokman yılanı alır ve uzağa fırlatır. Ardından ikili bir tuzağa düşerler. Onları bir yere götürürler. Solçi gelir ve buraya neden geldiniz diye sorar. Dokman Solçi ismini duyunca sevinir. Sahtekar usta onun ismini vermiş ve ona bir not göndermişti. Dokman notu çıkarır ve Solçi ye verir.2 67

Solçi notu okur ve Dokman’a fırlatır. Yüksek sesle notu okumasını ister. Meğer sahtekar usta yağmur yağdırmak vadiyle herkesi kandırmış ve not göndererek af diliyordur. Dokman’ı da yediği tavuklara karşılık gönderdiğini yazıyordur. Köylüler hemen onları tutarlar. Onları pazarda satacaklarını söylerler. Solçi ikizlerin bağlanıp hapsedilmesini ister. İkizler içerde beklerken Dokman yağmur yağdıracağını söyler. Solçi ona 3 gün süre verir.

Dokman çaresiz kalmıştır ve 3 gün boyunca dua etmekten başka çaresi yoktur. Prenses Çonmyung da ona eşlik ediyordur. Dokman ayaklarından kan gelinceye secdeye kapanıp kapanıp durur ancak beklenen yağmur yağmaz. Köylü sabah uyandığında Dokman’ı göremez ve kaçtığını zanneder. Çonmyung da şaşkındır. Ancak Dokman bir köylünün tarlasını kazıyordur. Gökten yağmadı hiç olmazsa yerden çıkarırım der. Solçi ondan durmasını ister. Dokman ona yalvarmaya başlar.3 64

Buraya Munno ustayı görmeye gelmiştim der ve şimdi satılma tehlikesi içindeyim diyerek ağlamaya başlar. Solçi ve köylüler merhamete gelirler ve ondan gitmesini isterler. Çonmyung da gitmek ister ancak Solçi sen ne yaptın ki der ve onun satılacağını söyler. Çonmyung içeri atılırken Dokman hazırlık yapıyordur. Çonmyung beni de götürürsen sana Munno nun yerini söylerim der. Dokman onun kurtulmak için yalan söylediğini düşünüyordur. Dokman köyü terkeder.

Çonmyung satılmaya gönderilirken bir anda hava kararır ve yağmur yağmaya başlar. Köylü ve Solçi bayram ederken bir kişi Dokman olmasaydı yağmur yağmazdı diyerek Çonmyung’un iplerini çözer. Bu sırada Mişil’in görevlendirdiği kişi köye gelmiştir. Bütün isyancıların öldürülmesini emreder. Köylüler öldürülürken Çonmyung kaçmaya çalışır. Onu yine Dokman kurtarmaya gelmiştir.4 60

Dokman onunla ormanın içinde kaçarken iki asker de peşlerindedir. İkizlerin ayağı kayar ve uçurumdan aşağı düşerler. Askerler öldüklerini düşünüp giderler. Çonmyung kurtulmuş, Dokman ise bir tutam otu tutmuştur. Çonmyung Dokman’ın çantasındaki ipi çıkarır ve kardeşini kurtarmaya çalışır. Muhteşem Kraliçe 18 Haziran Özeti sona erdi.